Amortisör seçimi ? Dart 2 -Duro -XCR

Fiyatına göre hangi amortisör ?

• Toplam katılım
    37
Tepki
76
Rock-Shox DART 2
Suntour duro
Suntour Xcr
RST GILA PLUS

Fiyatları birbirlerine yakın olan bu amortisörlerden hangisi daha iyi (Neden) yada bu fiyat denginde ne tavsiye edersiniz ?

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Dart 3 kullanıyorum, herşeyi güzel çalışıyor sağlam ama, soğuğa maruz kaldığı zaman çok aşırı soğuk olmasa bile maşa donuyor, yavaşlıyor, hissizleşiyor. Eve çıkartıyorum kendine geliyor resmen :). Bu açıdan xcr daha iyi olabilir benden söylemesi :).
Suntuor duro street maşası diye biliyorum oda yaylı, mtb de pek kullanan görmedim.
RST gilanında çok sağlam olmadığını duydum ama yeni güncel seriler çıkmışsa bilmiyorum.
En mantıklı seçim xcr sanırım. Ben rock shox markasını ve sağlamlığını sevdiğim için aldım ancak dediğim gibi soğukta maşa hissizleşiyor.
Bütçeni biraz daha arttırıp erdoğanlardan epicon da alabilirsin.

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
dart2 diyorum. hissizleşmesinin sebebi hidrolik bacaktaki yağın donmasından kaynaklı olsa gerek bende yok çünkü o sorun hidrolik bacağımda yağ yok çünkü:) bir de iç bacakları binmeden bi gece once yaglıyorum ben canavar gibi çalışıyor. xcr alırsan ileride boşluk yapar ben rockshox ile herşeyi yapıyorum 80cm atlama dahil 3.5 senedir bir sıkıntısı olmadı hor kullanmama rağmen. bir de duro xc maşası değil bunu da düşünmek lazım. rockshox da 2.5 kg. bana sorarsan bir ay daha bekle ikinci elden güzel maşalar alabilirsin 100 lira fazlasına.

Tepki
5
xcr kullanıyorum.yol ve croos için çok uygun.Rebound mesafesi çok iyi ayriyetten magnezyum olması hafif olmasını saglıyor.eski amö.üm xcm idi ve çok büyük fark hissettim sürüşlerde. fiyatıda uygun.temiz 2. el 40-60tl arası bulunabilir.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@giyotin_1982

Yok artık. :D

• Beğen
Tepkiler: giyotin_1982
Tepki
5
@Harun Salcı

ne olduki?ben 50tl ye aldım SF7-XCR-LO model.
buarada aldıgım ürün bu
(link)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@giyotin_1982

(link)
Burada sıfırı 194 TL. :eek:

Tepki
5
ooo iyi almışım desene :D ne bilim ben o fiyata alınca genelde öyledir zannettim.pardon.

• Beğen
Tepkiler: Harun.
Tepki
76
Arkadaşlar Suntour epicon almaya karar verdim inşallah yakında elimde olur cevaplayan oylayan kim varsa hepsine teşekkürler selamlar..

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Arkadaşım Epicon kullanıyorum , kafanda soru işareti kalmasın her şekilde memnun kalacağım bir amortisör :)

bix_61

Daimi Üye
Tepki
39
İsim
BAKİ ÇEVİK
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bende suntour xcr kullandım amortrmü çok kolay şekilde söküp takabiliyordum.içini temizleyebiliyodum.görünüşüde harika ama yedek parça sıkıntısı tabiki her markada var ülkemizde bu durum daha hiç gelişemedi malesef inşallah önümüzdeki zaman da bu durum ortadan kalkar.

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Uzun zamandan beri XCR kullanıyorum ve gayet memnunum. Diğerlerine gelecek olursak;

Rock Shox'ın Dart serisi ne ağırlığı ne de performansı ile sizi XCR'den daha fazla tatmin edemez.
RST'ler genel olarak çok hissiz. Arkadaşımın Corrates Xvert Motion'unda RST Gila vardı, neredeyse hareket etmiyordu desem yeridir:)

Listeye Tora ekleyebilecek olsanız Tora derdim ama seçtikleriniz arasında XCR bence en iyisi..

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Burak AŞIK

Benim yeni gözdem manutio maşaları süper ağırlığı var silver skareb.gibi.

bix_61

Daimi Üye
Tepki
39
İsim
BAKİ ÇEVİK
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ayanen dikkatsizlik maşanı güle güle kullan suntour un sitesinden maşanın montajını ve demontajını videolarla izleyebilirsin
saygılar.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@Burak AŞIK

Yanlış bilgilendirme olmasın;
Not: xcr yle dart 3 hemen hemen aynı ağırlıktalar. Performansı xcr kadar iyimi bilmiyorum ancak, tatmin konusunda sorun yaşamadığım bir maşadır. Gerçekten sağlam. Marka olarak zaten rock shox daha üstündür, amerikan malıdır.

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Sonuç eleneksel olarak epicon la bitiyor. Aynı yollardan bende geçmiştim. Epicon un bir üstüne çıkayım dediğinizde inanılmaz fiat farkları oluşuyor.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti