Almanya'daki ilk turum: cottbus - dresden

Scudo

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
@O.Yalcindag

Treptower Park’ta hiç görmedim ama Mauer Park’ta çok sayıda bisiklet satıcısı var, günahlarını almayayım hepsi de hırsız kılıklı [emoji1] Polonya’ya götürüyorlar genelde ama bazıları şanslıysan sınır polisine takılıyor. Kleinanzeigen’a koymaya cesaret edemezler bence çünkü eskiden bisiklet üzerinde bir foton varsa al sana kanıt. Sonrası büyük dert. Ancak bu olay Berlin’de bir sektör halini almış durumda. Eski yeni demeden her bisikleti çalıyorlar.

Tepki
200
Bisiklet
Diğer
@mimiksiki tabi hocam alirsaniz süreriz :)

@mcb yani dediginiz gibi cok buyuk bir sektor bisiklet hirsizligi ve yapacak sey gercekten az. Polise kaydettirebiliyorsunuz bisikleti ama kayit stickerini sicak su veya sicak hava ile sökebiliyorlar (izi kaliyormus diyorlar ama bilemiyorum denemedim)

• Beğen
Tepkiler: Saomi Miks

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel tur olmuş, yollar da harika. Elinize sağlık.. ben ilk bisikletimi aldığım ertesi günü berlin de aparman girişinden çalıdırmıştım.. 35 yıl önce açık mavi bir bmx di. sonra bir pazarından 2. el yol bisikleti almıştık aluminyum.. çok sevmiştim onu.. ama çalınan bmx in acısı hala içimdedir

Barış Çavuş

Gezgin Kızanlar
Tepki
1.010
Bisiklet
Sedona
Güzel olmuş, pedalınıza sağlık. Bir sorum olacak. Dresden-Prag arasındaki yol hakkında bilginiz var mı?

• Beğen
Tepkiler: O.Yalcindag

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
Güzel bir tur olmuş. Bisikletler harika görünüyor bu arada.
Ne güzel yollar, ne güzel bir doğa. Hayranlıkla izledim. Devamı olsa yine izlerim. :)

• Beğen
Tepki
200
Bisiklet
Diğer
@Barış Çavuş ben kendim sürmedim ancak bir arkadasim Elbe bisiklet yolundan (Elbe Radweg: (link)) Berlin-Cottbus-Dresden-Prag daha sonra Münih ve Innsburg a sürmüstü bisiklet ile. Onun tecrübelerini size aktarabilirim. Elbe Bisiklet yolu Elbe nehrinin paralelinde giden sagi solu oldukca acik ve benzer manzaralara sahip olan genellikle duzluk ara ara da yokuslu bir yol. Düzlük olmasi sebebi ile rüzgar sikintisi var, sansiniza kafa rüzgari yerseniz gercekten sikinti verebilir ama onun disinda almanyadaki tüm bisiklet yollari gibi bakimli güvenli ve ara ara köylerde mutlaka bisiklet tamircilari /oteller ve moteller bulunmakta. Ayrica Komoot üzerinden kendi rotanizi planlayabilirsiniz, tek yol Elbe Bisiklet Yolu degil!

Bu arada instagram hesabiniza ve blogunuza goz attim gezileriniz güzel gorunuyor :) takip etmeye basladim, insta nickim: anatoliannomad :)

@bitinya_s tesekkur ederim! Bisikletim sanirim sahip oldugum en guzel esyam, nazar degecek diye korkuyorum ancak gercekten guzel bir bisiklet :) Devami mutlaka gelecek ancak su aralar cok vaktim yok, sadece haftasonlari musaitim, onlarda da baska planlar oluyor :) Ekim / Kasim gibi belki daha uzun soluklu birsey yaparim diyorum :)

@eyupozturk benim bile icime oturdu suan hocam cok gecmis olsun :)

Barış Çavuş

Gezgin Kızanlar
Tepki
1.010
Bisiklet
Sedona
@O.Yalcindag Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Eylül başında oralarda olacağız. Umarım kafadan rüzgar almayız. Yolda bizi neler bekliyor kim bilir? Gördüm, bende sizi takibe başladım. Selamlar.

• Beğen

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@O.Yalcindag Komoot arayıp da bulamadığım programdı, tam istediğim şey! Öğrenmiş oldum sayenizde, teşekkür ederim.

• Beğen
Tepki
200
Bisiklet
Diğer
@cem_filiz rica ederim :) ben hep kullanıyorum hatta dünya haritasını aldım geçenlerde 6 aya bir indirime giriyor 20 euro oluyor sanırım bence değer cunku rota yapma konusunda baya iyi. Ancak dikkat edin, rota severken single trafik (yani keçi yolu) da bisiklet yolu olarak geçiyor. Beni bir kere yol bisikletiyle soktu bir single traile sonucta bisikleti 2-3 km itmek zorunda kaldım :)

@Barış Çavuş Instagram'dan da yazdım, buradan da yazayım Berlin tarafına gelirseniz beklerim :)

• Beğen
Tepkiler: Barış Çavuş