Aliexpress karbon gidon testi

Scudo

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Benim arkadaşımda 70 liraya 200 gramlık bir sele borusu almış aliexpress sitesinden.

Daha önce kullandığı sele borusu çatlamış ve onu da oradan almıştı. Gidip yine oradan aldı :D

Sele borusunu yazın Avrupa'da yarışta çatlamış. Yarış büyük bir yarıştı ve orijinal zipp, fsa sele borularının bile kırıldığını, çatladığını görmüş orada.

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
@alcest yarışlarda kırılması normal diye dusunuyorum öyleki pahalı markalı karbonların kırıldıgını bile goruyoruz yarislarda

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Aslında birçok markanın karbon bisikletlerinin kadrosunun Çin de imal edilip sonradan üzerine logosu basıldığını biliyoruz.

Buradaki kilit nokta ise bu kadroların teste tabii tutulup kaliteli bir şekilde üretim yapan üreticilerden almak.

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
@Enes Dökmen
Ben de onu söyledim zaten.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bir arkadaşın Çinli karbon selesi, Uludağ yolundan hızla inerken kırılmıştı. Sele borusu ile biraz samimi olmak zorunda kalmıştı. Aman dikkat.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.386
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aliexpress'den aldığım maşa, gidon, gidon dirseği ve sele borusunu kullanıyorum. 4000 km'yi geçti. Çoğu şehirler arası turlar bazen de offroad a kaçan patikalarda kullandım.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Başta çok negatif fikirlerim vardı bu işe karşı.

Sonra bir sele borusu alma fikri doğdu.

Aradan vakit geçtikçe buradan alınan carbon parçaların aslında kaliteli olduklarını kanıtlamış birçok kullanıcı ile tanışma ve tecrübelerini alma imkanım oldu. Sonra dedim ki bari bi gidon veya mașa alayım.

Simdi de ciddi ciddi carbon kadro getirmeyi düşünüyorum. Tabii test edilmiş ve kaliteli satıcılardan.

Ne dersiniz arkadaşlar?

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Işıklar Gazisi
Aliexpress ürünlerine karşı Ön yargı 50 liraya satılan sözde karbon malzemelerden dolayı oluştu. Düzgünce testleri yapılmış, kullanıcısına güvence verebilen karbon malzemelerin sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Öbür türlü "50 liraya karbon gidon aldım ama kırıldı. Çin' den alınmaz demek" zaten saçma.

• Beğen
Tepkiler: Işıklar Gazisi

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilmem kaç bin olumlu yorumu olan 'kaliteli' aliexpress'ten alınma Specialized kask vardı, resmen patates püresi oluyordu.Görüntüsü güzel olacak diye hayatınızla oynuyor olmamalısınız.Eski bisikletimi alırken, arkadaş üstüne aliexpress'ten alınma 3T 'aero' gidon takmıştı.Çakma olduğunu öğrendiğim an dandik de olsa FSA'nın bir alü gidonu ile değiştirmiştim.Ego'yu beslemek öncelik olmamalı kısacası diyeceğim ancak başkası'nın canından bana ne.Sizler yine de bir düşünün dediklerimi.Sele, sele borusu, gidon... Bunlar şaka'ya hiç mi hiç gelmez.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Türk milli takımı şu an world tour kategorisinde bir yarış olan Tour of Turkey'de Çin'den alınma 500$'lık kadrolardan toplanmış bisikletlerle yarışıyor. Önemli olan Çinlilik değil de, malzemenin nasıl olduğu.

flat-6

Üye
Tepki
40
İsim
Recep Sinan
Bisiklet
Specialized
Özellikle Gidon , Gidon Boğaz'ı ve sele borusu gibi Kaza esnasında hayati önem taşıyan parçalarda ucuzdan öte kalitesiz ve üretim süreci bilinmeyen hiçbir garantisi olmayan ,dayanıklılık ve üretim testlerinin yapılıp yapılmadığı belirsiz ürünleri tercih etmek gerçekten büyük cesaret , bir çok profesyonel tur takımı bile karbon kokpit ürünleri yerine (özellikle boyun ve gidonda )alüminyum ürünleri tercih ediyorken sadece görüntüsü güzel diye bu tür ürünlere yönelmek hiç doğru değil , malum Türkiye'de yollarda bisikletlilere pekte medeni davranılmadiği düşünülürse siz çok temkinli sürüseniz bile başınıza ne geleceği hiç belli olmamakta , küçük bir düşme sonucu bile karbon parçalar üzerinde gözle tespiti çok zor çatlaklar oluşabilmekte , bu tip hasarları tespit edemediğimizde ve bu parcalari hasarlı şekilde kullanmaya devam ettiğimizde başımıza her an telafisi mümkün olmayacak seyler gelebilir .sanirim bu tip hayati parçaların seçiminde bütçe dahilinde görüntüden önce kalite ve güvenlik hususlarını düşünmek gerekli

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@hakkında: boşluk
Kendi mesajımı görünce duygulandım valla 1 seneden fazla olmuş yazalı yaşlanıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: danceros ve Groims

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
80mm,17-20 Derecelik sıradan bir gidon boğazı 200 liradan başlıyor

Yol bisikleti gidonu 100 liradan başlıyor

AliExpress de karbon gidon seti 30-40 dolar. Fiyatlar böyle olunca kalitesine bakamıyorum

1-2 yıl sonra dolar 10 TL olduğu zaman AliExpress den birşey alamayacağız. Şimdilik tadını çıkartalım

flat-6

Üye
Tepki
40
İsim
Recep Sinan
Bisiklet
Specialized
200-250 TL gibi fiyatlara kaliteli alüminyum yol gidonları bulunmakta , AliExpress'ten ''fake'' karbon gidona 30-40 dolar vermektense kaliteli bir alüminyum gidona yurtiçinden 50-60 dolar vermek daha mantıklı ,güvenli ve hızlı gibi, sürekli yükselme trendindeki döviz kurları ile posta için bekleme , gümrük vs... gibi can sıkıcı durumlarda cabası...

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
Evet aliexpress karbonu sağlam değil esniyor fakat deli gibi kuvvet uygulanmadigi surece sorun yok. Yol bisikletlerinde kirilma olasiligi daha az. Mtblerde kullanilmasi buyuk tehlike.
Hizli ve cilgin o kadar surede kiramadiysa ben hic kiramam :)
20171112_164856-01.jpeg