Aero bar (triathlon barı) için yardım

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba. Sedona 610 için aerobar düşünüyorum. Şuradaki ürün (xlc r-bend pro) sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-xlc-r-bend-pro-triatlon-aerobar-hb-t03-330mm-765251333/detay uygun mudur? İlan sahibi değildir dedi ama takılır da dedi. Sadece uzun sürüşlerde dinlendirici olarak kullanmak istiyorum; üzerinde vites fren gibi şeyler olmayacak. Gidona uygunluğu konusunda bilgim yok. Şayet uygun değil ise lütfen uygun aerobar önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler...
Uygundur, ama kol dinlendirici olarak uçları havaya bakan modeller önerilir, zaten sizin ilandaki arkadaş ürünü sıfırı ile aynı fiyata satıyor.
(link)

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vatanamillete fiyatta ne kadar düşer bilmiyorum ama bu rakam biraz pahalı ve @Gökay Akçay ’ın dediği gibi ucu daha yukarı bakan bir model alırsan oldukça memnun kalırsın

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tavsiyeleriniz üzerine XLC J-Bend Pro Triatlon Aerobar HB-T05 95/300mm (boynuzları yukarı) olanı bugün sipariş ettim arkadaşlar. Teşekkür ederim.

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vatanamillete hayırlı olsun, bendeki modele nispeten benziyor. Güle güle kullanın

adamkarga

Üye
Tepki
4
İsim
Ubeydullah
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Acaba Mtb bisiklette bahsi geçen Xlc tirathlon barı kullanabilir miyim? Kron xc100 kullanıyorum.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@adamkarga Evet kullanabilirsiniz, sadece gidonunuz 25.4 mm çapında ise bar ile gidon arasına parça koymanız gerekir.

adamkarga

Üye
Tepki
4
İsim
Ubeydullah
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@onurguler 50 km'ye kadar yol gidiyorum iki güne bir. Mtb ama idare ediyor. Barı daha önce deneyimşemiştim yol bisikletinde, uzun yolda daha dinlendirici olur gibi hissediyorum.

@Ceyhun Özkan teşekkür ederim :)

Fokta

Üye
Tepki
2
İsim
Fırat Okta
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Müsadenizle bu başlık altında bende sizlerle merak ettiğim bir şeyi paylaşıp yardımınızı bekleyeceğim.
Sizce triatlon yarışlarında aero kadrolu bisiklet kullanılır mı?
Koşuya etabıma geçildiğinde bacakların şişmesi veya başka bir probleme neden olur mu?
Tecrübesi olan dostlardan yardım beklemekteyim 😊

Dosyalar

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Fokta yurt dışında çoğu amatör, yarışlarda zaten yol bisikleti + aero bar kullanıyor. Gerekli ayarlamaları yapmak şartıyla

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Fokta Kadro demişsin ama aerobar takılıp takılmayacağını soruyorsun sanırım. Triathlon yarışları çok uzun olduğu için, hava sürtünmesini minimuma indirmek istiyorsan gövdeni yarış boyunca yere paralel tutman lazım. Bunu da ancak aerobar ile sağlarsın.

Fokta

Üye
Tepki
2
İsim
Fırat Okta
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fokta Kadro demişsin ama aerobar takılıp takılmayacağını soruyorsun sanırım. Triathlon yarışları çok uzun olduğu için, hava sürtünmesini minimuma indirmek istiyorsan gövdeni yarış boyunca yere paralel tutman lazım. Bunu da ancak aerobar ile sağlarsın.
Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim.
İlk anladığınızı söylemek istemiştim. Yani kadroyu soruyorum. Bu başlık altında sormam biraz kafa karıştırıcı oldu, farkındayım 🙈
@can_celik ve @Serkan Mıstınoğlu , aero bar değilde kadro konusunda fikriniz nedir acaba? Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?