Akdeniz Eğe turu (1.kesit) Yanan günışığı.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Düşlerinizin Taze Kalması Dileği İle

Güzel insanlar meraba :
İşte uzun soluklu,bol fotoğraflı,yoğun duygusal anların ve kesişmelerin yaşandığı Çoğrafyamızın nadide yerlerinden ''Akdeniz Eğe Turu'' Başlığı adı altında duyurduğum, İç Anadolu,Akdeniz,Eğe,Marmara ve Trakya bölgelerini kapsayan sahil şeridi seyrimizi ''Bisiklet ailemzin'' siz değerli fertlerininde soluklarını heran hissettiğim maneviyatlarınızla solandırdım.
Bu güzel ve seyri aleme geçmeden,yaşamımın küçük bir kesitini oluşturan bu turun kısa ama verimli geçen,geçtiği süre içerisinde de bir şekilde u seyri alemde varolan iyisiyle kötüsüyle,eylem ve söylevleri ileyakından yada uzaktan kesiştiğim tüm Canlılara içten teşekkür ediyor,benim dünyam ve düşümde var olup rol aldıkları için onları çok sevdiğimi söylemek istiyorum.
Kapadokya yarışları ile başlayan bisiklet merakımızkısa sürede tutkuya,olgunlaşmasıile birlikte ''SEVDA'ya'' (bisikletimin adı) Büründü. bu Sevda,profesyonel yarışlarımızın dışında farklı düşleri yaşamam gerektirdiğini de bana göstermiş oldu.
En büyük düşüm Eski yunan mitosunda ki gibi,Tanrılar çağında yaşamak.Ölümsüz ama sıradan,rutinden uzak ama verimli bir Tanrı olarak yaşamak.Başka türlü,herbir dünya insanını tanımak,düşlerine,hülyalarına ve korkularına ortak olmak.Yine özel saydığım bu dünya insanına dokunmak,hissetmek mümkün değil.
Benzer duyguları yoğunluğuna yaşadığım 2003 tarihli ve 49 gün süren ''Aşk ve Sevda ''Yürüyüşümü Sivas Cumhuriyet Ünüversitesinden başlatıp yine Edirne'de sonlandırmıştım.Bir başka düşüm olan bisikletim Sevda ile Akdeniz Eğe üzeri sahil şeridi seyri izliyerek bu güzllikleri taçlandırmak idi.Bugün oda yüksek doyunumlarla sonlandı.
Böyle güzel ve keyifli turlara hazırlanan tüm diğer arkadaşlarım gibi bende de inanılmazheyecan beraberinde küçük yürek çırpıntıları eşliğinde nelerle karşılaşacağımı bilememenin getirdiği korkular vardı. 29 Eylül Cuma akşamıbende misafir olan anneçiğimin de yardımları sonrasında kendimde götüreceğim eşyaları (fazlası ile) hazırladık.Bunları yaparken hem annemin incinmemesini dikkate alıyor hemde çok ağır olduğu taktirde kargo ile yoldan gönderirim düşüncesinde olduğumdan bunları fazlaca kafama takıyorum.Akşam 20:00 sularında annemi İstanbul arabasıyla eve uğurladıktan sonra Sevda ve benim diğer noksanlarımı halletmek üzere koşuşturmaya devam ediyorum.Halledilen tüm noksanlıkların ardından vedalaşmalar silsilesine devam takım arkadalarım sevgili Nuri,İsmail,Ekin,Evrim,Serkan,Ergün ve diğer dostlarımız ile vedalaştıktan hemen sonra,çıkılacak yolun heyecanından da olacak yatağa ğirip gözlerimizi kapamamız gece 02:00 bulur.

Sabah 06.00 gibi kalkıp 07.00 de yola çıkmak üzere Serkan ve annesi ile vedalaştıktan sonra Sevda'nın dengesini (ağırlığından dolayı) korumaya çalışarak Dünya Kenti Ürgüp'ten ayrıldım..

Şimdi sizleri seyrimle başbaşa bırakıyorum.Bu seyri siz güzel insanlarla tekrar yaşayacağım.

Tur boyunca beni yalnız bırakmayıp desdekliyen Bisiklet ailesine sonsuz teşekkür ediyorum.
(link)

Evden çıkmadan az önce sevda yükü yüklemiş.
http://img465.imageshack.us/img465/109/akdenizeeturu001ys9.jpg[/URL]
Takım arkadaşım serkan ve annesi uğurlarken.
(link)
Mustafapaşa eski adı ile Sinasos kasabası(asmalı konağın çekildiği yer.
(link)
(link)
Mustafapaşa'ya bağlı Damsa köyümüzün Damsa barajı.
http://img170.imageshack.us/img170/8206/akdenizeeturu006zc6.jpg[/URL]
Cemil köyü,başlı başına bir Açık hava müzesi,Nekrapol.
(link)
(link)
(link)
(link)
Ürgüp'ün sadece peri bacaları değil,Kabak çekirdeği de tadılacak lezzettedir.
(link)
Cemil'e bağlı görülmeye değer manastırlardan,Keşlik.
(link)
Şimdi görevli arkadaşımla birlikte kültürel bir gezi yapalım.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Yeşilhisarda havale geçirdim.Mezarlığın girişinde ter içinde yatarken.
(link)
(link)
(link)
İlk akşamı inanılmaz rahatsız oldum.Yeşilhisarın tek oteli arçelik otel de dinlenirken.
(link)

Scudo

sultan

Üye
Tepki
1
merhabalar
resimleriniz harika , sayenizde bisiklet forumla tanıştım ilginç bir dünya
yollarda doğanın içinde olmak ne güzel. ayrica öyle güzel bir ülkede yaşıyoyrsunuzki kıymetini bilin diyorum. bisiklet sürüyordum ama böyle büyük amaçlarım olmamıştı artık olacak. şimdiden başladım bile mesefeleri artırmaya. ya insallah bir tatilimizde sizlerle olabiliriz. her şey için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: candede

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
dede eline sağlık. belki benim için bir ayıp ama bende buralarda yaşamama ragmen koydugun resimlerdeki bir çok yeri ğörmedim. sezona bizleri gezdirirsin artık.

• Beğen

emsey229

Daimi Üye
Tepki
70
elinize ayağanıza sağlık fotograflar cok guzel otel odasının karısıklıgına cok guldum.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
İşte beklediğimiz bu güzel yolculuk nihayetinde başladı. Her gününü iple çekiceğimi biliyorum.
Sevgili CANDEDE. İnanın yaptığınızın kaç kişinin hayali olduğunu bilmem. Ama benim en büyük hayalim olduğunu söylemek istiyorum. İnşallah Allah ömür verirde, bir mani olmazsa yakın zamanda atıcam kendimi yollara. Bu gezinde senden öğrenecek çok şeyimiz var. Ben değil tüm bisikletçi arkadaşlarım umarımki bişeyler kapacaklardır sizden. İç Anadolu'dan başlayıp Akdeniz'de devam eden ve Ege'yi geçtikten sonra Marmara'da son bulan gezinizi merakla takip ediyorduk. Ama önemli olan ayrıntılara girmeden. İşte o zaman geldi çattı. Bunun için size çok çok teşekkür ediyorum.
Devamını sabırsızlıkla beklediğimi hatırlatarak sevgilerimi sunuyorum.

Erzincan'dan Sevgiler...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@emsey229

İnan bana o halime yakınen şahit olsaydın beraberinde bana biraz da ağlardın.
İnanılmaz ağır bir havale geçirdim.,neyseki çabuk toparladık.Resimleri beğenmenize sevindim.

Yüreğinizdeki düşlerin taze kalması dileği ile...Hayata gülümse.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Serkan Taşdelen

Sevgili Serkan temennilerin için içten teşekkür ediyorum.Turumuzun belkide sonuna kadar siz bisiklet dostlarını hep andık.Hele seni çok çekiştirdik desem.
Yüreğindeki düşlerinizin taze kalması dileği ile...Hayata gülümse.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
güzel başladık devamının da çok iyi olduğundan eminim ilgi ile takip edeceğim

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Akdeniz tamamda,EĞE yi anlayamadım ben?

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@acumur

candede offline oldugu için ben yanıtlayayım sorunu can dede ürgüpden başlayıp akdenize ordan egeye gitti ve turunu edirnede bitirdi

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Ben o Ğ harfi nedir diye soruyorum.Yanlışlıklamı acaba dedim ama konu boyunca o şekilde yazmış.Herhalde öyle olduğunu sanıyor.Çok şaşırdımda.

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@felis911

Umarım sizlerde benimle bu gezimde seyir halinde olur benim gibi keyif alırsınız.
Geçtiğiniz yerleri görünce mutlu olur sevinirsiniz.ne diyeyim şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Umarım bu güzel geziyi yaşanılan küçük öykülerle betimliyebilir,siz güzel insanları da ortak edebilirim.

Düşlerinizin taze kalması dileği ile...Hayata gülümse.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@acumur

Güzel insan bu seyir iç anadoludan Ürgüp'ten başlayıp sıra ile Akdeniz Eğe marmara ve tırakya kısmını kapsıyor.Şuan kayseri sınırları içeririsindeyiz.kısasüre sonra oralarada geleceğiz.Yazımızın başlangıcını okumanızı isterdim.

Sevgiyle.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@acumur

Benim cehaletime verin lütfen,nede olsa ilkokulu zor bitirdim anlayışla karşılayacağını umuyorum.Özrümü kabul et.

Hayata gülümse...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Can nihayet beklediğimiz gezi izlenim ve fotoğraflarını bizlerle paylaşmaya başlamıssın.Daha gezinin başlangıcında geçirdiğin rahatsızlık iyiki senin vazgeçmene sebeb olmamış.Yoksa bu uzun soluklu gezi ortaya çıkmaz ve senin içinde ukde olarak kalırdı.
Gezi izlenim ve fotoğraflarını ilgi ile takip edeceğim.Paylaşımın için teşekkür eder sana destek olan tanışma fırsatını bulamadığım tüm arkadaşlarınada selam ederim...

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
@candede

Rica ederim onun özürünü kabul etmek bana düşmez.İlkokul sınırları içerisinde hallediliyor zaten bu bilgiler.Neyse gezinizle ilgili yazınızı okudum onla ilgili sorun yok zaten.Çokda keyif aldım,resimlerde harika elinize ayağınıza sağlık.Rahatsızlığınızada üzüldüm geçmiş olsun,dilerim sorun çıkmaz bir daha.Devamını bekliyoruz izlenim ve resimlerinizin,kolay gelsin.

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Gezi çok güzel, tebrik ederim, umarım bir gün bu yerleri bisiklet ile gezme fırsatım olur.;)

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@H.Can DEMİREL

Daha nice güzel günlere Hocam,yapılan incelikler unutulacak gibi değil.Herşey için birkez daha teşekkür ediyorum.

Yüreğinizdeki düşlerin taze kalması dileği ile...Hayata gülümse.

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

c.turhan

Aktif Üye
Tepki
262
Sevgili adı gibi "Can" kardeş,
Bayramın telaşı içinde ne yazıkki sizlerle ilgilenemedim ve tanışamadık. Bu durum beni çok üzdü ama günün birinde tanışacağımıza ve birlikte pedal basacağımıza hiç kuşkum yok. Sağlığının bozulmasına çok üzüldüm. Bu olaydan sonra yine de pedal basman bu işe ne kadar gönül verdiğini gösteriyor. Bisikletçilerin bir ortak özelliği de çelik gibi iradeleri olsa gerek diye sık sık düşünürüm zaten. Gezinin tamamını yayınlaman dileği ve sevgilerimle...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@c.turhan

Kesinlikle,aynı duyguları paylaştığımı bilmenizi isterim.

En büyük düşüm yılın bir günü tüm Türkiyede motorlu araçların kontak kapaması,ve tüm Türkiyede varolan bütün bisiklet ailesinin görkem ve ihtişamıyla yollarda olması...