Ağır üzüntü

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
Merhaba abilerim öncelikle bayramınız hayrolsun. Arkadaşlar yaşım 14 seneye teog sınavlarına hazırlanacağım param var lakin babam seneye teog olacağı için bisiklet almama izin vermiyor belki 5 ay boyunca araştırma yaptım sonuç çok ağır bir üzüntü babamı nasıl ikna edebilirim biraz yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler :( :( :(

• Beğen
Tepkiler: Mesut YB
Scudo

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Duzenli araliklarla surus yaparak stes atarim, dinc olurum derslerime daha rahat odaklanirim dersin. Abartmadan da bunu desteklersen sorun olmaz gibi.

• Beğen
Tepkiler: DOKTORBEY ve Cenk_

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Bence babana ders çalışmayı ve bisiklete binmeye ayıracağın zamanı dengeli bir biçimde kullanacağına söz ver.. Ve bu sözünü tut. Zira teog senin geleceğini belirleyen bir sınav. çalışmayı ihmal etme.. Yada yaz tatilinde yarı zamanlı bir işe gir bisikletin bir kısım parasını kazanarak babana bu işte ciddi olduğunu göster bir yandan yine dersine çalış. Babana bak hem işte çalışıyorum hem de teog a hazırlanıyorum mesajını ver. Üstünü tamamlayıp alacaktır. Hem kendin kazanıp alacağın için o bisiklet daha değerli olacaktır.. Bir abin olarak ders çalışmayı ihmal etme derim ben.

• Beğen

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Evladım sana yazacak çok şey var! Şunu unutma ki eğer istersen ZORLA dahi aldırman mümkün. Fakat neye yarar?
Sen daha 14 yaşındasın, baban senin geleceğini düşünüyor sen ise bisikleti...

Sen kötü bir şey istemiyorsun, baban da kötü bir şey istemiyor.

Allah'ü Teala ayeti kerimede şöyle buyuruyor."Kullarım (bazı zaman) kendileri için acı ve bela getirecek şeylere sahip olmak için ısrarla dua ederler. Bilmezler ki istedikleri olsa, onlara bela ve acı getirecek. Sizin için neyin hayırlı olduğunu ancak Biz biliriz. Hakkınızda da hayırlısını isteyin."

Şöyle yapalım; Allah'tan dileyelim eğer bu bisiklet senin için şimdi alınması iyi ve güzel ise Allah hemen nasip etsin. Eğer sana ve geleceğine zarar verecek, acı ve gözyaşı getirecekse nasip etmesin.

Babana asi olma, dua et ve Allah'a havale et.

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@amoush00 @Talha Ateş bencede bu abilerini dinlemende fayda var güzel kardeşim.
Ve sakın senin bisiklet sahibi olmanı istemediğimizide düşünme.
Tam tersine daha çok isteriz ama ileride keyif alarak süreceğin bir bisiklet daha iyi olmazmı ?
Şimdi derslerinde bi zayıflık olsa baban dicek o kadar bisiklete binerse böyle olurdu diye.
En azından biraz babanada zaman tanı belki o sana asen demeden alır.
bisiklet tutkunu bi arkadaşında binerekde azda olsa giderebilirsin.
Ama kaybettiğin desleri kazanman daha zor olur.
Sanada hayırlı bayramlar :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Burada birçok ağabeyin var ki ilk defa bisiklete 30 yaşından sonra binmişler. Genç yaşta başlamak elbette sağlığın açısından da sürüş hakimiyeti açısından da çok daha iyi olur; fakat bisiklet öyle birşey ki ne kadar genç başlarsan o kadar kapılıp gidiyorsun bırakamıyorsun. Dersini de aksatırsın, sürüş yapacağın yere göre kaza riski de oluşturursun, hem kendini hem aileni üzersin. Madem akıl istemişsin, büyüklerinin nasihatine kulak ver. Şimdilik en azından şu sınav süreci sona erene kadar bisiklet alma fikrini ertele ve yeni modelleri araştırmaya devam et. Mutlaka iyi ki beklemişim ve şimdi almışım diyeceksin. Buna şüphen olmasın. İyi bayramlar...

Aygn Akn

Üye
Tepki
14
İsim
Aygün
Bisiklet
Salcano
Ben bisikletin derslerine kötü bir etkisi olacağını düşünmüyorum tam tersi bence spor yapman zihnini açar faydalı olur ama bütün zamanını bisiklete ayırırsan işte o zaman ilerde pişman olursun. Babana söz ver böyle yapmak istiyorum sözümde durmazsam bisikletimi kenara kaldırabilirsin diyebilirsin ama sözünde durmalısın.

• Beğen
Tepkiler: Cenk_ ve DOKTORBEY
Tepki
31
güzel abim, gel sen babanı dinle bu senelik erteleyiver bisiklet hevesini. babanın sözünü dinle bak görürsün iyi bir puan alırsan hem baban sana bisikletin en kralını alır, hem de doya doya binersin. bak benim kardeşim de bu sene teog a girdi. bir sene sıkı çalıştı, kendini kastı, ama sınavdan sonra dilediği gibi bilgisayar oynadı (o bizim gibi bisiklet hastası değil, bilgisayar delisi :D) ve kimse de tek kelime etmiyor. işin bir de şu boyutu var ki baban büyük ihtimal bunu düşünüyordur, (çünkü benim de aklıma ilk gelen bu oldu) allah göstermesin sınava yakın düşersin, bir yerine bir şey olur. en basitinden sınav öncesi kolun kırılsa bütün emeklerin mahvolacak ve biliyorsun türkiye şartlarında trafik çok tehlikeli, kaldırımda yürürken araba çarpması sonucu ölen adam var bu ülkede. o yüzden benim diyeceğim sen gel şu isteğini 1 sene ertele, 1 sene dişini sık. hem ne demiş büyükler ? sabrın sonu selamettir ;)

• Beğen

dengetekerci

Forum Demirbaşı
Tepki
176
Bisiklet
Carraro
Fransa bisiklet turunu ve diğer yarışların görüntülerini izletin yavaş yavaş ikna olabilir en azından ilgisi artar belki

• Beğen

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
Abilerim onerilerinizi dinledim ve SIZIN NSIHATLARINI OKUDUM VE BABAMIN HAKLI OLDUGUNU ANLADIM hepinize tesekkur ederim @CandanC karne ortalaam 93 genellikle boyle ortalamam

create

Üye
Tepki
56
İsim
Süleyman ÖZCAN
Bisiklet
Salcano
Babana 3 idiots filmini izlet zorla çünkü alt yazı ve hint filmi :).
Bu arada çoçuklarını böyle şeyler için şartlayan ebeveynleri çözemiyorum. İnsan okumak istiyorsa okur zaten zorlamak sadece okuma isteğini geçirir.

• Beğen

@rif

Üye
Tepki
34
Yazmadan edemedim. Güzel kardeşim biz yatılı okuldayken bir arkadaşımız vardı. Masasının üstünde son model bir ww passat ın resmi duruyodu. Bu arabayı alacağım dedi çok çalıştı. Çalışmasının karşılığını gördü, hepimizden önce böyle bir arabaya binebildi, gitti sıfır bir tane aldı.

Azim böyle bir şey. Ne yazıkki feda demeden bir yerlere varılamıyor. Buradaki abilerinin ablalarının çoğu bir yerlere gelmek uğruna senelerini gömmüş insanlar. Ben 32 yaşındayım, rahat bir 15 seneyi gömmüşüm diyebiliyorum ki senin yaşın kadar. Hala da çabalıyoruz :)

Sen babanı dinle ama azim göster hırs yap. İlk maaşınla da al bir karbon yol bisikleti. Çok daha fazla haz duyacaksın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Babanı dinle diyenleri dinleme.

Elbette babanı dinle ama baban bu konuda hatalı düşünüyor. Ortalaman 93 ise zaten başarılı öğrencisin. Teog denen sınav o kadar da abartılı derecede zor bir sınav değil. Çok çok günde bir 1 saat sürersin zaten bisikleti. Günde 2 saatlik bir teog hazırlığı da senin gibi kafası çalışan bir öğrenciye yeter.

Asıl yalnızca derslere gömülürsen başarısız olursun. Günde yapacağın 1 saatlik bisiklet sürüşü hem derslerden bunalmamanı sağlar hem de daha mutlu olursun. Hem öğrencilik süreç içinde devamlılık isteyen bir şey. Sen 1 sene sıkayım sonra rahatlarım diye düşünme. Sıka sıka kafasını patlatarak fen lisesine girip de sonradan bozanları da gördük. Aradaki dengeyi kurmak çok önemli.

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
kafam çok karışık kimi sabret diyor kimi ikna et diyor ne yapacağımı şaşırdım açıcaksı

• Beğen
Tepkiler: Cenk_

@rif

Üye
Tepki
34
@aligüler
Arkadaşım sana da katılmamak elde değil. Aslında arkadaşın sorunundaki doğru yolu ben de merak ediyorum. En güzeli ortak paydada buluşmaya çalışmak gibi sanki.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@saphane1234 sabretme...

babanı sen zor ikna edersin. öğretmenlerin konuşsun diyeceğim ama öğretmenler de genelde yanlış düşünüyor bu konuda. Babanın değer verdiği ve sözünü dinleyebileceği okumuş bir yakınınız varsa o konuşsun, anlatsın. Teog nedir yahu? Binlerce öğrenci full çekiyor. Altı üstü okul derslerinin yazılılarının merkezi olarak yapılması. Dediğim gibi okuldan sonra günlük 2 saatlik düzenli bir çalışma yeter.

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@saphane1234 Gerçek şuki hayat senin hayat ın kimse seni tam olarak yönlendiremez.
Babnı dinle demek isteyenler yanlış anlama yaşın 14 kendine faydalı olabilecek belki kararları alabilmen için henüz erken diye.
İlla babanı dinlemeyenler ise, gençliğini yaşa diyor.
Karar senin. Ama babanında senin kötülüğünü istemeyeceğini asla unutma.
Çünkü burdaki herkez geçici aile kalıcıdır. Senide aileden daha fazla düşünemeyiz dimi?

• Beğen
Tepkiler: DOKTORBEY