Aileyi tura ikna etmek

ozeltimci09

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
Özgür
Bisiklet
Whistle
Biraz daha sabır kardeşim ben olsam bende göndermem :harika:

Scudo

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklete binen bizlerin bu kardeşimizi bu şekilde yapamazsınla ürkütmek bana biraz tezat geldi, kendimiz için olmasakta sanırım çevremiz için biraz muhafazakarız. 15 yaşında tekne ile okyanus geçen hollandalı var, sonra dünyayı dolandı. Bence sağduyulu biri isen ki bu senin için önemli yapılabilir birşey. Düşük tempo aheste aheste yol alırsın. Tabi gerekli ekipmalar çok önemli.Forumu oku biraz sonra karar ver.

Tepki
244
Bisiklet
Bianchi
@celikzeki Buranın Türkiye olduğunu unuttunuz galiba.Bu ülkede tır bisikletliye çarpar kaçar gider.Bu ülkede normal şeyler olmadığını biliyorsunuz.İyi Günler Dilerim...

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
17 Yaşında İstanbul Avcılardan Tekirdağ Şarköy'e gitmiştim. Yaklaşık 200 Km. Keşke o zamanki enerjim olsa. 30'lara geldik her km'nin hesabını yapıp antrenman yapıyorum şimdi. Tabi değişen sadece yaş değil. Trafik rahattı o zamanlar. Güneş battımı başıma ne gelir diye endişe etmezdiniz. Şimdi arka sokakta okuyan çocuk servisle gidiyor neredeyse okula. Kondisyonunuza güvenseniz insanlara güvenemiyorsunuz. Ben amatörce ve deli cesaretiyle çıktığım o turda bir dinlenme tesisinde masada uyumuştum. Şimdi olsa çantamı ve bisikletimi üzerime kitlemem gerekirdi sanırım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@celikzeki Pippa Bacca'nın başına gelenleri de hatırlatırım size, veya ülkede hemen her gün yaşanan çocuk istismarı vakalarını, sırf çocuk olduğu için taciz edecek olan şoförlerden, veya daha kötüsü kazalardan bahsetmiyorum bile, yahutta yolda karşısında bir tilki zor ihtimal ya olur da çıkabilecek bir ayıdan bahsetmiyorum bile. Hadi bunları geçtim bir köpek sürüsünün ortasına düştüğünde ne yapabileceğiyle ilgili tecrübesi nedir acaba biliyor musunuz? "Bekara eş boşamak kolaydır" derler, çocuğunuz olmadığı için bu kadar rahat tavsiye vermeniz normal. Muhafazakarlık değil bu sorumluluk duygusu, selamlar.

YashaZake

Üye
Tepki
6
İsim
Semih ASLAN
Bisiklet
Kron
Bence siz çok duşunuyorsunuz beyler ben hayallerin ugruna savas derim yurdum insani iyidir cok eglenecegini ve keyifli olacagini dusunuyorum bunu yapmalisin hic olmadi atlar otobuse gelirsin nolcak sanki

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Herkese teşekkür ederim. Günde arkadaşlar arası kurduğumuz takımda 60 km falan yapıyoruz. Bisikleti çok seviyorum,kaskından tut,kadrosuna kadar herşeyini seviyorum. Yokuşları seviyorum. Para biriktirip ekipmanlarımı aldım ve bu duyguyu seviyorum.Tura çıkıp zar-zor geceyi geçirmeyi bile seviyorum. Anneme sordum tabiki 'hayır' dedi. Bende ısrar etmedim. Bisiklet sporunu seviyorum. Teşekkürler. Allah izin verirse her gün hayali ile çalıştığım üniversiteye gidince boş zamanlarımda turlamayı düşünüyorum. Belki Ankara-Samsun yapamayacağım şimdi ama Ankara-Polatlı çok zorlamayacaktır.

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
@YigitOzturk

Ben de Ankara-Polatli'dan baslamani onerecektim ama sorumlulugunu alamayacagim icin onermemistim. Ben de senin yasinda, belki daha kucukken babam israrlarima dayanamayip izin vermisti 30km kadar sehir disi turu ama arkamdan takip etmis caktirmadan :) Tabi o zamanlar trafik ve insanlar daha iyiydi.

• Beğen
Tepkiler: YigitOzturk

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
@BF Okuru konuyu fazla uzatmak istemiyorum ama bu tür konularda hepte bu örnek verilir. Evet çocuğum yok ve bekarım, bu konuda sorumluluk kesinlikle anne babanın ve evladını göndermeyen aileyide anlarım. Ama çözüm bu olmamalı. Sokaklar bizim! Alışakacak kardeşim, kamcunlarda alışacak şöförlerde ve suç artık bisiklet sürenin yada etek giyenin olmayacak! Saygılar.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
ben bakkala bisikletle giderken zor çıkıyorum kaçıyorum bisikletle yahu ailede 95 135 kılo arası bır tane bısıklete bınen yok kuzenlerde aynı enıste dayı hepsı aynı 110 130 kılo Turkıyenınyenın özetı gıbı bızım aıle akrabaların ıcınde benden baska bısıklete bınen yok...