amortisör bakımı?

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
arkadaşlar..bu amortisörlerin bakımı ve yaglaması nasıl yapılır? örnegin aliminyum zoom maşanın bakımında yaglama olayı varmıdır? birde arka normal süspansiyonun bakımı nasıl yapılır?

Scudo

ymgirgic

Üye
Tepki
115

valla ben de çok merak ediyorum.. Kendim zahmete girip araştırmadan önce konuya vakıf birisi şöyle güzelce açıklasa.. resimlerle falan.. ne güzel olurdu.. armut pişmiş ağzımıza düşmüş gibi olurdu. ben de beklemedeyim.. :D

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Bu amörsıtor ıle ılgılı bılgı ve kaynak bulmak zor yada baska bır yerden arastırma yapmak gerekıyor oda cok fazla bılgıye rastlanmıyor ıngılızcen ıyı ıse yabancı sıteler okuyarak bılgı sahıbı olursun alternatıf....;)

Genelde kendın ılgılenmem lazım acıkcası zoom veya baska amorsıtorlerın sadece sokulup takılması degıl yağlanması ,yay gıbı teknık aksamların kontrollerı yapılması gerekıyor..

Oyuzden bılmıyorsanız fazla ellememekte yarar var.ehli kişiler yaparken ogrenmek ve sonra kendı uygulamanı yaparsan daha saglıklı olur..

Ben gercı hıc suspansıyon bakımı yapmadım ama sizler için gorsel olarakk fotograflı ve acıklamalı bır ara, benım suspansıyon uzerınde calısma yaparım ozaman yayınlarım herkesın kaynagı olur...;)

saygılarımla...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Zoom WC'yi :D bir bisikletçiye götürüp de bakımını yaptırmaya geldim deseniz gülerler. en iyisi biraz yağlayıp gerisine fazla karışmamak ve daha iyi bir amortisör için para biriktirmek.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
zoom zaten çalışmayan 1 yaydan oluşuyor... içinin açılabildiğini de zannetmiyorum gerçekten tayfurun dediği doğru... ben dükkan sahibi olsam dışarı atarım adamı :D walla yusufum paşa paşa yapıo bizim bakımları oldukçada iyi oluyor onun için hiç bulaşmıyorum...

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
çalışmayan bir yaydan oluşması olayını pek anlayamadım?çalışmayan yay nasıl çalışıyor o zaman???

by-berker

Üye
Tepki
11
hiç çalışmıo maksat görüntü olsun diye koymuşlar o amörtsör görünümlü metal paraçalarını anladın mı?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Evet çalışmıyo diye bişey yoktur bencede ama kötü çalışan yada sadece yaylanan bir çatal vardır...

O amortisörlerin bakımı hayet kolaydır arkadaşlar üst taraftan vidalı kağaını açıp içini çekip çıkarabilirsiniz..Fakat içini temizlerken benzin yada tiner benzerlerini kullanmamaya dikkat edin içeri toz çamur girmesini önleyen cıntalar bozulabilir...Daha sonrada temizleyip içine birazda gres yağı sürüp kapatabilirsiniz...

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Zoom'u bilmem ama Rock Shox'ın tüm detaylı ve resimli sökme takma vs.işlemleri sitesinde var.Biraz ingilizce gerektiriyor.Bnm Duke'ü sitedeki bilgilere göre söktüm temizledim gerekli contalarını değiştirdim yağladım ve taktım.Şu an ilk günkü gibi çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri