Akaryakıtta büyük vurgun

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında çağatay_çankaya tarafından paylaşıldı.

 1. çağatay_çankaya

  çağatay_çankaya Onursal Üye

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  18 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.831
  Beğeniler:
  851
  Şehir:
  İstanbul / Eyüp
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Akaryakıtta büyük vurgun


  Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun, 15 bin istasyonu denetlediklerini, 100 litre yerine 70-80 litre akaryakıt satan pompalarla karşılaştıklarını söylemesi dikkatleri istasyonların üzerine yöneltti.

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun, 250'si mühendis 530 elemanla ve 41 seyyar laboratuvar haline dönüştürülmüş araçla, dağıtım şirketlerinin tesislerinin yanı sıra 15 bin istasyondaki 69 bin akaryakıt, 6 bin gaz pompasını denetlediklerini açıkladı. Coşkun, yapılan denetimler sonucu, 100 litre yerine 70-80 litre akaryakıt satan pompalarla karşılaştıklarını söyledi.

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, akaryakıt ve LPG istasyonlarının denetimini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı adına gerçekleştirdiklerini, şimdi de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) bu hizmeti vereceklerini belirterek, bugün itibaren çok daha aktif ve çok daha ciddi bir denetim başlıyor' dedi.

  İSTASYONLARA 714 MİLYAR LİRAYA KADAR CEZA

  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) arasında, Petrol Piyasası'nda Yapılacak Denetimlere İlişkin Protokolün imzalanmasının ardından, alınacak önlemler de belli olmaya başladı.

  Kaçak ve katkılı benzin satan istasyonlara 714 milyar liraya kadar para cezası verilecek, tekrarı halinde de işyeri kapatılacak. Üç kez üst üste yapılacak denetimde, hakkında olumlu rapor verilen istasyonlar, ''turuncu bayrak'' asacak.

  Konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ölçüler ve Standartlar Genel Müdürü Atilla Şahin, yeni protokolle, bakanlık ve EPDK'nın, denetime dönük güç birliği içinde hareket edeceklerini söyledi.

  Şahin, denetimlerin, yıllık 20 milyon ton akaryakıtı, 11 milyon 500 bin motorlu taşıtı, 75 bin pompa, 3 bin 500 LPG istasyonunu ilgilendirdiğini ifade etti.

  Şahin ayrıca, istasyonların denetimine ilişkin projenin ileriye dönük bir başka uygulaması daha olduğunu söyledi. Şahin, araçlara takılacak minik cihazlarla, alınan ürünün bileşimlerinin saptanabileceğini, buna ilişkin çalışmaların da sürdürüldüğünü kaydetti.


  LİSANSSIZ 2 BİN AKARYAKIT BAYİİ KAPATILIYOR

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Yusuf Günay, şu anda 2 binin üzerinde lisans alamayan akaryakıt bayii bulunduğunu belirterek, bu bayilerin kapatılmasına yönelik sürecin bu hafta başlayabileceğini bildirdi.

  Gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Günay, yalnız Ankara'da 220 lisanssız akaryakıt bayiini kapatacaklarını söyledi.

  Lisans alamayan akaryakıt istasyonu sayısının 20 Mart 2005 itibarıyla yaklaşık 2 bin 500 olduğunu ve bir kısmının belgelerini tamamlayarak başvuru yapmasıyla sayının 2 binlere düştüğünü kaydeden Günay, ''Hem AB'ye üyelik sürecinde yasal mevzuat, hem de insan can ve mal güvenliği açısından önemli olan hususların yerine getirilmesi gerekir. Bu kapsamda belgesini temin edemeyen istasyonlara lisans vermedik. Bu bayiler piyasa faaliyetinden men edilecek'' dedi.  kaynak :http://haber.mynet.com/detail_news/...X1116853330729&ref=haberHome&date=23Mayis2005
   
 2. TREK

  TREK Üye

  Kayıt:
  22 Ekim 2004
  Mesajlar:
  73
  Beğeniler:
  4
  Seviye:
  akşam haberlerde dinledim bende..gerçekten yazıklar olsun yaa.

  sağol çağatay
   

İlginizi Çekebilir

drink-up.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
carb-up.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...