Amortisör bakımı

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@enes savaş

Sen forumdakini birak o arkadas belki tornacida yaptirmistir. Hem birsey öneriyorsun hem de ne oldugunu bilmiyorsun ve ayrica böyle birseyin var olup olmadigini bile bilmiyorsun.

O senin dedigin parca yeni bir fully kadrosu alirsan, arka catal seat tube'ye degmesin, zede vermesin diye kadroyu sabitlestirmek icin plastikden üretilmis bir parca. Ama senin dedigin gibi fully'leri sabitlestirmek icin satilan bir parca degil ve yoktur. Bir fully bir hardtail gibi sabik bir sekil de kullanilmaz cünkü kadroya zarar verir ve güvenli olmaz.

http://img593.imageshack.us/img593/7919/drda.jpg

http://img534.imageshack.us/img534/4489/sfp1.jpg

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@murat cömez

Fully derken gerçek fully değil , bildiğimiz çift amortisörlü bir Bianchi idi...

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Mustafa.S

(link)

Tıklayınız.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Çok da zorlamaya gerek yok arkadaşın neyi kasteddiği çok açık, sadece ifade edememiş. Kastetiği şey basit ortasına yay konmuş çelik bisikletlerin esneme fonksiyonunu iptal edecek bir lama. Bu kit olarak satılan birşey değil sanayide basitçe yaptırabileceğiniz bir parça.

http://i.imgur.com/mLcfcrJ.jpg

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Sprey gres yağları var WD 40 gibi tüplerde satılıyor. Ben 6 TL ye almıştım. "Zoom A381 Maşa" Kullandıktan sonra "Fox maşalardan hiç bir farkı olmadı" ve tam bir hafta sorunsuz kullandım. Sonra ne mi oldu. :D Eski haline geri döndü. Ses yok ama zor yaylanmaya ve geri gelirken takılmaya başladı. Sorunun kesin çözümü var ama burada benden önce söylemişler. Bisikleti değiştir. :D

Fahri Eren

Üye
Tepki
6
İsim
Fahri Eren Öğütlü
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar resimde görülen yerden yağ gibi bir sıvı geliyor.Acaba bir sıkıntısı mı var bilemedim.

Dosyalar

Son düzenleme:

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.844
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi akşamlar. sr suntour xcr32 havalı maşaya sahibim. 2. el olarak bu yaz aldım maşayı ve performansı baya güzeldi bir kaç ay sonra tepkileri hafiften düşmeye başladı ve biraz göçük kalıyordu çok az bir kısmı. Yani bisikletten indiğimde tam açılmıyordu ama çok sert de takılı kalmıyor. Bir kaç kere basınçlı suyla yıkadım bisikleti ve biraz da yağmura maruz kaldı. Sizce sebebi içine su kaçmış olması ve yayların biraz pas tutması mıdır yoksa başka bir sebep olabilir mi? Çok uzun zamanlar yaylı maşalar kullandım ve sertleştikleri zaman bacaklara hafif pas sökücü sıktığımda rahatlıyorlardı. Bunda da böyle bir yöntem denesem işe yarayabilir mi ? Şunu da ekleyeyim bir süredir de yatıyordu yağmurlu havadam dolayı (kapalı ortamda) ve çalışması güzel hâlâ yastık gibi ama içinde kalması beni şüpheye düşürdü.

BilalKorukcu

Aktif Üye
Tepki
290
İsim
Bilal Korukcu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sakin oyle bisey sikma bacaklara. Ilk etapta sana tavsiyem bi shock pump ile masanin havasini ve sag ayarini kontrol et. Sag ayarini dogru yapman suspansiyondan tam verimi alabilmen icin cok onemlidir.