amerikan malı bisikletler neden euro ile satılıyor?

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
genelde amerkan malı elektronik ürünler dolar ile satılır.
ama bisiklerlerde farklı bu olay. sebebi nedir? trek gibi amerikan malı bisikletler bile euro ile satılıyor.

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
firmaların satın alım dövizlerinden kaynaklanıyor olabilir.
Avrupa üzerinden Türkiye'ye sevk ve satışı yapılıyor ise fiyatlandırma da avro (euro) bazlı yapılıyor olabilir.bunlar olası ihtimaller.net cevap firmalardan gelir ;)

Çamur

Aktif Üye
Tepki
33
bence hangi döviz daha değerliyse ona göre fiyat veriyorlar karaköyde yolbisikleti sormuştum birhafta önce dolar dediler aynı bisiklete birhafta sonra euro fiyat verdiler bence tamamen satıcıyla alakalı gibi sanırım

allofsins

Üye
Tepki
42
bence dolar demenin cazip bir yanı yok...euro derken dudağın aldıgı seklin müşteriyi cezbettigini düşünüyorlardır:)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Benim bildiğim kadarıyla Euro sayısal olarak daha az bir miktar olduğu için ilk izlenim olarak olumlu bir izlenim veriyor mesela atıyorum aynı mal 100 eu öteki yerde 130 dolar :) bazı satıcılar rekabet edebilmek için ve bilmeyenler tarafından pahalı gibi görünmemek için eu kuru üzerinden fiyat belirlediklerini söylemişti bana. Tabii avrupa üzerinden gelmesi gibi durumlar da olabilir

Akrep_Kral

Üye
Tepki
33
@twist_of_faith
arakadaşın dedğine katılıyorum son derce yerinde bir tespit olmuş.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
sebebi her amerikan markasinin avrupa division lari var. yani avrupada ozerk bi sube gibi calisan yonetimleri var hatta avrupada fabrikalarda uretimleri bile yapiliyo. bu sebepten dolayi turkiyeye gelen mallar bu divisionlar dan geliyo. dogal olarak avrupa subeleri bi avrupa sirketi gibi hareket edip euro ile calisiyor. web sitelerine bakarsanir zaten bir cogunda direk olarak bolge sectirirler. ve o bolgelere en yakin division senin siparislerine bakar.digerleinden mal siparis edemezsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Murat CER