Alanya-bodrum-didim-izmir-bergama-çanakkale-bursa-mudanya/ istanbul turu!

Böyle bir turu gerçekleştirmek mümkün mü?

• Neden olmasın

• İmkansıza yakın

• Mümkün ancak bir aydan fazla süre alır

• Bu tura bacak dayansa bütçe dayanmaz

• Beni de yaz

• Rotanın belli bir bölümünü gerçekleştirebilirsin ama tamamı zor görünüyor

• Toplam katılım
    147

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
@Safa Arslaner Yeni foçayı bypass edip eski foçadan giderseniz aşağıdaki yol daha iyi olur. sakin bir yoldu.
(link)

Assos rotasında biz bunu takip ettik.
(link)

Yazılarım ise ;
(link)
(link)
(link)
(link)

5 ve 6. günleri yazmadım. Fırsat bulduğum bir dönemde yazacağım.
5.Gün İzmir Kuşadaı
6.Gün Kuşadası - Bodrum yapmıştık.

• Beğen
Tepkiler: Safa Arslaner
Scudo

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Safa Arslaner Henüz tura çıkış tarihim belli değil. Ancak muhtemelen Haziran'ın son haftası ya da Temmuz'un ilk haftası içerisinde yola çıkacağım. Zaman yaklaştıkça tekrar haberleşiriz. Yolun bir kısmını dahi olsa beraber gitmek benim için de iyi olabilir. Geçen sene yalnız başıma çıkmıştım, yine keyifliydi ancak insan bazen iki çift laf edecek birini arıyor :)

• Beğen

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
Safa bey üstün körü bir plan yaptım ama araba ile çok sık geçtiğim yollardı 15 lık yer yer uzun dik yokuşlar var tam eğimlerini bilmiyorum ne yazıkki bende burdan okuyorum :) Allah dan mani çıkmazsa bende yapıcam istediği kadar Yokuş olsun

• Beğen

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
(link) , konuda haritalar var fikir edinebilirsiniz , ben sabah 6 civarı gibi yola çıktım en geç öğlen 2,3 gibi gideceğim yere ulaştım genelde güvenliği trafik açısından soruyorsanız problem yaşamadım anayollar zaten havaalanı gibi ara yollarda çok tenha olduğundan sorun olmadı tek problem ana yolda bisikletin akışına alışınca ara yollarda mıcırlar falan rahatsız ediyor , belirli yerlerde çadır kamp alanları var ancak fiyatlarından haberim yok eğer 10,15tl gibi fiyatlarda değillerse bence değmez kesinlikle pansiyonda falan kalın dinlenme çok önemli.

Geçtiğim yollar genelde sakindi hatta bazı yerler ıssızdı didim bodrum arasının mümkün kısmını ormandan yaptım bomboştu ve çok keyifliydi.

• Beğen

hakacoco

Üye
Tepki
26
İsim
hakan onay
Bisiklet
Carraro
Teşekkür ederim.
Zaman ve bütçe konusunda çok sıkıntım yok. Çok fazla tenha derken bu bir tehlike oluşturuyor manasında mı kullandınız hocam. Çok dik rampalar tam olarak kaç km sürüyor ve kaç metreye kadar çıkıyor.

sizin dediğiniz gibi milas'a girmeden ki rotayı takip edersem kaç km gibi bir avantajım oluyor bu avantaj iniş çıkışlardan dolayı dezavantaja dönüşebilir mi?

Milasa girerseniz Milas Didim merkez arası yaklaşık 72 km, eğer Milasa varmadan Koru Köyünden sonraki dört yoldan Kıyıkışlacık yoluna girerseniz Didim merkeze total 56 km de varabilirsiniz, buradaki avantajınız 16 km olur, eğer Didim Merkeze girmeyecekseniz ara yola girmeye hiç gerek yok bence. Yolların tenhalığından kastım, ara yol çok kullanılan bir güzergah değil, Allah korusun bir olumsuzluk yaşanması durumunda size ulaşılması 1 saati bulabilir. Ayrıca yokuşlar genelde inişli çıkışlı, bazen 2 3 km dik z rampalar şeklinde sizi yorabilir, yükseklik olarak tam bir ölçü veremiyorum.

• Beğen
Tepki
0
İsim
onur akgün
Bisiklet
Sedona
merhaba
biz Eskişehir rota nere bisiklet takımı olarak böyle bir turun yapılabileceğini düşüyoruz neden olmasın.
biz bu hafta Eskişehir den çıkıp bodruma 700 km lik bir rotayı yapmayı planladık nasip olursa perşembe sabah yola koyuluyoruz.
geçen senede Eskişehir Alanya turu yapmıştık eğlenceli oluyor herkese tavsiye ederim bacaklarınıza kuvvet hayırlı günler

Bu da yoldan bir foto

Dosyalar

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Arkadaşlar tur ve rota hakkında detaylı bilgiye ihtiyacım var yok mu başka önerisi vs olan?

Diğer konuya yazan arkadaşlara tek tek yazacağım şimdi çıkmam lazım detaylı inceleyemedim yazılanları.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bir de sabahcılar için güncelleyelim

Rota içerisinde herhangi bir bölüm de olsa bilgi sahibi olanlar bilgilerinize ihtiyacım var. Hangi noktalardan geçmeliyim, hangi yerde yemek yemeden geçmemeliyim kalınacak yerler vs Antalya'dan İstanbul'a kadar sahilde aklınızda ne gelirse bekliyorum.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Osman Kıtay Merhaba,

Bordum-Akyaka arasındaki yolun çok kötü olduğu bilgisini nereden aldın ? Biz "Kendi GPAmız" turumuzda geçmiştik ve taş ocağından geçen bir kısım haricinde yol hem asfalt hem de manzarası muhteşemdi. Kesinlikle tavsiye derim.

(link)

Kazasız ve keyifli turlar

five

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
@five 2 Yıl önce Pedallarla Yolculuk grubundan arkadaşlar gitti. Ama onlar denize sıfır olan Mazıköy-Ören-Akyaka yolunu kullanmışlardı. Yorumu da Alatepe civarında yapmışlar. @Safa Arslaner Five ın dediğini de dikkate almanızı tavsiye ederim.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@five

Muhtemelen Akkaya'yı görmeyeceğim hocam, daha önceki arkadaşların tavsiyesi üzerinde Marmaris'ten Datça'ya geçip oradan feribotla Bodrum'a ulaşmayı düşünüyorum. Bölge hakkında başka önerilerinize açığım. Feribot bisikletle sıkıntı olmaz heralde ona istinaden böyle düşünüyorum.

@Osman Kıtay

Muhtemelen o rotayı feribotla geçeceğim hocam ama kullanacak olsam da deniz kenarından çok ayrılmak istemiyorum açıkcası.

Bodrum-didim
Didim-Kuşadası ve diğer lokal rotalar için kalacak yer meşhur lezzetler önerilerinize açığım
ayrıca o bölgede bisikletçilerle tanışmak isterim

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
@Safa Arslaner Kuşadasında Önder kamping de kaldık. Marinanın tam karşısında kalıyor. Ortam güzel. Lezzet olarak kuşadasında kamalı köfte yemiştik. Lezzetliydi.
Bodrum da fiyatlar uçuk. Kaldığımız yer Murat pansiyon. Bodrumun merkezinde bir yer. Barlar sokağına çok yakındı ve geçen yıl fiyatı mayıs ayında 45 tl idi.

uncass

Üye
Tepki
31
İsim
Mustafa
@Safa Arslaner
Harika bir program. Kaş'ta konaklayacak olursanız Can Mocamp'ta kalabilirsiniz. Sahibi (Can) çok yakın arkadaşımdır. Hem rahat edersiniz hem de mekanın ruhu ve yaşam tarzı sizi mutlu eder. İsterseniz PM ile detaylı bilgi verebilirim.
Ben Çanakkale'de yaşıyorum. Geçerken size ikram edecek bir çayım her zaman bulunur.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Safa Arslaner Merhaba,

İzmir-Bodrum turumuzun Kuşadası'ndan sonrasını Milli Park'tan ve Didim-Bodrum arasını da Kazıklı Köyü yolundan geçmiştik. Dilek Yarımadası Milli Parkı'ndaki Kanyon yolunu pek önermem (manzarası harikadır :) ) ama Kazıklı Köyü'nün yokuşlarını öneririm. :) Bodrum'a havaalanının yanından inersiniz. Trafikten de uzak olursunuz.

Feribotu biz de kullandık. Bisikletle ilgili bir sıkıntı yok. Geçiş yaklaşık 4 saat sürüyor. Sadece saatlerini kontrol edin.

Marmaris sonrası Köyceğiz'den Dalyan'a girip ana yol yerine içeriden devam ederseniz daha trafiksiz ve sakin bir yoldan Göcek tüneline kadar ulaşırsınız (Gökdere yoluydu sanırım ama şimdi emin olamadım. ) Detaylar tur yazılarımda var.

Kazasız ve keyifli turlar

five

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Osman Kıtay
Önder Kamping'i araştıracağım hocam muhtemelen orada kalırım, kamp alanı içerisinde duş vs var demi?

@uncass

Teşekkür ederim konaklayacağım yerler belli değil ama Kaş'ta konaklarsam Can Mocamp'a gider selamınızı söylerim hocam. Çanakkale merkeze gelene kadar muhtemelen bitkinlik kendini göstermeye başlayacak bi çay iyi olur :)

@five

4 saat deniz seyahati güzel görünüyor her koyda beklemiyor direkt gitmesine rağmen mi 4 saat sürüyor hocam?

Marmaris-datça-bodrum-didim şeklinde olacak galiba rotamız yani yukarı doğru gideceğim antalyadan-istanbula

Bodrum'a indikten sonra kazıklı rotasından didim'e gitmemi öneriyorsunuz demi?

Tur yazılarınızı takip edeceğim.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba @Safa Arslaner,

Evet ben ters istikamette gittiğim için öyle yazdım. :)

4 saat direkt gidiş. Bodrum merkezden Datça Körmen Limanına (Datça'nı ters tarafı) Başka bir yere uğramıyor zaten. :)

Ve yine evet size göre Bodrum'dan sonra Güllük'ten havaalanının arkasında devam edip Didim Akbük'e inmek......

Sizi gözünüzden de o rotayı okumak isterim.

Kazasız ve keyifli turlar.

five

• Beğen

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Rota hakkında bir şey demiyeyim. Güzel bir rota. Ve bazen plansız olmak daha iydir:) Sadece bir tavsiye. Sabah-öğlen aralığında sürüş yapacak biçimde plan yapın. Öğleden sonraki sürüşleriniz genelde güneşe karşı olur bu rotada. Güneşe karşı sürmek ise bir süre sonra tam bir eziyet oluyor.

• Beğen

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Aynı turu ağustosta yapmayı planlıyordum, siz yapın hocam da kaldığınız yerlerden, tecrübelerden faydalanıyım :)
Yol genel olarak sahil kenarı düz, rüzgar olmazsa sevimli bir yol ama kemer - kumluca, finike - kaş arası biraz zorlayacak türden. Kendinizi yorgun hissederseniz ve dağ yerine sahilde kalmayı tercih ederseniz o yokuşlara girmeden bir gün fazla dinlenilebilir öncesinde. Yolunuz açık olsun takipteyim :)