Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Akord ayarı yardım?!!

B

BF Okuru

Misafir
gecen gun eminonunden cift kat aluminyum jant aldım.eve geldim taktım telleri sonra baktım bazı teller gevsek ve de daha fazla sıkılmıyorlar, bosa donuyorlar.yani sanki benim teller oraya uzun geliyor gibi.oyle bisey olmaz tabi ama diyorum acaba baska turlumu orulecek bu teller.ben cozemedim.nasıl yapcam.lutfen yardım....

Scudo
selam..

jant teli örmek ya da akord ayarı yapmak tecrübe işi..

bence yeteri kadar anlamıyorsanız en yakın bisikletçiye gidin..sapasağlam örsünler ve akordunu yapsınlar..

bu iş için yeşilbisikleti öneririm..

bilmeyenler içni adres:www.yesilbisiklet.com

tel:0216 363 58 36

Selam .. Tel boyu iyi hesaplanmamışsa öyle bir şey olur.. Bu hesabın formülü yarım sayfa A4 ü doldurur.. Bu konu 1 kitaba konu olacak kadar uzundur..Burda anlatmamın imkanı yoktur..İstenirse bendeki "The Bicycle Wheel" kitabının fotokopisini veririm..

Gürsel
www.yesilbisiklet.com

gürsel abinin dediği gibi burada anlatılabilecek bir konusu kesinlikle değil ama sanırım şöyle birşey gelmiştir başına. eski çemberlerin tek kat alüminyum ise tel boyu ona göre seçilmiştir, çift kat jantlar v formunda olduğundan tel başları merkeze daha yakın olur, bu yüzden eski tellerin uzun gelmiştir. ben bir daha masrafa girmek istemem örerim de akordunu da kendim yaparım diyorsan tellerin çaprazını örerken bir çapraz fazla ör (3 yerine 4 tel üzerinden mesela) büyük ihtimalle o tellerle tekerleğini örersin ama sağlıklı olmaz

Cok tesekkur ederim.Muamyildiz.En uygun cozumu sen soyledin.Seni tebrik ediyorum.Birkac gundur nete bakamıyordum.Sorunu aynen senin dedigin gibi cozdum.Bu konuda en buyuk yardım ise bir bisikletcinin su sozleri oldu:Sen bana getir aynı tellerle ben sana sarayım.Sen istersen yine akordunu kendin yaparsın.Bize getir ki bizde ekmegimizi yiyelim... Bu sozler uzerine butun janti sokup tekrar sardım.Sarmam bitince bir bakmısım eski hali 3'lü cross olan(ön jant gibi) jantı 4'lü cross olarak sarmısım.Bunu bilerek yapmadım.Daha sonra netten arastırma yapinca böyle isimlendirildiğini ve böyle birsey oldugunu ogrendim.Yinede ilgilenen herkes icin tesekkur ederim.

Back