Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Alanya Yarışının Ardından

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
ALANYA YARIŞININ ARDINDAN

En sonunda yol yorgunluğunu atıp yazmaya vakit bulabildim.

Bir yarış sezonunu daha Alanya yarışı ile noktaladık.Her ne kadar ben yarışmasam da eski dostları görmek ve parkurda onları desteklemek güzeldi.

Yarış organizasyonu eski organizasyonlarla karşılaştırılınca mükemmel değildi ama ciddi kazalar ve tatsızlıklar olmadan bitmesi iyi oldu.Bu sene en çok dikkat çeken nokta tahminlerimiz doğrultusunda çok az yabancı yarışçı gelmesiydi.Ama katılımcı sayısının 168 olması bizi sevindirdi.Gelen yabancılar zaten her zaman gelen arkadaşlardı ,yeni olanlar azdı.

Yarış parkuru değişmişti.Buradan parkur sorumlusu arkadaşımız Serkan İpekdokuyan'a teşekkür etmek lazım.Müthiş singletrack kesimler vardı.Iain Nimmo'yu sadece ön tekerlek üzerinde inerken gördüğüm yerler vardı.Nasıl bir fren tekniğidir bu yahu...

Bu sefer parkuru yaya olarak geçtiğimde birşey farkettim ki ; bisiklet üzerinde birşey farketmiyormuşuz.İnsan yavaş yavaş geçince anlıyor bunu.En çok ta zirvedeki kapının orada düşündüm ; Bart burayı nasıl bisikletten inmeden geçiyor diye.Çünkü çekilmiş fotoğraflar var,adam oradaki yüksek 2 basamağı yürür gibi çıkmış.O kadr dik bir tırmanmadan ve koşarak gelinen o noktadan nasıl dik bir pozisyonda o tekniği sergiliyor hayret.

Yarışçılar hakkında birşeyler söylersek; Bilal'den çok şey bekliyorduk ama nazar değdi.Antrenmanda dizini yaralaması,üstüne ısınma öncesinde ıslak pürüzsüz betonda bisikletin önünü çok yavaş süratte kaçırıp pedal açamadan düşmesi;bileğini kötü incitmesi ve ön jantı bozması başka türlü açıklanamaz.Starttan önce zamanında yeni bir ön tekerlek bulunup takıldı ama lastik hiç Bilal'in tekniğine göre değildi.Ve takılan tekerlek Bilal'inkinden en az 400gr. ağırdı.Bunun dönen ağırlık için nasıl bir fark olduğunu söylemeye gerek yok.

Doğru düzgün ısınamadan başlayınca ilk tur Bilal çok zorlandı.İkinci tur hiç alışmadığı şekilde ağrı çekmeye başlamıştı.Ona rağmen bırakmadı.Kısmet seneye Bilal...

Yunus çok iyi bir hazırlık devresi geçirmiş,kilo vermiş ve hazırdı.Beklendiği gibi yarışı çok iyi bir zamanla bitirdi.Pek fazla problem yaşamadığını sanıyorum.

Hasan askerden yeni geldiği için yarışa katılmadı ama seneye tekrar onu izlemeyi istiyoruz.Adana'da bir sürpriz yapar mı dersiniz?

Kamil maalesef antrenmanda el bileğini burktuğu için yarışmak istemedi ve bence akıllı bir tercih yaptı.O singletrack'lerde kontrolü kaybetmek büyük risk çünkü.Üstüne bir de sakatlığı daha kötü hale getirmek var.

Yavuz yine kendisinden beklendiği gibi güzel bir yarış çıkardı.Hergün daha da iyileşiyor.

Jr. Bayanlarda yarışan Hollandalı kız bence 88 değil 78 doğumluydu.Nasıl bir diyetse bu...Kemik ve kas yapısı o denli hızlı gelişmiş.

Bayanlar yarışından pek zevk almadım.Eski hatunlar gibi hırslı ve uçuk yarışçılar yoktu.Ama zincirini düzeltmek için elini yırtıp kan revan içinde yarışan arkadaşıma kurallar gereği yardım edememek çok gücüme gitti.Umarım bu yıl teknik yardım alabilme kuralı serbest bırakılır.Zincir olayı hep bayanların başına belaydı.

Fidel'le ancak garajda tanışabildik.

Bora bu seneyi istediği gibi geçiremese de sezonu çok iyi bir sonuçla kapattı.Gerçekten çok güçlü ve istekliydi.Hırsını çok iyi yönetti.

Yakup Abi hala iyi gidiyor ama yaşlanmış görmeyeli.Sanki biz aynı kaldık :) Olsun en azından onun hala göbeği yok.

Salih ilk tur trafiğe çok takılınca bayağı bir hız kaybetti ama gene de iyiydi.Schumi gibi aralarından sıyrılıp üst sıralara tırmandı.

Bahadır Abi,2004'ün tüm şanssızlıklarını arkada bırakmış olarak müthiş yarıştı.Seni hep gülerken görebilmek dileğiyle Bahadır Abi.

İzzet Abi ,aldığım haberlere göre uzun zamandır kaytardığı için, hiç asılmadı.Eski günlerini hatırlayan biri olarak "hadi İzzet Abi" diyorum.

Siper Abi yine amortisörsüz olarak bitirdi ve kürsü gördü.Yabancılar hala tekniğini çözmeye uğraşıyor.

Oktay Dede yine şeref konuğu olarak turunu attı.

Erkan müzik kurbanı olarak ,toprakta değil yarışın geçtiği mahallelerden birinde, gaza gelip gidonu ağaç dalına takınca kaza geçirdi.Sen o kadar deli gibi single in düşme,mahalle arasında düş ; olmaz ki be kardeşim.

Sefa'yı Kadir Abi bir kapı çıkışında kucaklıyordu az daha :)

Birol Hoca ve Aydın Abi bütün engellemelere rağmen start aldılar.

Erdem aynı turda 3 kere lastik patlatınca rekor sahibi olarak parkurdan ayrıldı.

Yarışın bence en önemli bombası Halil isimli Adanalı genç arkadaşımızdı.Halil yarışta ayrı kategorilerde olmalarına rağmen Yunus'u çok az farkla takip etti.Ancak son tur biraz yavaşladı.Ama yaşına göre çok çok iyi gidiyor.Umarız çok çok iyi yerlere gelir.

Yukarıda bahsettiğim veya unuttuğum tüm yarışmacı arkadaşlara kazasız belasız bir antrenman dönemi diliyorum.

Seneyi Adana'da birlikte açmak dileğiyle...

Aybars Öge Sürücü

Scudo
paylaştığınız için çok çok tşk ler.okumak keyif vericiydi..;)

s.a ben bişi sorucam eger aranızda serkan ipekdokuyanı tanıyan varmı görüşen hatta kendısıne acil ulaşmam lazım

Back