Aile baskısı, yardım eder misiniz?

kaspas

Üye
Tepki
6
İsim
Berkay
Bisiklet
Diğer
Öncelikle ögrenci için idare edilebilinecek bir dag bisikleti aldım.
Babamın haberi yoktu çünkü olsaydı izin vermezdi anneminde haberi yoktu onu odunpazarından (eskişehirli çıkar mutlaka)Baglara kadar getirdim anneme söyledim sakın sürme onu!,araba çarpar,tehlikeli,ölürsün,sen benim ocagıma incir agacımı dikeceksin gibi laflar duydum ve babamada söylemedi sürersem söylermiş filan + tehdit abilerim kardeşlerim akranlarım ben ailemi ikna etme konusunda ne yapabilirim acil yardım edermisiniz? kiloluyum kilo vermek istiyorum ve bisiklet sürmeyi gerçekten seviyorum ama izin yok bu arada yaşım 15 lütfen yardım edin.

Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Kilo vermem lazım de bu 1.2.kask eldiven gözlük ışık al haberleri olmadan sonra çık karşılarına benim herşeyim hazır diye konuş.Başkalarıyla sürücem de ve sür zaten çevre yaparsın muhabbet olur.

kaspas

Üye
Tepki
6
İsim
Berkay
Bisiklet
Diğer
annem biliyor ama izin vermiyor babada sıkıntı bide baglayacak yer bulamadım gittim babamın bisikletine bagladım kendisi zamanında kaza geçirdi belkide ondan izin vermiyor ama benimde bisiklet sürme hakkım var arkadaş o zaman yaşamayayım evden çıkmayayım ama işte izin vermiyolar dedikleri laf aynı ÖLÜRSÜN yada OCAGIMA İNCİR AGACIMI DİKECEN belkide bana güvenmiyolar arkadaşlarım bu yaşta motor araba kullanıyorlar ben hala yayan :( çok şanssızım dogarken aile seçme şansı yok işte insanın her konuda yasak oluyor

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Hemen pes etme ısrarcı olucaksın ve cesaretin olsun biraz.Çek karşına konuş işte.Kaskın filan herşeyim var şu arkadaşlarla sürücem dersin sıkıntı olmaz .Dediğimi bir dene bulunduğun yerdeki insanlarla görüş onlarla pedalla hem çok kişi iyidir sıkılmazsın

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Odunpazarı'ndan Bağlar'a bisiklete binerek mi geldin?

Aklıma ilk gelen Eskişehir'de çeşitli gezi ve antrenman etkinlikleri var. Genelinde de kask zorunlu. Mutlaka bir kask edinip, o gruplarla beraber takılarak başla bence. Tek sürmeyeceğini grupça gidileceğini falan söyle. Baban zamanında kaza geçirdiyse ikna biraz daha zor olabilir ama güvenliği ön plana çıkarmak iyi olur ikna ederken.

kaspas

Üye
Tepki
6
İsim
Berkay
Bisiklet
Diğer
Adamla konuşulmuyor bile. Yanında oturmaktan bile çekiniyorum.
Harçlık istemekten bile çekiniyorum. En küçük bir eksiklik görse hemen azarlar.
Bir istekte bulunamıyorum ondan.Babam sadece benim ekonomik kapım(şimdilik) millet benim gibi oğlu olsun ister
Yaşıtlarımın ne yaptıklarını biliyoruz sigara,alkol,uyuşturucu,sentetik uyuşturucu bonzai ben hiçbirine elimi bile uzatmadım çok şükür benim suçum ne ben anlamıyorum ki karşılarına çıkıcam ama cesaret edemiyorum benim babam her zaman katıdır belkide kendi babası sayesinde

lütfen yardım edin onların karşına çıkıp etkili bir cümle istiyorum sadece cevap veremesinler haklı yönüm çıksın bu baskılardan kurtulayım kendinizi benim yerime koyup bir cümle oluşturun lütfen bügün konuşucam artık !

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@kaspas dostum öncelikle bisikletin hayırlı olsun seni en iyi ben anlarim çunki aynı baskıyı bende yaşadım zamanında ;) deli gibi yalvarır ağlardım bana bisiklet alın diye neymiş efendim ekmem arabası çarparmış :) almadılar ni tekim yıllar sonra kardeşim oldu buyudu bu sefer ona ben bisiklet aldım onu üzerinde gorurken çok duygulanmıştım ilk başlarda ve ailem ona hiçbirşey dememişti hatalarını anladıklarındn dolayı ama ayrımcılık yaptıklrındn dolayı değil tabiki. Benim sana tavsiyem anneyi ikinci planda tut baba ikna edildikten sonra anne herzaman ikna edilir baba en zoru önce onu başarmak gerekir. Anladığım kadrıyla babayı sen tek başına ikna edemiyeceksin gibi gözüküyor ARACI kullan amca dayı veya babanın arkadaşlarından birine git durumu anlat böyle böyle de babamla beraber konuşalım ikna etmeme yardımcı olun de buyuk ihtimalle çözüme ulaşırsın ;)

Vallaaa üzüldüm şimdi duygulandım yine yaaaa :'( ikna edemezsende sıkma canını dünyanın sonu değil

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
zaten hep böyle anne babalar yüzünden kilo alıyo çocukların geneli. sonra üstüne düzgün kıyafet oturmuyo. kendini sosyal ortamlardan soyutluyo gençler. hep bu ana babaların cahilliğinden

kaspas

Üye
Tepki
6
İsim
Berkay
Bisiklet
Diğer
deniyecegim gerçekten her konuda baskı yapıyorlar akif abi bisiklette ölürsün,araba çarpar,şu olur , bu olur
evde oturup duruyorum abi kilo artıyor diyorum ben dışarı çıkıcam napıcaksın dışarıda otur oturdugun yerde oyna bilgisayarla ps3'le filan anlayacagın beni eve tutmaya çalışıyorlar ama ben bıktım artık abi zoruma gidiyor.
okuldan eve-,evden-okula, okuldan-etüte, etütten- tekrar eve nasıl anlatsam boşa yaşıyorum sanki tek bisiklet konusu degil hayatımı ben yaşamıyorum ki abi onlar yönetiyor içtigim suyun markasından saçımın modeline hayatımı onlar yönetiyor.Allah kimsenin başına böyle aile baskısı vermesin hayattan bıktırır adamı

Angel bizimkiler okumuş ama okuyunca zihniyet degişmiyor maalesef aşırı korumacılar gerçekten dogru söylüyorsun kıyafetler üzerime zor oluyor genç bölümünden giyinmem gerekirken gidiyorum erkek bölümünden giyiniyorum adamlar önce yüzüme bakıp diyorlar genç bölümü yukarda ben diyorum bedenler dar geliyor arkadaş ortamındada kilo dalga konusu oluyor kilolu adama kızlarda bakmıyor Anlayacagın Şişman,Yalnız,ve Asosyal oluyorum :/

Yardım lütfen bügün kesin konuşacagım

• Beğen
Tepkiler: hakan64

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@kaspas sen benim adımı nereden biliyorsun? Beyler dikkat ⚠ yeni bir trol vakası ile karşı karşıya olabiliriz hazırlıklı olun :)

kaspas

Üye
Tepki
6
İsim
Berkay
Bisiklet
Diğer
adın yazıyor orada adı:akif Şehir:istabul Bisiklet:Sedona diye belki mobil oldugun için görmüyorsun.
troll degilim ciddiyim gerçekten yardım lazım

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@kaspas tamam dostum inandım sana ama ama benim onerilerim bu kadar üzerine basarak soyluyorum aracı kullanmazsan işin cidden çok zor

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Durum sadece bisiklete izin durumu değil anlaşılan.

Bence de aracı olması, aracının babanın arkadaşı, amca/dayı gibi akrabalar vs. olması daha etkili olur.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@kaspas senin geçtiğin süreçten bende geçtiğim için anlıyorum seni. ailende senin iyiliğini istiyor ama fazla korumacı olmaları olgunlaşmayı geciktiriyor. sen zaten kafaya koymuşsun. kararlılığını görünce onlarda ses etmezler bundan sonra.

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
174
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
Aman trol olmasın dikkat... Bu ne abi yaa arkadaş yardım istiyor adamın biri ciddi ciddi "beyler dikkat trol"... peehhhh

kaspas

Üye
Tepki
6
İsim
Berkay
Bisiklet
Diğer
Trollsem Allah Belamı Versin Gün Yüzü Görmeyeyim
aracıda yokki komşunun yanında açtım konuyu haklılar onlar diyor evden çıkmaya izin yok
bisiklete izin yok evde oturayım durayım şuan evde herzamanki gibi yanlız oturuyorum bence ben boşa yaşıyorum
hep yanlızdım yanlızda ölürüm bazı insanlar hayata sadece bir araç olmaya gelirler komşunun köpegi bile dışarı çıkarılıyor 6-7 yaşında veletleri görüyorum geziyorlar bisiklet sürüyorlar egleniyorlar bense geçen çocukluguma bakıyorum halen aynı hayatı yaşıyorum çocukken evden çıkmaya izin vermezlerdi evde akşama kadar çizgifilm izlerdim şimdi okuldan-eve,evden okula şimdiki zamanda ise eve gelip ders yap oyun oyna bilgisayardan ps3'den başka birşey yok 1 tane arkadaşım yok! çevrem yok. Arkadaşlarımla her hafta anlaşırız bu hafta buraya gidelim her hafta umutla sorarım gidebilirmiyim? diye hep hayır derler. 1 tane kız arkadaşım bile olmadı kızlarla konuşamıyorum bile kekeliyorum duraklıyorum söyleyin ben ne yapayım yaşım 15. 14 mayısta 16 yaşında olacagım ama bu sene kutlamayacagım kimse gelmiyor arkadaşım yok sevgilim yok ilgilenecegim bir evcil hayvanım bile yok izin vermediler varlık içinde yokluk hayat içinde ölüm yaşıyorum suçum neydiki ?

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
Abooooowwww vallaaa ben ne soylicemi bilemedim :/

kaspas

Üye
Tepki
6
İsim
Berkay
Bisiklet
Diğer
Annem çok az izin verdi ara sıra dag bisikletine ayna,ışık taktırıp kask ve eldiven almam lazım.
kask eldiven ışık tamamda ayna kötü durmaz mı ? 2 tane

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
Ayna olmazsa arkadan gelen arabayı hotmeyip sana çarpsa ve kıyamet gunune kadar bisiklete binmene izin vermezlerse daha kötü olmazmı ;)

Kaska takılan aynalarda var bu arada çok cix duruyo ;) :)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

BilalBeki

Daimi Üye
Tepki
428
Kardeşim ilk başlarda annene boş alanlarda bisiklete bineceğini söyle park bahçe gibi yerlerde zaten gün geçtikçe alışırlar bisikletle çıkmıyormusun diye sorar sana annen. Ana yüreğidir korkar. Babana gelince kendini ezdirme. Saygısızlık yap demiyorum ama sakın kendini ezdirme yoksa ömür boyu baba korkusuyla yaşarsın.

• Beğen
Tepkiler: Tasogare