Amatör bisiklet yarışı, amatör fondo yok mu?

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe gel abi diyen bendim :) biz bastık gittik sonra, sen orda yorulmuştun bayağı, sersemledim siz gidin demiştin bize

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

çok doğru ,ama pelotonun hızına yetişmek her zaman mümkün değil ,büyük olasılıkla ali rıza ve cihat ve zafer dostlarım çok önde idi,ve diğer 10 adamda yani benim katagoriden .13 kişi uçtu yani,kuşlar uçunca yakalayamazsın mehmet hocam kaldımmı rüzgara oda beni yedi bitirdi zati

@Wasabie

hay allah o sendin değilmi ali valla o anda kendimde değil idim o halde sürüyordum ,ama sonra durdum ,çimlere uzandım ,ayakları diktim bitirdi yahu rüzgar .dersimizi aldık demekki kısalarda olacağız ..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Şimdi bundan sonra senin yapman gereken iş yeni federasyoncuya ne oldu bizim master lig sözünün hatırlatmak olsun. Bu master ligde sende olursun bende olurum. Çokda zevkli olur. Böyle kendi aramızda takım kurar katılırız, çekişiriz.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe evet abi yolda dağınık olanları topladım ben bilhassa bursa pelotondan bir arkadaşla bayağı bir çektik birbirimizi. yukarı kalamış, şarköy bitişinde dağınık olan 5-6 kişiiyi de topladım, hadi beyler diye de, son parkeli taşlarda ayağıma kramp girdi yoksa enerjimi orda kullancaktım :) yoksa peloton gitmesek duman olmuştuk :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

buda burada kalsın rüzgar meselesi için.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

erol beye ulaşmak lazım ,tabi sayfadan ,

@Wasabie

valla ali dostum ben zorlama yapsa idim aynen kramp yerdim ,ben çimlerde uzanmışken bir araç geldi organizasyondan arkadaşlar sağolsun yardım ettiler bana kek verdilerde ben dedim çok fena sersemledim dedim bi şeyim yok geçer dedim,sonra araç arkasından gelin dediler yok dedim ,gene bisiklete bindim ,baktım ilerde bir arkadaş durmuştu ne oldu dedim zincir çıktı dedi ,yapamıyordu ,zincirini takdım, dizine kan oturmuştu ne oldu dedim ,kramp girdi dedi ,aman dedim binme, devam ettim ,ama çok yavaş ,
tam kirazlı eğiminde elde çıkan 5 arkadaş gördüm bende onlara uydum aynen elde çıktım .genç dostlar ile muhabet ede ede çıktık,yanlız bile bile lades oldu, hata bende idi, bu yarışa katılmamam lazımdı ,ne derler kaşındık yani :komik:
uzunlardan artık istifa ederek kısalara talip olmaca ,zati kısalarda idik ..

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe kramp için size magnorm tablet öneririm , antremandan önce 1-2 saat önce 1 tablet alın iyi olur, bir de 45 1 saatte de bir muz takviyesi, zira muzda potasyum içeriği çok yüksek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

Çapraz Rüzgarlar
Bisiklet yarışlarında rüzgarın çapraz estiği etaplarda çok farklı stratejiler devreye giriyor. Peloton dikdörtgen olarak diyebileceğimiz normal düzeninde gidemiyor çünkü rüzgardan korunmak isteyen bisikletçiler birbirlerinin çapraz arkasına girdikçe yolun rüzgardan uzak yanında yoğunlaşma, hatta yoğunlaşan kenarda duran bisikletçiler için yoldan çıkıp kaza yapma durumları oluşabiliyor. Tüm peloton çapraz bir şekilde yola sığmayacağından ‘eşelon’ denilen çapraz gruplar halinde parçalanmak durumunda kalınıyor. Rüzgarda uçan kuş sürülerinin aldığı şekilleri hayal edin. Gruplara bölünmek bir zorunluluk olduğundan eşelonlar kaçış gruplarına dönüşüyor. Bisikletçilerin yarışın sonundaymış gibi çılgın bir tempoyla öndeki eşelonda yer almaya çalıştıklarını, yetişemezler ise kendi eşelonlarını başlattıklarını görüyorsunuz. Öndeki eşelon ise yeterince efektif çalışabilirse yarışın sonucuna etki edebilecek farklar yaratabiliyor. İşte bu erken game over ihtimalinden ötürü çapraz rüzgarların olduğu yarışlar acayip gergin geçiyor.
İşte 2015 Gent – Wevelgem de daha finişe 120 kilometre kala yağmur eşliğinde çapraz rüzgarların pelotonu dağıttığı bir yarış oldu. Mesela Mark Cavendish (Etixx – Quick Step) eşelonların oluştuğu bölgede bir de lastik patlatınca tamamen geride kaldı. Birinci ve ikinci eşelonda yer alabilenler yarışın sonucunu belirledi.

(link)

vayyyyyyyyyyy çok önemli bu mehmet sunu rüzgar aynen çapraz geliyordu zati.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.024
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
kramp olayı için, magnol efervasan tablet (suda eriyen) işinizi görür.. ben birde sabah kalkınca bacağıma kas gevşetici ve ağrı kesici sürüyorum. bu tip merhemler etkisini hemen göstermiyor dolayısı ile 3-4 saat öncesi daha uygun oluyor. cesmede kramp problemi yaşamıştım ama burada yaşamadım.

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

telefondan ulaşırım tabi başkasının,

(link)

master liklerin akıbeti ne olacak öğreneceğim.

@mehmetsunu

konunun başı aynen amatör fondo dedik değilmi mehmet sunu,

bak kurallar şöyle olmalı,,

1-uci lisansı olanlar katılamayacak
2- milli forma giymiş olanlar katılamayacak-bırakmış olsalar bile
3- amatör pro takımların katılmasında sakınca olmayacak

master lig düşünülüyor ise kurallar yukardaki gibi olmalı bence ..burada kimlere görev düşmekte aynen eski millilere onlarda amatör pro takımlarında bence antrenör olmalı.

@mehmetsunu

takım aklıma ne geldi ,aynen formalar hazırla ,kayseri fondo yazsın ,,,:harika::harika::harika:

bu arada takım buluştu hasret giderdik gene ,,arkada gökan dostum ile muhabbetteyiz,onada teşekkürlerimi iletirim sağolsun aracı ile gittik ve döndük.

1
1005AGITSALMAN02:39:33.36
23111MEHMETSER02:41:31.04
35031BAYRAMEROGLU02:43:33.49

mehmet ser eski kartepe fatihi çok iyi derece çıkarmış helal olsun ,,19-29 katogoride.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MehmetAliB.
Yav 60 yaşa basıyorum ,27 temmuzda ,ne olacak şimdi ,55 yaş üstü olacak ise 60 yaşa giriyoruz ,60 yaş üstü yoktu geçen sene.bu arada yeni yer tuttuk

Amma zor iş arkadaş kiraya çıkmak dahada bitmedi iş buakşam taşınacağım

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Maşşallah, daha nice senelere.
Ev taşımak zor iş, onu indir, bunu çıkar, şunu kutula.:hihi:

• Beğen
Tepkiler: bacobaba39

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MehmetAliB.
Şu anda abladayız ,bisiklet burada elektronik cihazlar burada ,evde her şey çoktan paketlendi.bu akşam taşınacağız ,yarın uydu nete bakacağız yeni adresi vereceğiz ,

Rakip yok mehmet ali 60 yaş üstü tüm türkiye genelinde,alaydan yetişmiş insan yok,,,,

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Tek rakibin Türk Hava Yolları:kptmya:

Bügün Giro yarışında fena rüzgar var. Peleton parçalanmaya başladı. Favorilerden Greipel parçalananlar arasında. Senin Uçmakdere yarışı gibi 13 knot üstüne çıktı. Herkes darmadağın:krsn:
Bakalım sonuç nasıl olacak

Sonuç: Quickstep takımı parçalanmadan tek başına kaldı ve Gaviria'yı birinciliğe getirdi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
konuyu hortlatalım,uzun bi aradan sonra yeni yerleşim noktasından bıçkıdere etapları başlayacak,yarın gran fondo sekizincisi fuat şehler ile idmanlara başlıyoruz ,60 yaş üstü master likleri yakında açıklanacakmış, hazır olmak lazım ,kısa mesafede,
partner fuat ile çalışma başlayacak ,ilgilenenler yarın saat 08.00 nero kafe önünde olur ise idmana gelirler, etap anlayışı gezi değildir.

(link)

30 km ' lik esas idman yeri ,kısa mesafe yarışlara hazırlanış...

etap toplamı 120 km ...

(link)

(link)

bu gün fuat şehler ferdi çalışmayaparak 12 km mesafeyi durmadan mtb ile ( 14 kilo )25 dakikada aldı,,kısa mesafe idman çalışmaları devam edecek,geçen pazar fuat ile 130 km yapıldı,bostancı-göçbeyli-bostancı,

3 güzergahta pedal kesmeden gidilecek ,

1- bostancı-kartal
2- bostancı-tuzla
3- bostancı-viaport (kartal sahilden aydosa tırmanış ordan viaport)

(link)

30 km pedal kesmeden gidilecek ,bostancı-viaport,

Dünya şampiyonasına katılım için puan elde etmek üzere Slovenya da düzenlenen Granfondo ya katılan Nashira Cycling Team Slovenya'ya ulaştı. 11 Haziran'da Mutlu Erçevik , İsmail Iltir ve Ali Rıza Fırıcı'nın takımımızı ve Ülkemizi temsil etmektedirler, başarılar dilerim ,,

sağdan sola

1- ali rıza fırıncı
2- ismail iltır
3- mutlu erçevik

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
Kudret abi çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor bu yaz durmak yok işe bisikletle gidiyorum kondisyon depoluyorum görüşmek üzere

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eyvallah dostlar internet yok artık anca saģdan soldan girince mesajlara bakmaktayım ,eyvallah melih ,grand fondo marmarayı takibe aldım 43 km yarışa hazırız kısa mesafede olacaģım gene,melih o yokuşlar unutulurmu ,grandfondo marmarada olur isen hasret gideririz bu arada bahtiyar erkan sen ben gene grand fondo maramarda buluşuruz daha ölmedik,60 yaşa geldim 27 temmuzda artık 60 yaş olurken master 60 artılarda kimler olacak bakacaģım

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
eylül'de 3. köprüden geçilecek bir tane var galiba.