Amsterdam = Bisiklet!

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 Gün önce Amsterdam'daydım. Oradan bir görüntü. Ve lütfen herhangi bir siyasi ya da yerel yönetici şehri için "Avrupa şehirleri seviyesinde" sıfatını kullanırsa ağzının üstüne kürekle vurun. 20160607_134456.jpg

Scudo

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Amstardam'da şehir içinde araba da bisiklet de kullandım. Araba sürmek, bisiklet kullanmaktan daha tehlikeli.

Trafikte bisikletliler çok ön planda diğer araçlar onları koruyacak şekilde davranmak zorunda! Bizdeki gibi altına araba çeken hanzo kendini yolların hakimi zannetmiyor.

Araba sürerken, her yerden yaya ve bisikletli çıktığından gerçekten çok dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca şehir içinde otoparklar çok çok az. Eğer otopark bulsanız da saati 4 Euro dan başlıyor. Dolayısıyla kimsenin arabayla işi olmuyor. Orada yaşasam şehir içinde hayatta araba kullanmazdım.

unlike81

Aktif Üye
Tepki
210
Bisiklet
Giant
@Deniz Baklacı Hocam fotoğrafı gördükten sonra elimde kürekle bekliyorum ama üstteki kısıma nasıl koyuyolar acaba bisikletleri onu da merak etmedim değil :)

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@unlike81 Sen küreği hazır tut dostum. Üstte de alttaki gibi platform var. Hem ön hem de arka teker içim tekerin sığacağı şekilde demir kalıp var. oraya yerleştiriyorlar.

@unlike81 20160607_134615.jpg

• Beğen
Tepkiler: engin444

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NKurtuldu

kültür gel bana takıl meselesi,daha çoook fırın ekmek yiyeceğiz akıllanmak içinde, tabi lafın gelişi ,fazla ekmek yemekte adamı mortofol yapar,kafaya protein gitmez ise beyin çalışmaz,çok hamur işide iyi değil,bir ülkenin damak tadı o ülkenin gelişmişliğinide gösterebilir, sağlıklı beslenmiyoruz sağlıklı düşünemiyoruz ,
kaldırım yüksekliğinede bakarsak maşallah yani,bergende kaldırım yüksekliği bizimki kadar değil idi,,çünki norveçte araba sahibi kaldırımın üstüne park edip aracını gitmez idi,bergen sokaklarında yürürken önümde esmer tenli pakistanlılar yürüyor idi biri yere tükürdü ,bir sivil polis tarafından çevrildiler ,50 kron ceza verdi pakistanlı,
danimarka hava limanında yere bağdaş kurmuş soydaşlarımız, tencereden elle dolma biber yiyor idi,ve danimarka polisi 100 kron ceza yazdı,suç kimde vatandaşını eğitmeyen devletlerde, ,gevur demeden önce ülke olarak kendimize bakacağız bizim neyimiz eksik diye.ha iyi tarafımız tek vücut olur vatan için savaşırızda ,iş bu güzel vatanı cennet yapmaya gelince yokuz.

unlike81

Aktif Üye
Tepki
210
Bisiklet
Giant
@Deniz Baklacı Teşekkür ederim hocam sanırım orda hazır bekliyosun:) Şaka bir yana biz de hala japonlara yaptırdığımız köprüler yüzünden bizi çekemediklerini düşünelim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/20160607_134615-jpg.74420/

akıl gel bana takıl meselesi ise ,işte budur.......

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Kudret Kurtcebe
Kudret Abi, kendimce acı ama gerçek bir tespit yapacağım. Bu tür, kültür, görgü, insana saygı, empati, kurallara uyma gerekliliği bilinci gibi toplum hayatını çekilir kılmada önemli olan konularda Avrupa ülkelerinin geneli ile maalesef ki 100 sene kadar farkımız var.
İstisnalar tabi ki ayrıdır. Ancak durum bu.

Paranous

Üye
Tepki
39
İsim
Volkan Göksoy
Bisiklet
Scott
Fakir mi bu Hollanda araba yok bisikletler eski püskü hafta sonu cadde ye gelsinler de şov görsünler arabası bisikleti canım Türkiyem :D

• Beğen
Tepkiler: bulentdasci

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NKurtuldu

100 sene derken benim bazım aynen 1980-81 döneminde norveçte gördüğüm
kültürdür nedir bunlar

-bisiklet kullanırken fiyortlarda arkadan gelen tırın dar yolda beni sıkıştırmaması ve yolun genişlediği yerde ben sağa yapışınca ağır geçmesi ,üstelik kullanan bayandı selamda verdi,,,hadi bakalım şimdi
otobüste 1 - 2 kişi ayakta ise kimse binmiyordu,
otobüse binerken millet balık istifi gibi hücum etmiyor idi,herkes birbirine öncelik tanıyor idi,
ayrıca mildeden bergene gitmek için otobüse binerken şöför hay derdi,bende hay derdim,
yahu bu ülkede böyle bir şey yok,millet nerde ise birbirinin üstüne çullanmak için aportta
,

@Paranous

adamlar gerçekten fakir,böyle fakirliğe can kurban,biz petrol çıkarıyoruz ,çok zenginiz ayda 500 milyon varil,bize koyarmı gariban hollandaya petrolü ucuzdan verebiliriz aslında ,
yazık oluyor hollandaya

:koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::komik::komik::komik::komik::komik::komik::komik:

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Bizim ülkemizle kıyaslanamayacak kadar iyiler... :)

gittim gördüm diyenlerdenim, vızır vızır bisikletliler vallahi insan bi an vay ananı avradını diyor :), yağmur çamur soğuk felan hiç aldırış etmeden kullanıyorlar :) resimler ortada tıpkısının aynısı anlatmaya gerek yok :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Paranous

bu benelüx ülkeleri birde baltık ülkeleri bi acaip,adamın iki yatı vardı davet etti bizi,yav adam kot giyiyor idi, öyle gran tuvalet değil idi ,

:komik::komik::komik::koptum::koptum::koptum:

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Deniz Baklacı

Aman Allah'ım bu nedir :krktm:

Bizim ülkede şu arabaların park sorununu çözmeden hiç bir şey yapılmıyor maalesef anca sahile yapsınlar,sahile yapmak marifet değil. Ana yollarda olacak ki bisiklet yolları şöförler,insanlar görsün bisikletlileri.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amsterdam'da, Belçika'nın Flemenk şehirlerinde, Gazelle'ye (link) binerek keyifle seyahat edeceksin ve işte hayat budur diyeceksin. Aile kuracaksın, çocuğu okula bisikletin önünde yer alan taşıma alanına koyup bırakacaksın. (link)

Tepki
102
İsim
hakan okayer
@basri oralarda kaskın yaygın olmama sebebi araçların az olması olabilir
Aslında kask arazi sürüşleri vs bisikletler için daha uygun denilebilir
Bisikletin çok olduğu ve trafikte çok yer teşkil etiği bir yerde belkide gereksiz ..
Hatırlayın çocukken hepimiz bisiklete binerdik ve kask olmazdı sanırm hepimiz düşmüşüzdür fakat trafiğe çıkmadığımız için ölümcül kaza kimse geçirmemiştir
Yanidiyeceğim bizim gibi aracın bol olduğu şehirlerde yaşayanlar için kask elzemken
Bunun tersi olan yerlerde gerek duyulmuyor gibi...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bulentdasci
Herşey okeyde şu oruçluyken binmeyi beceremedim. 2 km yürüyesim yok şuan pert olmuş iftarı bekliyorum

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ekonominin petrole ,vergiye, ötvye, tuketime, ranta, yol yapip siyasi malzeme yapmaya, avmye, insanin yabancilasmasina odakli oldugu ulkemizden boyle manzaralar beklemeyiniz.
Ondan sonra kiziyorlar bana yok batiyi cok övüyormusum da, bilmemne, sen ülkende rahat rahat korkusuzca bisikletine binebiliyor musun, önce ondan haber ver.
Evet, gercekten de kask kullanimi hicbir yerde olmadigi kadar bizim ülkemizde bu kadar yoğun.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@soneryen

oruçlu iken aman derim,havalar sıcakladı,susama hemen olur ,su alınmaz ise dikkat kalmaz ,aç iken hepten dikkat kalmaz,oruçlu kullanmak son derece riskli,iftardan 1 saat sonra seleye geçmek mantıklı..