Anadolu yakası sahil yolu videosu

Scudo

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Hava yağışlı sanırım.Benim de hayatımda yaşadığım en zevkli anlardan biri Adana'dan Diyarbakır'a motorla gelirken yağmura yakalandığım zamandı.Yağmurda sürmek kadar bana haz veren başka bir şey yok sanırsam.Videolar güzel olmuş.Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Ukbe S.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ayaklariniza saglik ama ben bu videonun amacini anlayamadim, sadece iki üc noktada dikatimi ceken uyumsuzuklar gördüm...

Dakika 2:50 den sonra kaldirimda insanlarin arasindan geciyorsunuz, o kaldirimda bisiklet yolu varmi? Ben göremedimde. Eger yoksa yoldan gitmeniz gerekiyor, kaldirimi kullanamasiniz. Bisiklet yollari bisikletlilere ait oldugu gibi kaldirimlarda yayalara ait'dir bisiklet yolu olmadigi sürece.

Dakika 4:48 köprüye cikarken ve dakika 4:54 köprüden inerken, iki tarafdada yaya gecti var ama hic bir yavaslama yok, kanunen yaya geciti görünce yavaslamak ve saga sola bakarak yaya yoksa gecmek lazim. Yaya varsa ve oradan gecmek istiyorsa durmaniz gerekiyor. Kanunen böyledir.

Birde aksilikdir ya okdar yaya gördüm sahilde hic biri bisiklet yolunu kullanmiyor.

Tarfikte saygi istiyorsak önce kendimiz kanuna uymamiz ve saygi göstermemiz gerekiyor, sonra saygi bekleye biliriz.

Tepki
45
Bisiklet
Corratec
@Murat Cömez

Yaya kaldırımı sadece Bostancı sahilinde bir kısım yerde var. (kafa kamerasından başlayan bölüm) Diğer tüm yerler bisiklet yolu. (Dalyan'dan Tuzla'ya kadar uzanan sahil yolu). Köprü de bisiklet yolunun devamı. Maltepe sahile yaptıkları bisiklet yolu. Yaya köprüsü yanda. Yaya geçidi olduğuna bakmayın, hava soğuk ve ortalıkta kimsecikler yok. Hem trafiğe açık bir yer değil.

Videonun herhangi bir amacı yok. Birkaç görüntüyü editledim, müzik koydum vs.

@Tayfun Sezer

Hava yağışlı ama çok az yağıyordu. Diğer videolarımda motosiklet olanlar da var. Onları da izleyebilirsin.

@Erdal YAVUZ

Kediyi sahiplenecektim neredeyse :)

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Murat Dostel

Iste yanlis düsünce burada basliyor, sonra birsey olunca yayalar suclu oluyor. Kanun malesef bosver hava soguk otalikta kimseciler yok demiyor. Kanun diyorki ne olursa olsun orasi yaya geciti ve dikkatli gecmek zorundasin diyor.

Bu Bosverlerle hic bir yere varamayiz, kusura bakmayin. Ancak sucluda olsa bisikletli, bosver oldugu icin isin icinde, karsi taraf daima suclu durumda olacaktir.

Siz buna bosver diyorsaniz, yayalarinda bisiklet yolunda yürümelerine bosver deyin bundan sonra. Birde kisecikler yok etrafda demissiniz ama ben sahil yolunda baya bir insan gördüm.

Neyse bundan sonra trafikte söyle kullaniyorum ben böyle saygi gösteriyorum denilen yorumlara gülüp gececem, nasil olasa o laflar gördügüm kadariyla sadece forumda iyi görünmek icin oldugunu düsünüyorum.

Saygilar ve aynen bosvere devam.:eek:ut:

• Beğen
Tepkiler: Max Torque ve Sefa

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
:)

Murat abi, videodaki insan sayısı gerçekten yok denilecek kadar az. Bunu, o rotayı yaz-kış gece-gündüz demeden kullanan ve oradaki yaya yoğunluğunu bilen birisi olarak söylüyorum. O güzergahı böyle ıssız görünce insan kendinden geçip bazı şeyleri göz ardı edebiliyor ancak diğer hususlarda tamamen sana katılıyorum, özellikle de Bostancı'daki potaların oradan, balıkçıların oradaki kaldırım kullanımı faslına. Söz konusu alandaki kaldırım zaten dar durumda özellikle balıkçıların orada tam bir kaos yaşanabiliyor bazen. Bunu bile bile bisikletlilerin inatla oradan gitmesini, hatta bu yüzden yayalara söylenmelerini (bu video için değil, genel konuşuyorum) anlayamıyorum. Bisiklet yolu olmayan yerde yol kullanılacak, kaldırım değil. Bu kadar basit bir şey.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
ilk videodaki şarkının ismi nedir hocam_?

Tepki
45
Bisiklet
Corratec
@Murat Cömez

Çok kasmışsınız kusura bakmayın. Eyvallah.

@Sefa

Kardeşim anlıyorum kusura bakma ancak araba kaosunun içine girmektense o kısa mesafeyi kaldırımdan giderim daha iyi. Bu foruma yeni katıldım ve ilk paylaşımda bu kadar tepki düşünmemiştim.

@tuna k

Eliminate - Push It

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
Sürerken baya sallanıyorsunuz sanki, yavaş çekimde ön tekerlek de sağ sol yapıyor baya... Fitting'de mi bir sorun var, yoksa farkındasınız ama dert etmiyor musunuz?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
dostum burda herkes kurallara uyar.hiç kimse hız yapmaz,herkez efendice bisiklet sürer,herkes 1.90 boyunda herkes 5 binlik bisiklete biner.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@alperK

Su yorumu birde hangi dostuna yazdin, birde onu tanisaydik cok iyi olacaktiya neyse.

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.
Tepki
45
Bisiklet
Corratec
Videoyu beğenenlerden biri sağolsun sitesine eklemiş: :p:alkis:

(link)

https://farm9.staticflickr.com/8590/15972951649_594c62d3ed_o.jpg

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
Bostancı balıkçıların arasındaki kaldırım yolu neden bu kadar dert edildi ? 100 metre kaldırımdan yavaş gitse ne olacak ? O yolu bilmeyenler lütfen araba yolunu kullanacak muhabbeti yapmasın.Ayrıca yaya bu olmadık yerden fırlayacak değil.Kışın hele hava yağışlı olunca ordaki yaya yoğunluğu yok denecek kadar az hatta yok.Bu kadar bu işi kasmayın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
vidyo için teşekkürler. ayrıca yorumları okuyunca kurallara uyduğumuzda hayatın kolaylaştığı bir ülkede yaşıyoruz sandım birden.