Aksiyon Kamera

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.574
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aksiyon kamera yada farklı bir kamera ile alınan kayıt üzerine altta bulunana görsel ve linkteki gibi en azından sadece anlık konumu eklemenin bir yolu var mı? Videoda garmin olduğu yazıyor acaba garmin'e özel bir durum mu yoksa yapılabiliyor mu? Video sahibi forumdan @PuncherZ etiketlemişken kendisine de sormuş olayım.

Video:

Kendime cevap bakınırken önüme benzeri bir uygulama videosu çıktı. Ama yine yöntemi öğrenebilirsem çok makbule geçer.
Goproda vs de var gps açık kayıt aldıktan sonra uygulamasından ekleyebiliyorsun.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
601
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gopro hero3 var bende. Onda da yapabilir miyim? Gopro uygulamasıyla yada başka bir uygulamayla? Garmin Virb uygulamasına sürüşün gpx datasını ve videoyu atmak yeterli oluyor mu?

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gopro hero3 var bende. Onda da yapabilir miyim? Gopro uygulamasıyla yada başka bir uygulamayla? Garmin Virb uygulamasına sürüşün gpx datasını ve videoyu atmak yeterli oluyor mu?
evet yapabilirsiniz. elinizde görüntü ve veri olması yeterli.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve TalhaB.

ardac35

Üye
Tepki
2
İsim
Arda C.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba 28 şubat 2017 tarihli bir forumda Sjcam Sj6 Legend 4k Adlı aksiyon kamerasının incelemesini yapan ve bunu bu forumda paylaşan bir üye gördüm. Hem kutu açılım videosu hem de görüntü test inceleme videosu yapmış ayrı ayrı. Acaba bu aksiyon kamerası bu yılda böyle bir fiyat ile alınır mı? Fiyat ortalama: 4.700 TL
Bir de kamerayı freeride sporu için alacağım ihtiyacımı karşılar mı?

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.562
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba 28 şubat 2017 tarihli bir forumda Sjcam Sj6 Legend 4k Adlı aksiyon kamerasının incelemesini yapan ve bunu bu forumda paylaşan bir üye gördüm. Hem kutu açılım videosu hem de görüntü test inceleme videosu yapmış ayrı ayrı. Acaba bu aksiyon kamerası bu yılda böyle bir fiyat ile alınır mı? Fiyat ortalama: 4.700 TL
Bir de kamerayı freeride sporu için alacağım ihtiyacımı karşılar mı?
Karşılamaz. Fazlasıyla titreşimi hissedersiniz. 4700 tl iyi bir rakam. Biraz daha yükseltebilirseniz Gopro 8 düşünebilirsiniz. Sjcam eski serilerini kullanmıştım fakat harici olarak gimbal kullanmıştım. Sj6'yı alayım yanında bir de feiyutech wg2 gibi gimballar kullanırım derseniz iş görür.

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Hero 7 fiyat olarak daha uygun olacaktir. Inat ile 7 white kullanmaktayim.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
eskiden pisadada aksiyon kamerası dolu idi, şu anda pek fazla bütçe modeli yok.

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.562
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Gopro - Dji aciton gibi modeller tercih edilmez ise Xiaomi Yİ 4k diye bir modeli var. Oldukça güzel bir görüntü kalitesi mevcut . Sanırım sıfırı yok piyasada, ben 2.el olarak almıştım yıllarca kullandım. Gimbal ile kullanmıştım çok iyiydi.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gopro Hero 11 + media mod kullanan var mı? Çok rüzgar sesi almasın, sadece benim sesi alsın diye mediamod aldım, aksine tüm ortam sesini çekmeye başladı. Pek memnun değilim açıkçası...

ardac35

Üye
Tepki
2
İsim
Arda C.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Karşılamaz. Fazlasıyla titreşimi hissedersiniz. 4700 tl iyi bir rakam. Biraz daha yükseltebilirseniz Gopro 8 düşünebilirsiniz. Sjcam eski serilerini kullanmıştım fakat harici olarak gimbal kullanmıştım. Sj6'yı alayım yanında bir de feiyutech wg2 gibi gimballar kullanırım derseniz iş görür.
Dediğim modelde titreşim engelleyici gyro özelliği var. Ancak yeterli olup olmayacağı konusunda pek emin değilim. Ayrıca google aramaya gopro 8 yazınca hero 8ler karşıma çıkıyor ve fiyatı 15.000₺ Sizde linki varsa atabilir misiniz?
Hero 7 fiyat olarak daha uygun olacaktir. Inat ile 7 white kullanmaktayim.
Hero 7 de uygun evet. Ama titreşim engelleme özelliği var mı mesela? Baktım açıklamalarda bulamadım. Bana yeterli olur mu?

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.562
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dediğim modelde titreşim engelleyici gyro özelliği var. Ancak yeterli olup olmayacağı konusunda pek emin değilim. Ayrıca google aramaya gopro 8 yazınca hero 8ler karşıma çıkıyor ve fiyatı 15.000₺ Sizde linki varsa atabilir misiniz?

Hero 7 de uygun evet. Ama titreşim engelleme özelliği var mı mesela? Baktım açıklamalarda bulamadım. Bana yeterli olur mu?
Gopro 8 ve 9 2.el de sahibinden üzerinde uygun fiyatlarda

- (link)

- (link)

- (link)

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross

Hero 7 de titresim onleme var. Hypersmooth stabilization diye gecer.

mostrider

Üye
Tepki
65
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konu açılmışken bisiklette kullanabileceğim yanımızdan bizi tehlikeye atacak şekilde geçen şahsın gece gündüz plakası da gözükecek şekilde kayıt alabileceğimiz bir kamera önerebilir misiniz? ne kadar uygun fiyatlı olursa o kadar tercihimdir.

ardac35

Üye
Tepki
2
İsim
Arda C.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ilginiz alakanız için teşekkür ederim. 2. el hero 8 alacağım gibi duruma göre.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
Gopro Hero 11 + media mod kullanan var mı? Çok rüzgar sesi almasın, sadece benim sesi alsın diye mediamod aldım, aksine tüm ortam sesini çekmeye başladı. Pek memnun değilim açıkçası...
Hero 10 ve mediamod kullanıyorum maalesef çaresi yok tek çare rode veya dji mic gibi harici mikrofon almak ama fiyarları malum

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gopro 9-12 arası seçeneklere bakarken biraz daha araştırınca insta360 x3 aldım. Aksesuar olarak third person bike handlebar mount ve görünmez selfie stick ile kullanıyorum.
Bisiklet çekimleri için bundan daha iyi bir alternatif bulamazdım. Her platform (MAC, Windows, IOS, Android) için uygulaması mevcut, özellikle telefon uygulaması çok çok başarılı ve kullanımı çok kolay.

Titreşim engelleme konusunda sanıyorum şu anda piyasada daha iyisi yok.
Özellikle bisiklet için aksiyon kamera almayı düşünenler youtube'da "insta360 x3 third person bike handlebar mount" yazarak araştırabilir.

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Ben videolardaki belli bir seviyedeki arka gürültüyü adobe premier ile törpülüyorum. Ozellikle ruzgar sesini filtrelerken ana objenin sesi de torpuleniyor, ancak zamanim var ve ugrasirsam farkedilmeyecek derecede ana ses kaynaginin sesini cok bozmadan bu isi yapabiliyorum. hero 11 ve meda mod kullanmiyorum. Sadece fikir elde etmenize yonelik yazdim.

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gopro 9-12 arası seçeneklere bakarken biraz daha araştırınca insta360 x3 aldım. Aksesuar olarak third person bike handlebar mount ve görünmez selfie stick ile kullanıyorum.
Bisiklet çekimleri için bundan daha iyi bir alternatif bulamazdım. Her platform (MAC, Windows, IOS, Android) için uygulaması mevcut, özellikle telefon uygulaması çok çok başarılı ve kullanımı çok kolay.

Titreşim engelleme konusunda sanıyorum şu anda piyasada daha iyisi yok.
Özellikle bisiklet için aksiyon kamera almayı düşünenler youtube'da "insta360 x3 third person bike handlebar mount" yazarak araştırabilir.
Merhaba. Insta 360 x3 ün çabuk ısındığı yönünde şikayetler var. 15-20 dakika gibi kısa kayıt sürelerinden bahsediliyor. DJI Osmo Action Cameranın ilk çıkan versiyonunu kullanıyorum. Kesintisiz 50 dakika kayıt yaptığımı bilirim ve ısınıp kendini kapatma gibi sorunla karşılaşmadım.
Insta 360 X3 te ısınma/kapanma gibi durumla karşılaştınız mı?

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba. Insta 360 x3 ün çabuk ısındığı yönünde şikayetler var. 15-20 dakika gibi kısa kayıt sürelerinden bahsediliyor. DJI Osmo Action Cameranın ilk çıkan versiyonunu kullanıyorum. Kesintisiz 50 dakika kayıt yaptığımı bilirim ve ısınıp kendini kapatma gibi sorunla karşılaşmadım.
Insta 360 X3 te ısınma/kapanma gibi durumla karşılaştınız mı?

Evet hissedilir derecede ısınma mevcut ancak herhangi bir sorun yaratmadı şimdiye kadar. Antalya güneşi altında gidon aparatı ile birçok kayıt aldım ve hiçbir şekilde kapanma vs. sorunu yaşamadım.
Şahsen denemedim ama bildiğim kadarıyla insta360 aralıksız 29dk kayıt yaptıktan sonra (2-3 saniye gecikmeli olarak) otomatik olarak yeni kayda başlıyor.

• Beğen
Tepkiler: serdarvekedisi

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Insta 360 X3 ile çektiğiniz görüntüleri paylaştığınız youtube kanalınız var mı?