Akdeniz Ege Turu (6 Kesit) Yanan günışığı

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Güzel insanlar meraba.Turumu 6.ncı kesitle devam ediyorum.
Kesitin bu bölümünde,kaldığım alanyadan antalya'ya varış sonrasında Olympos ikinci noktaya hareket.
06-10-2006 Cuma akşmı Antalya'ya ancak varabildim.Tümüyle dümdüz diyebileceğimiz bir yol.Yol boyunca sizleri muz stantları karşılıyor.130 km.boyunca durmaksızın pedala asıldım.Amacım gün ağırmasına yakalanmadan Antalya'ya varabilmek.
Yolun bir böümünde Ender abimden telefon gelince pedala daha bir aşkla basar oldum.Telefonlarımın biri susmadan bir diğeri çalıyor buda beni inanılmaz mutlu ediyordu.Bu noktada telefonlarımı susturmayan Ender abime Kumluca ailesinden Muharrem abime Sevgili arkadaşım Akif'e ve takım arkadaşlarım Nuri ve İsmail'e sonsuz teşekkür ediyorum.Yolda kanter içindeyken böyle güzel eylemlere insan nasıl ihtiyac duyuyor anlatamam.

Sevgili Ender abim ve Gökayın beni karşılama anını gözlerimin önünden silemiyorum.Gün ağırmış Antalya merkeze doğru pedal çevirmeye başlamıştık.Sanki güzellikler bizi takip ediyordu.Ender abimin sevgili eşi İlknur ablamın dairesine doğru vardığımızda bizi güzel bir iftar sofrası bekliyordu.Birbirinden kıymetli nadide güzellikteki sıcak insanların misafirperverlikleriyle ağırlandık.

Ender abim ve İlknur ablamın şahsında o güzel insanlara tekrardan içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Yine bu güzel insanların yardımları neticesinde Meteroloji müdürlüğünün misafiranesinde ağırlandım.
07-10-2006 Cumartesi sabahı sevgili Meltem Ender abi ve gökay tarafından uyandırılıp doğruca bisikletim Sevda'yı bakıma soktuk.Gökay kardeşimin sihirli parmaklarından geçtikten sonra Sevda kendine gelebildi.
İlknur ablamın hazırladığı kahvaltıyı tıkındıktan sonra ver elini buluşma noktasına.Akif bizi akrabasının ezzanesinde bekliyordu.Eksikliklerimizi giderdikten sonra topluca hareket ettik.(yol boyunca tandemiyle güzel bir çift beni ve bisikletim Sevdayı ilgi odakları olarak sürekli taciz etti.)

Yol boyunca Muharrem abimden telefonlaşarak irtibatlandık.Muharrem abiyi bizi Beldibinde bekliyor olarak bulduk.Taaa Kumlucada sabah erkenden yola çıkmıştı.Gidiş ve dönüşle yüzün (km) üzerinde pedala basmıştı.
Buluşup koklaşmalardan sonra vedalaşmış Ender abilerden ayrılmıştık.(Ender abiler nasıl geri dönerler diye epey düşünmüştüm,oldukca yokuş vardı dahada önemlisi dönüş yolu epey dardı.)

Ben Akif ve Muharrem abi meşkkatle yola koyulduk.Sevgili Akifi'n isteği Olympos'a varmak ve orda konaklamaktı.Diğer taraftan gece geç saate kalmış bunca pedal basmanın ardından Muharrem abiyi yarı yolda ihale etmenin doğru olmuyacağını düşünüyordum.Ömrümce kendimi caresiz hissettiğim nadir anlardan biridir.Akif'le bu ikilemi epey yaşadıktan sonra,Akif dinlenme noktasında bir kamyoncu ile görüşüp Muharrem abiyi Kumlucaya atma konusunda mutabık kaldı.Muharrem abi ile vedalaştıktan sonra (Haklı olarak kendisi epey içerledi,kendimi müthiş mahçup hissettim.Bu konuda eksik karar aldığımı düşünüyor kendisinden tekrar özür diliyorum.)Epey dik bir rampaya pedal vurmaya devam ettik.Geç vakit,çıktığımız rampadan daha fazla iniş yaparak (Frenlere asılmaktan avuclarımın içi sızlıyordu.)Olympos'vardık.Burada Şabanın yrinde konakladık.İnanılmaz güzel dehası seyirlik bir alan,doğası ile başbaşa bizleri bekliyordu.İki gece orada kaldıktan sonra çıkış verdik.Akif'in abisinin sağlık problemlerini haber alması turu erteleme kararı almasını gerektirdi.Kendisi ile kumluca'da Muharrem abimizin evinde ağılamasından sonra ayrıldım.Muharrem abi ağırlamakla tekrar bizi mahçup etmişti.Kendisine ve eşi Gül ablama tekrar teşekkür ediyorum.

Şimdi siz güzel insanları fotoğraflarla başbaşa bırakıyor,iyi seyirler diliyorum.
Arkadaşım,abim ve eşi.
(link)
Manavgat meydanı.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Manavgat girişi Ilıca kavşağı 12.00 suları.Gülsüm benim fotoyu cekerde ben onu çekmemmi.
(link)
Beni nasıl ağırladılar nasıl...
(link)
Bakın burda kimler var.Sonunda Ender abimiz ve sevgili Gökay'a kavuşabildik.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
İftar yemeğindeyiz,birbirinden kıymetli insanların arasındayım.
(link)

(link)
Ender abimlerdeyiz.Kendisi kadar cici ailesiyle birlikte.Sizleri çok seviyorum.
(link)
Ender abinin depodayız.Sevda bakıma girecek.(Ben depo bekliyordum,düpedüz bisiklet ağırlıklı bir atölyeye dönmüş.)
(link)

(link)
Sevgili Meltem ben burdayım diyor,bisiklet formumuzun yeni üyesi.
(link)
İşte Antalya'nın nadide klasiği.Dehşet bir yapım,niye binmedim diye düşünüyorum.Sanırım resmen heyecanlıydım.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
İlknur ablam görmesin tandemin arkasında Meltem var.
(link)
Ender abilerde kahvaltıdayız.Birazdan yola çıkacağız.
(link)
Evin önündeyiz birazdan Meltemden ayrılacağız.
(link)

(link)
Konyaaltı arkamızda inanılmaz güzelliğe doğru ilerleyeceğiz.
(link)

(link)
Park içinde paraşüt eğitimi veriyorlar.
(link)

(link)
(link)
Sevgili Akif'le buluşabildik.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Tekerlerin havalarını son kontrolden geçirdik.
(link)
Tüm noksanlıklarımız giderildi.Durmaksızın seyirdeyiz.
(link)

(link)
Tüneli kenardan dolanarak geçiyoruz.
(link)
Ender abi hararetle bize enformasyon veriyor.
(link)
İlknur ablam dönüş yayını için fotoğraf kareleri yakalıyor.
(link)
Nasıl yoruldu nasıl,kolay değil kardeşim adamın velespiti bizimkinden heybetli...
(link)

(link)

(link)

(link)
Bir heyelen neticesinde şehit veren karayollarının anıtı.
(link)

Daha sonra diğer fotoğraflarla yine burda renklendirmeye calışacağım.

'''Her Saniye Değerlidir.''' L. Armstrong

Scudo

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
çok güzel gidiyorsun biz buralardan geçerken eylülde kemer antalya arası yağmur altında gittik sanırım sen biraz daha şanslıymışsın

• Beğen
Tepkiler: candede

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
sonunda 6 kesitde geldi 7 yi dört gözle bekliyoruz eline saglık

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Can Abicim gerçekten süper gidiyoruz... Sevgili Ender Abicim senin ellerinden öpücem oraya gelirsem.. Mübarek adamsın abicim.
Manzaralar, yemek, bisikletler kısacası herşey birbirinden güzel. Bu soğuk kış günüde içimi ısıtıyon ya abi. Allah'tan ne dileğin varsa versin..

Sevgiler...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Nihayet Can

Hoşgeldin, Antalya'ya. Seni sanki daha dün karşılamışım gibi, bir his kapladı içimi. Sizleri yolcu edip geri döndüğümüzde de , sanki içimde bir boşluk vardı. İnan , imkanım olsa seninle gittiğin son yere kadar beraber pedallamak isterdim. İnşallah, ilerde böyle bir imkanım olur.

Bak Serkan'ın uzun gezi programında, imkan olursa onla daha fazla pedallayabilirim. Ama kısmet. Kısmetten ötesi olmaz.

Sana hayatın boyunca neşeli, mutlu, samimi arkadaşlı, günler dilerim. Herşey istediğin gibi olsun.
Hoşçakal Can Dostum.

Tarık DUMAN

Daimi Üye
Tepki
251
Ah be can... kanayan yarama tuz bastın derler ya... seninki de aynı onun gibi bişi... oraya gittiğimde ben Ender abi ile görüşememiştim şimdik dahada iyi anlıorum neler kaybettiğimi...

Antalya bence harika bir şehir bisiklet için.. Taa Kemerden Alanya hatta gazipaşa ya kadar heryer düm düz.. zaten resimlerde de görülüyor.. ve deniz kıyısından giderek resimlerde de görüleceği gibi mükemmel kareler yakalabilirsiniz tabi bunun için Can gibi parmaklarınızın olması gerek

7. kesiti sabırsızlıkla bekliyoruz...
sevgiler..

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Serkan Taşdelen

Serkan'ım merhaba

Benim için söylediklerine çok teşekkür ederim. Böyle güzel arkadaşları, arkadaşlıkları, çoğu kimse hayatında çok az yaşar. Ne mutlu bana ki, sizler gibi çok kıymetli arkadaşlarım var.

Sen hayırlısıyla, gezine bir başla. Sanada tabiki, elimden gelen herşeyi yapacağım. Kısmet belki sen gelene kadar bir MTB bisikletim olur, yanında pedallarım. Hiç belli olmaz. Eğer bunları Allah alnımıza yazdıysa, ömrümüz varsa, yaşayıp göreceğiz. Bu dünyada herşey insanlar için. Yeterki sağlık sıhhat olsun.

Sana da, neşeli, mutlu, tüm isteklerinin yerine geldiği günler dilerim.
Hoşçakal.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
valla sizinle görüşmek kısmet olmamıştı.bende tam o sırada istanbulda bulunuyordum.resimlerinizi görünce sevindim.

gününüzün güneşli ve rüzgarsız olması dilekerimle.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Can merhaba.

Gezinin bu bölümünde çok harika bir karşılanış ve güzel dostlukları görüyorum.Ender abim ve sevgili eşini saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.Antalya'da senin için gezinin geri kalan kısmı için güzel bir moral kaynağı olmuş.Dinlenmiş morallenmişsin.Tabi bu güzel ilgi ve alakadan SEVDA da nasibini almış.
Yine gezin çok harika bir şekilde devam ediyor.Anlatımın ve resimlerin için sana sonsuz teşekkürler...

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Yine nefis fotoğraflar, güzel bir anlatım ve nitelikli insanlar...
Candede seni tebrik ederim. Sanki Ender Bey ve ailesiyle ile tanışmış gibi oldum.
Hadi bir an önce gel bu taraflara....

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@felis911

Kesinlikle haklısın.Uzunca bir kritiğini yaptım.O ay içerisinde metorolijiden son on yılın hava durumunu aldığımda en güzel ay'ın Ekim olduğuna karar verdim.Buna ragmen hava koşullarının agresif yanlarını görmedim değil hani.Herşeye ragmen eşsiz bir seyir kazandım,yanı sıra birbirinden kıymetli dostlar.
Sana duyarlılığından dolayı sonsuz teşekkür ediyorum.Düşlerinin gerçekleşmesi dileği ile.

'''Her Saniye Değerlidir.''' L. Armstrong

@nuriaktürk

Daha nice yedilere deriz sevgili Nuri.
Ben diyorum güzel kardeşim,ben.Herşeyden önce senin gibi bir dost kazandığım için kendimi şanslı sayıyorum.Ne mutlu bana ki hayatımda sen ve güzel kardeşim İsmail var.
Sizleri seviyorum.Kendimizi,toplumumuzu.Yaşadığımız yeri ve bu güzel ülkeyi daha renkli kılmak için daha çok çabalar sarfedeceğiz.Daha çook işimiz var sevgili Nuri.Daha çooook...

'''Her Saniye Değerlidir.'''Lance Armstrong

@Serkan Taşdelen

Sevgili Sekan seni şimdiden projenden ötürü kıskandığımı söylesem,kızarmısın bana bilmem.
Hareket halinde olduğun sürece.O kadar ilginç,o kadar verimli ve o kadar da birbirinden kıymetli insanlarımızla kesişme şansı bulacaksın ki.Bir ömür seyir halinde bir derviş misali divane olmayı yeğliyeceksin.
Bu arada imkansız değil belki ama hatırlatma ababında yazıyorum sana.Akdeniz sahil şeridinde bulunucağın ay,imkansızlığı zoluyacağın bir ay'a denk geliyor.Kendi adıma ben,Ekim ayında,özellikle Mersin'de nefes alamayacak kadar olup sıcaklarla boğuştum.Umarım bulunacağın noktaları,bulunacağın ay'ları nazara alarak hesap etmişsindir.

'''Her Saniye Değerlidir.''' Lance Armstrong

@Ender Alıcıoğlu

Değerli büyüğüm,temennilerin için sana içten teşekkür ediyorum.Yaptığınız bu inceliği ömrümce unutmam mümkünmü.Siz güzel insanların kadrini nasıl bilmem.

Forum ailemizin bütününde gördüğüm ve ortak uyumlarımızın kesiştiği nokta tam olarak,düşlerimiz ve hülyalarımızın yanı sıra.Yaşadığımız yere,toplumumuza ve ülkemizdeki ki noksanlıklara kayıtsız kalmayşımızdır.Avucumuzun arasındaki güzellik o gün ne ise onu yaymanın çoğaltmanın telaşını top yekün hissediyoruz.Bugün ile Yarın arasında dünya farkın olduğunu bilebiliyoruz.Bugünden yarına Velespitlerimiz ile yapacağımız o kadar çok işimiz var ki...

2007 ile birlikte umarım Kor'unuzu ateşleyebilir,forum ailesinin bir ferdi ve top yekün olarak siz ve güzel eşiniz İlknur ablamla düşünüzün gerçekleşmesine vesile olabiliriz.
Ayrıca hafta sonları durmaksızın yapılan antrenmanların 2007'ye çıkış hazırlığı olarak değerlendirmekten kendimi alamıyorum.
Herşey gönlünüzce olsun canım abim.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Tarık DUMAN

Sevgili Tarık.Her ilimiz,her ilçe ve kasabamızdaki Forum bisiklet ailesi eşsiz güzellikleri ile,yaptığımız ve yapacağımız seyirlere daha bir anlam daha bir heyecan katıyor.
Söylediklerime hepimizin içten katılacağından şüphem yok.Kısa ya da uzun yapılacak tüm seyirlerine.Dostlarımız daha bir heyecan,daha bir aşkla hazırlanıyorlar.Biliyorlar ki,geçeceği her noktada gülümseyen ve onlar kadar heyecanlı yüzleri ile bisiklet ailesinin bir fertleri var artık.

Tüm dostlarımızı gülümseyen yüzleri ile kucaklıyorum.

@scream7007

Sevgili Ertan,biz dostlar artık bir bisikletlik kadar yakınız birbirimize.Düşlerimiz taze kalsın,boşver gerisini.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

simoniuğur

Daimi Üye
Tepki
185
Çok GÜzel Resİmler Elİnİze AyaĞiniza SaĞlik PayŞalim İÇİnde Çok TeŞekkÜer Ederİm

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
evet daha yapacak çok sey var dede yeterki saglımız sıhatimiz yerinde olsun

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@H.Can DEMİREL

Canım abim Mugla il sınırına girdiğim de,kulağımda çınlayan sesinle rahatlayıp yine aşkla pedala asılacağım gün yakın.Siz güzel insanların sammi inceliğini unutmam olası mı.

Yaşadığınız çevreye kayıtsız kalmayan siz güzel insanları seviyor,daha nice güzel eylemlere diyorum.

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@M.Ergun GÖZET

Yakınlaşıp kaynaşmalarımızla daha nice güzel günler biz güzel insanları bekliyor.
Diyorum ki Ergun abi.40 ve 50 yaş üstü siz güzel insanları biraraya getirip orta şeker bir tur proğramı hazırlamak gerek.Bu tertemiz yüreğe sahip camiamızın en iyi sesini sizler duyurabilirsiniz.(40'ıma şunun şurasında ne kaldı.:boese157: :boese157: :boese157:

Sizleri seviyorum.Yüreklerinizin hafifliği ile tüm güzellikleri yaşayacağız.

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
güzel insan
yine tek kelimeyle yorumsuz ve doyumsuz yazı ve fotoraflar
eklemişsin teşekkür ederim
(link)
bir insan ancak bu kadar karizmadik olur
selamlar

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Samimiyetin için teşekkür ederim sevgili Rahman.Nice güzel günler bizler için olsun.Bu arada benim dijitalde problem var,Cumartesi günü senin edevatın fotoğrafını Nurinin makina ile çekip göndereceğim.Ama sana önerim orjinalini alman demek olur.50 ytl.diye biliyorum.Tura çıkmadan önce arkadaştan öğrenmiştim.

'''Her Saniye Değerlidir.''' L.Armstromg

• Beğen
Tepkiler: tırt kaptan