Aerodinamiklik mi yoksa hafiflik mi bizi daha hızlı yapar? Test ettik

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Murat B. Var mi peki herhangi bir uretici firmadan dediginiz yonde, kapagin sadece lastik katlanmis dururken ise yaradigina dair bir soylem
Gercekten merak ettim :naslyany:

Scudo

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fazla profesyonelliğin yan etkisi :(DSC_0955.JPG

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Serkan Mıstınoğlu bildiğim kadarıyla yok. Ancak lastik takılıyken kapağın işe yaradığına dair de hiç bir açıklama görmedim. Yabancı forumlarda kışın tuzlanmış yollarda sibobun paslanmasını engellediğini söyleyenler var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benim sibop kapaklarini surekli calıyorlar. Amatör kalmak istiyorum diyorum, allah askina ellemeyin su kapaklari ama adamlar zorla Fransa turuna sokturacaklar beni.:snzdglsn:

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Murat B. Beni kuskulandiran asil sey uzerinde kanallar olmasi hem sibobun hem kapagin. Birileri bunu guzelce sıkılamamızı istiyor :naslyany: dediginiz amac icin uretilmesi ve guzelce sıkılanabilir bir yapi olmasi birbiriyle uyusmuyor, en azindan ben uyusturamiyorum :acpsnr:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sonuçta olay kondisyonda bitiyor. Bu sene 3 büyük turun da rulmansız çelik bilyeli jant setiyle kazanıldığı unutmamak lazım :)

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Rüzgarı kırmak bence daha önemli sırtı düzleyip gidona yapışmaya devam . Aşırı rüzgar istediğiniz kadar hafif olun etkisini yine gösterir .

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu yol bisikletlerini tipsiz bulan tek ben miyim,belki yol bisikletçileri bu yorumu sevmeyecek ama ince tekerleri , dar ve boynuz gibi uzanan gidonuyla aşırı itici görünüyor :(

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
bu arkadas ıkı top model test etmıs.supersıx hımod ve madone...
10.dk lık suruste 10 sn ve 0.5km\h fark olcumlemıs.yarısların harıcınde hıssedılır bır fark gorunmuyor gıbı.

• Beğen
Tepkiler: yüksek kadans