Akbank kredi kartı kullanıcıları dikkat!

cashsta

Üye
Tepki
82
İsim
Mustafa Kemal KILIÇOĞLU
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba. Bu ayın hesap ekstresinde gördüğüm bir bilgiyi sizlerle de paylaşmam gerek. Özellikle akbank kredi kartı kullanıcıları için çok önemli olduğunu düşünüyorum, şöyle ki:

Üyelik ücreti adı altında 80 TL lik bir ödeme yansıtmışlar. Bankayı aradığımda bana verdikleri cevap aynen şu oldu : '-Bu ücreti tüm üyelerimizden alıyoruz. Ararsanız iade ediyoruz, aramazsanız etmiyoruz. Aradığınız için sizinkini bir sonraki ay iade edeceğiz.'
Sanıyorum tercümesi de şu: '-Kafamıza göre para alıyoruz sizden. Durumu fark edip bizi ararsanız bir ay paranızı kullanıp sonraki ay iade ediyoruz. Hesap ekstrenize bakmıyorsanız zaten bu para bizim oluyor.'

Aman dikkat. Zaten neredeyse nefes aldığımız için bir yerlere para ödeyip duruyoruz. Tanıdıklarınıza da haber verirseniz bu şekilde haksız bir kazanç elde etmelerinin olabildiğince önüne geçelim.

Scudo

sefasahin

Aktif Üye
Tepki
88
Öyle yada böyle paranızı kullanıyorlar.Şikayet etmeye kalksanız haksız duruma düşüyorsunuz.Sözde tüketici aleyhine olan kanunlar nedense müşterileri haksız çıkarıyor.

cashsta

Üye
Tepki
82
İsim
Mustafa Kemal KILIÇOĞLU
Bisiklet
b'Twin
Maalesef öyle. Fakat bunda açıkça gasp ettikleri için aradığınız zaman hemen iadesini yapıyorlar.(Bir ay sonraki ekstreye yanısyor) Aklıma gelen her platformda paylaşıyorum bu konuyu. Bizler bilinçlendikçe bazı şeyler elbet düzelecektir.

aycan turan

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Salcano
yapı kredi yi aradıgımda ödemelerinizi düzünli yapıosunuz dedi ve parayı geri ödemişlerdi:) finans vermedi haftaya hakem heyetine gitcem:) söke söke alacam hepsini gecmiş yıllar da dahil

• Beğen
Tepkiler: cashsta

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Aylık kart kullanım hacminiz çok düşükse ve borcunuzu zamanında ödüyorsanız bankalar tarafından sevilmezsiniz. Ayrıca bazı dönemlerde banka çağrı merkezlerinde çalışanlara örneğin ''yarın aidat ücreti iptallerinin hiçbirini kabul etmeyin'' tarzı baskı da uygulanıyor maalesef. Yani bugün iptal ettiremediğiniz kart aidat ücretini 2 gün sonra arayıp iptal ettirebiliyorsunuz.

Yeni yasa gereği kart aidatı ödemek istemiyorsanız bunu bankaya bildirmeniz yeterlidir. Bu durumda banka ya ücreti iade etmek ya da dilerseniz size aidat ücreti olmayan bir kredi kartı vermek zorundadır. Fakat aidat ücreti olmayan kredi kartlarıyla taksitli alışveriş yapılmıyor.

• Beğen
Tepkiler: cashsta

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Doğru düzgün tüketiciyi koruyan bir kanun olmadığı sürece daha çooook paramızı çarparlar.

Camiryun

Üye
Tepki
0
İsim
Cemreko
Bisiklet
Dahon
Bu konuda son durum nedir? Bende yeni kredi kartı değiştirme yoluna giriyorum. İade alabiliyor muyuz? Ben bankayı aradım ama iade etmiyoruz dediler. :(

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@Camiryun

Kapatacağım deyin. Bir sene kullanım sözünüze iade ederler. Ama bu bir döngü sonuçta. Kurtulamıyorsun. En güzeli maaş müşterisi olduğun bankanın kartını kullanmak. Orada yıllık kullanım almıyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Benden de cekıyor bir telefon edıyorum hemen iade ediyoarlar ama biz iki aile bir kart kullanıyoruz aldırtmadım baska kart kımseye sonra ode ode bıtmıyor hastalık gıbı neyse bu sene 400 tl maksipuan kazanmısım. ama aylık 2 bın ve 3 bın arası odeme yapıyorum. Benım uyuz oldugum madem gerı ıade edıceksınız nıye benım gormememı beklıyosunu yerse hesabı gormezsem 80 tl gacırt.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben artik kredi karti kullanmiyorum ve cok da memnunum. Tuketimi cok arttiriyor, yapmayin etmeyin, ihtiyacimiz olmayan seylere para verip de sistemin kölesi olmayin. Geleceginizi satmayin.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Ben de yıllardır kredi kartı kullanmayıp huzurlu insanlar kervanındayım.
Ödemeyi nakit yapmak gerçekten de insanı tasarruflu davranmaya itiyor. Bir yere cepten çıkarıp 80 lira ödemekle kartla ödemek arasında fark var. Kartla ödenen sanki hiç ödenmemiş gibi oluyor ve ihtiyaçlar bitmez oluyor. Aman nasıl olsa yirmi lira taksitle, on lira taksitle derken borçlar birikiyor.

Çevremde kredi kartı kullanmayan ve nakit ödeme alışkanlığı edinen arkadaşlarımda borçluluğun azalıp birikimin arttığını görüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
bu arada 3 banka hacklenmiş tr de ismini açıklayan sadece akbank

hasanmustafa

Aktif Üye
Tepki
128
İsim
Hasan
Bisiklet
Ümit
2014 ve 2015 AKBANK yıllık üyelik aidatlarını geri aldım. Fakat 2016 yılıını alamadım
Sebebi ise Tüketici Hakem Heyetleri artık başvuru kabul etmiyormuş. Akbank ise
biz artık Aidatsız kart çıkarttık ona geçersiniz" dedi. Kartı iptal edeceğim yenisini de
Almayacağım.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün internet üzerinden alışveriş yapayım dedim fakat kartım bloke oldu. Müşteri hizmetlerini arıyorum sizi arayacağız diyorlar saatlerdir arayan yok. Böyle bir şey başına gelen var mı?

Düzenleme kartım banka kartı kredi değil.

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.484
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Akbank ise durum zor demek. Bir dönem çalışmıştım. Firma niteliğinde bile değil. Reklamlara tonla para harcayan bir para satma sistemi.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Akbank ise durum zor demek. Bir dönem çalışmıştım. Firma niteliğinde bile değil. Reklamlara tonla para harcayan bir para satma sistemi.
Yani hiç muhattap olacak kişi bulamıyorum. Kredi kartı olsa anlarım fakat neden bir insan banka kartıma bloke koyar ki. Şuan da o kadar mağdur bir durumdayım ki bir kahve hatta çay içemeyecek durumdayım kartım bloke olduğu için.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.554
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yani hiç muhattap olacak kişi bulamıyorum. Kredi kartı olsa anlarım fakat neden bir insan banka kartıma bloke koyar ki. Şuan da o kadar mağdur bir durumdayım ki bir kahve hatta çay içemeyecek durumdayım kartım bloke olduğu için.
Mobil uygulamaya bağlanın ordan canlı yardımdan destek isteyin?

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy

mcadirci

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Mehmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro