Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

almak istedigim bisiklet modellerini degerlendirirseniz sevinirim

ali cengiz

Üye
Tepki
7
merhaba halil ve gürsel beyler 1.61 boy 86 kg yım 42 yasındayım haftada 1gün pazar vd sabahları 1saat bisiklete binecegim ama hafta sonualıp basımı biyerlere gidecegim ama asfalt ama toprak yol ama arazi izmir menemenliyim kafamda parkurları bile belirledim bergama foca dumalıdag vb gibi 1 aydır sizi okuyorum daha önce 10 yıl kadar önce bianchi thomisus um vardı caldırdım
okuyarak kafamda 4 5 model belirledim 450-500avro taksitli bulabilirsem ivedi bir sekilde bisiklet alacagım tamir vede bakımımdan fazla anlamıyorum uzun süre sorun cıkarmayacak bir bisiklet arıyorum sadece patlak tamir edebilirim
benim modellerim sunlar
corratec x-vert motion
kron xc-3000
trek4300d
trek4500disc
trek3900
veya drag ontorio team
sadece forumdan temel beyle whistle miwok üzerine yazıstım bircok tavsiyeye yazsınıda forumdan okudum
siz bana ne önerirsiniz
ayrıca teknik analiziyle gönderirseniz sevinirim birde bu markaları izmirde istanbul fiyatlarıyla bulabilirmiyim vede bu alısveriste neye dikkat edeyim
yardımlarınız icin simdiden tesekkür ederim.

Scudo
Sizin soyedıgınız modellere ek olarak 2006 sedona , 2006amoeaba scud yada amoeba hussar modellerıde uygun olabılır.3 modelınde fiyatları uygun...

Ali Cengiz bey öncelikle merhaba, konuyla çok ilgisiz ancak dikkatimi çekti, foruma üye oluş tarihiniz, benim doğum günüm :D. Söyleyeyim dedim.
Öncelikle beğendiğiniz bisikletlerden diskli olan modelleri çıkartın derim. Madem gezmek için bir bisiklet arıyorsunuz, çok uzun süreli de binişler yapmayacaksınız, çamurdu araziydi pek işiniz olmayacak, o zaman boşu boşuna disk frenin ağırlığını taşımanıza gerek yok ;).
Sedona'lar hakkında bilgi bulamadım :(. Ezberimde de yok maalesef ancak diğer modeller için konuşursak, ön plana 2 bisiklet çıkıyor. Biri Kron XC 3000, diğeri de Corratec X-Vert Motion. Aslına bakarsanız, donanım olarak birbirlerine son derece yakın 2 model bu bisikletler ve diğer verdiğiniz alternatiflere göre de çok üstün. Ancak Corratec'in zayıf kaldığı yanı kadro ağırlığı. 2,15 kg olan kadro, Kron'un 1,85 kg olan kadrosunun yanında biraz hantal kalabilir. Ancak göz önünde bulundurmanız gereken bir nokda daha var ki o da bisikletin üzerindeki rahatlığınız. 1,61 boyunuz olduğu söylemişsiniz. Bisikletin üzerine bindiğiniz zaman kendinizi ne kadar rahat hissedeceğiniz (vücut yapınız ve kadro geometrisinin size uygunluğu olarak) bu ağırlık konusundan daha önemli. Corratec'in şöyle bir artısı olabilir, daha alçak seviye de kaynatılmış üst borusu binerken ve inerken bisikletten size kolaylık sağlayabilir. Önerim her iki bisikletin de size uygun kadro boylarına bir göz atmanız. Ancak İzmir'de bulunabilirliği hakkında ne yazık ki bir şey söyleyemeyeceğim :(.
Yalnız şöyle de bir durum var, Yeşil Bisiklet, Velespit veya Delta Bisiklet'ten alışveriş yapmanız durumunda size çok yüksek olmayan bir kargo bedeli karşılığında bisikleti gönderebilirler. Size sadece gidonunu düzeltip takmak, ön tekerini takmak gibi bir kaç basit işlem kalır :).

Back