Akülü tekerlekli sandalye yardım kampanyası

Özcanak

Forum Demirbaşı
Kayıt
4 Aralık 2005
Mesaj
442
Tepki
522
Merhaba arkadaşlar;

Gönüllü olarak katılmak isteyenlere bir kampanyadan bahsedeceğim. Omirilik felci geçirmiş ve tekerli sandalye ile yaşamını sürdürmek zorunda olan insanlar için başlatılmış bir kampanya. Turkcell, telsim, avea telefon hatları ile ortak başlatılan bu kampanyada yapmanız gereken 3430 a boş msj göndermek. Bu msj karşılığında OFD ye (omirilik felçlileri derneği) 5 ytl bağışta bulunmuş oluyosunuz. Yani, aslında yürüyemeyen insanlara hayatını kolaylaştırma şansı ve umudu vermiş oluyorsunuz. Umarım aranızda bu konuya duyarlı yaklaşanlar olur. Ekte kampanyanın ilanını koydum ayrıca aşağıda verdiğim internet adresinden de detayları görebilirsiniz.

(link)

Bununla birlikte OFD nin çıkardığı aylık bir dergi var. Derginin yıllık aboneliği 50 ytl. Günlük yaşam, kültür-sanat, magazin, sağlık ve her türlü haber içerikli bir dergi. Tek farkı omirilik felçlileri ve özürlü insanlar tarafından hazırlanıyor olması. Aslında aylığı sadece 4 milyona denk geliyor. Onların emek vererek hazırladıkları bu dergiye abone olduğunuz zaman bizler gibi yaşamlarını devam ettirebilmeleri için; verdikleri emeklerin boşa gitmediğini göstererek onlara daha fazla umut kazandırmış olup aynı zamanda yine bacağını, kolunu kaybetmiş, felç geçirip yürüyemeyen insanlara ihtiyacı olan yaşam kolaylığını kazanmaları için gerekli olan imkanların sağlanmasına katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

Şöyle bir düşünürsek yaptığımız harcamaları, ayda 5 milyon hiçbirşey değil. Ve sadece para anlamında bağış yapmış olmuyosunuz bunun karşılığında bilgileneceğiniz bir dergiye sahip olmuş oluyorsunuz.

Sadece kendi için değil yaşamda ihtiyacı olan insanlar içinde birşeyler yapma sağduyusuna sahip arkadaşların kampanyaya destek vermesini rica ediyorum.

Saygılarımla..
(link)
 
  • Beğen
Tepkiler: Murat CER
Scudo