Alivio/Altus?

anobias

Üye
Tepki
9
http://img136.imageshack.us/img136/7535/cshg308iao0.jpg
http://img86.imageshack.us/img86/2620/cshg508rpopupv2m56577569830550109jz1.jpg
üstekı altus alttakı alıvo marka olan bu ıkı ruble arasında kararsız kaldım ıkısıde 8 vıteslı 11-32 dıslı sayısına ve aynı fıyatlara sahıpler ..

1)ıkısı arasında barız ömur/performans farkı varmıdır?

2) altustakı sıyah renkk goze hos gelıyor ama ılerleyen dunemde asınmadan dolayı boyann soyulması ve kotu gorunum alması olası gorunuyor..kullanan bırısı varsa bu sorunla karsılastımı acaba..

simdiden tesekkurler..

• Beğen
Tepkiler: simoniuğur
Scudo

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Altus siyah dişlilerde problem çıktığına şahit oldum.Alivio ona göre çok daha iyi bir dişli.Ancak ben size Sram dişli öneririm.Ayrıca alttaki dişli alivio değil.12-25 yol dişlisi.

simoniuğur

Daimi Üye
Tepki
185
@anobias
alttakini tercih etmeni öneririm dağa dayanıklı ve temizlemmesi kolay hemde pırıl pırıl parlıyor görüntü açısından

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben altus kullanıyorum,siyah olması yüzünden kiri çok gösteriyor ama boyasının yıpranması falan söz konusu değil,ben hiç bi problemle karşılaşmadım ama yine de alivo yu tavsiye ederim,olmuşken üst model olsun.;)

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba,
99 yılında yeni bisikletimi toplarken bende alivio yapmayı düşünüyordum daha sonra o zman yeni çıkan deore lx lerden yapma şansım oldu.. alivio fiyat perfonmans açısından çok tatmin eden bir gruptur. fren vites kollarınıda alivio almanız az bir maliyete yüksek hassasiyet katacaktır.

sramin dişlilerini görme şansınız varsa fiyat açısından avantajlı olacağını düşünüyorum. genelde shimanonunkinden hafif oluyor dişlileri...

• Beğen
Tepkiler: anobias

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben altus dişli kullandım 8. dişli aşındı şu an atlama yapıyor aşırı yüklendiğimde!Ama onun dışında memnunum çünkü aşınma yapması bir süre sonra gayet normal!Zincirimi de beraber almıştım 1200 km sonra yapmaya başladı!

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
Alivio yerine sram dişli alsanız bence daha iyi daha önceden kullanmıştım ve herhangi bi sorun yaşamadım ve gayet memnundum..ömür olarak alivio kadar ömrü varmı bilmiyorum ama aliviodan daha hafif olacağı kesin

• Beğen
Tepkiler: anobias