Ah şu motosikletliler...

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Tüm bisikletforum ailesine selamlar olsun.

Bugün yine klasik bir şekilde bisikletimle işe geliyorum. Alibeyköy-Kağıthane-Tünel-Şişli rotasındayım.
Her yeri sorunsuzca geçtim ancak tünele geldiğimiz zaman küfürler bir bir dökülür oldu ağzımdan. Tünelin ortalarına doğru gelmiştim, bir motosiklet sesi geliyor ama tünelin girişinde vietnam savaşı var. Ses yaklaştıkça yaklaşıyor, maksimum 250 Cc bir motosiklet. Plakasını alamadım. Yanımdan geçerken aynası omzuma değdi ve motosikleti kesiciye sokarak geçti. Bir hayli hızlı geliyordu veled-i zina. Kafasında kask yoktu. Üstelik bu olay "EDS EDS EDS EDS EDS" diye şeritlerden oluşan tünelin en sağ tarafında gerçekleşiyor. Buradan tüm EDS yetkililerine sesleniyorum. Allah hepinizin belasını versin. Polis gelip bana "Yolda niye bisiklet sürüyorsun, çık lan kaldırıma" diyor, bu durumda bile suçluyum. Heriflerde kask yok, eminim ehliyeti de yok. Gelip bize çatın. Bisikletleri çekemeyenler bunlar . . . Dikkatli olalım arkadaşlar.
Beni soracak olursanız, biraz kolum yaralandı o kadar. Soyuldu yani. Bu magandalardan kurtulmanın bir yolunu bulalım :(

Scudo
Tepki
12
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle çok geçmiş olsun.Maalesef bu durum standart yaşanıyor.Teoride bize yakın gibi görünen fakat pratikte alakamız olmayan motosikletli arkadaşların, biraz daha saygılı olmaları gerekiyor.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Altın elbiseli adam (Barkın bayoğlu) bile bisikletleri oyuncak olarak görüyor.
Hatta 2 programda dalga geçmişti. arkadaşlar ile mesaj yazmıştık tavrı için ama geri dönüş tenezzülü bile etmedi.

Barkın gibi 50bin kişi takipçili kişiler bisiklet ile dalga geçiyorsa, onu dinleyen adamların da bizi takmaması geçerken laf atması. korkutması gayet doğal oluyor. Onlara göre oyuncak sürüyoruz!

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Bazen kamera kullanayım diyorum ama aksiyonlar için değil, bu yaratıklar için ! Aklıma geldikçe sinirden gözlerim yaşarıyor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bazen kullandığım bir yer şişli tüneli ve bikaç kez kurye motorlarıyla emniyet şeritinde karşılaştım bende. Tehlikeli bir bölge çok geçmiş olsun

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Her gün her saat görebilirsiniz, buyrun ağırlayayım herkesi orada. Polislere diyorum, işimiz var diyip kaçıyorlar. Polislerde tırt.

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
@Hüseyin Gündoğdu
Barkının motosiklet bilgisine hastayım o ayrı konu ama kişilik olarak egolu kendini yükseklerde gören kendi yaptığı spor dışında herşeyi aşağı gören önyargılı bi insan.Benim şaşırdığım nokta Okan Bayülgen kadar zeki bi adam olmasına karşın neden bu kadar kıt görüşlü bilmiyorum.Sanırım yıllarca racing motosiklet kullanmanın verdiği bir bilinç köreltmesi :))

evren eke

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
@Çağrı Fatih Yamalı
Bu iyimiş yarıldım akşam akşam :D

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Hüseyin Gündoğdu
Bu adam zaten Türkiye'deki motorcuların bir aynası.Adamın ne üslubunu seviyorum ne hareketlerini...

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
öncelikle geçmiş olsun, allah'dan fazlası olmamış.
eds görevlilerine bela okunmuş, direk (kul)hakları alınmış hayırlı olsun. yok öyle bir şey önce oraya bir açıklık getirelim. olay motosiklet sürücüsünün direk hatasıdır. veya dikkatsizliği bilemeyiz. motosikletin plakası varsa şayet tünelden çıkmaya fırsat bırakmadan eds cihazları görevlerini yapmışlardır muhtemelen. düşüp de bir yerinizi yaralamamışsınız ona şükredin bence.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Gecmis olsun. Bu tur insanlarla suana kdr karsilasmadim. Allah karsilastirmasin.

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
Bisikletli olarak çok sıkıntı yaşamadım ama yaya olarak kebapçı/hamburgerci scooter'larından gına geldi. Bu vatandaşlar kaldırımda üzerinize sürerler, ışıkta yaya geçidinde üzerinize sürerler. Bir de çekilmezseniz söylenirler. Bir gün cidden arka tarafına geçirecem bir tanesinin ama o kebabı bekleyene acıyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
motorcu değilde araç sürenkler bizi görmüyor bile 2 kere test ettim adamın 1 metre önündeyim hala gaza basıyor.