amortisör gidon kilitlemesi

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım bisiklette amortisörün gidon kilitleme telini maşada geçmesi gereken delikten geçirdikten sonra teli nasıl sabitleriz?
Bisiklet montajını eli yatkın bir arkadaşımla kendimiz yaptığımız için ve bu konuda bilgimizin olmamasından çaresiz kaldık.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
1. Deliten gecirdikten sonra, telin disina gecen siyah hortumu gecirin üzerine. (iki ucuna takilan basliklari takmaya unutmayin.
2. Sonra masanin kildine göre boyunu ayarlayin ve sonra....
3. Iste burada önce siz bize yardimci olacaksinizki bizde size yardimci olalim. Msanin markasi modeli nedir, kac cesit marka/model masalar var ve kac cesitde baglanti sekli var. Bunu biz masanin ne oldugunu bilmeden söyleyemeyiz.
4. Fotograf en iyisi olur ve saniyede olumlu cevap alabilirsiniz.:)

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Murat Cömez
(link)

(link)

marka model bu :SUNTOUR NEX DS RL GİDONDAN KİLİTLEMELİ MAŞA(kopyaladığım için büyük harf yanlış anlaşılmasın)
maşa ve kumanda takılı tel boşta geldi ilk olarak telin kılıfını geçirdim sonra teli maşadaki delikten geçirdim.
orta çok küçük teleskopik bir delik var bir ihtimal o deliğin içinde bir kıstırma sistemi var diye düşünüyorum ama onun anahtarı ne olabilir acaba.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fotografta sag dista gorunen minik delik yere paralel duran bir alyan basi. Ince alyan (mm olcusunu hatirlamiyorum) ile teli uygun gerginlige alinca sikacaksiniz o vidayi. Tel yeterince gerginse masa kilitlenir ve acilir. Gevsekse mandal calisir gibi gorunse de masa kilitlenmez yeterince gerilmedigi icin. Teli cok germisseniz mandal zorlanir ve kilitlenecek kadar hareket edemeyebilir.
Sonuc olarak telin uygun gerginlikte oldugunu deneme yanilma ile kisa surede cozersiniz. Sonrada alyani sikarak teli sabitler ucunun fazlasini kesersiniz. Kolay gelsin!

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@suat akman
teşekkürler oraya girebilecek kadar ince alyan bulabiliersem iş tamamdır:harika:

• Beğen
Tepkiler: suat akman

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
alyan bulundu sorun çözüldü.:harika: