Adidas Clima-cool vereceğimiz paraya deyiyormu?

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Siyah, mavi, sarı ve kırmızı olmak üzere 4 adet Adidas klima cool, klima lite ve klima 365 thishirt ve 3 adet te klima lite şort aldım. Siyah thishirt ü ve şortlardan ikisini yürüyüşte kullanıyorum, 2 haftadır da oğlum bisiklet turunda kullanıyor. mavi ile sarıyı ve diğer şortu bisiklet turunda kullanıyorum. Kırmızıyı ise hiç kullanmadım. Çok memnunum ve şimdiye kadar hiç koku şikayetim olmadı. Bu ürünleri sık sık outletlere giderek beğendiğim bir şey olduğunda alıyorum. Sezon ürünü satan mağazalarda çok pahalılar. Alırken etiketi okuyup hangi ürünün sizin gereksiniminizi karşılayacağına karar verin. Bu ürünlerin her birisinin amacı farklı.

• Beğen
Tepkiler: Barış BİRLİK
Scudo

Ercx

Aktif Üye
Tepki
37
Nikepro güzel ürün ama ben adidas Techfit'leri daha başarılı buluyorum kumaş kalitesi ve dayanım olarak. üstte bir arkadaşın dediği gibi ben de outletten alıyorum ve çok hesaplı oluyorlar.
Askılı tayt kullanmıyorsanız adidaslar kısa olduğu bel sürekli açılıp insanı sinir ediyo bunu da eklemek isterim, nikepro elbise kadar uzun olduğu için böyle bi sorun yaşatmıyor bana.

Tepki
15
bende clima 365 var normal zamanda giydiğimde memnun değildim ama bisiklet üzerinde çok işe yarıyor koku olayı da dediğiniz gibi var her kullanımdan sonra yıkamalı

furious

Üye
Tepki
17
Bende adidas clima lite kullanıyorum.Ancak denildiği gibi koku problemi hiç olmadı. Sanırım clima cool da bu problem var.

xibabla

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Cannondale
Ben clima cool kullanıyorum ve kesinlikle hiç koku yapmadı.

Kadir Özen

Daimi Üye
Tepki
104
eskişehirde nerelerden uygun fiyatlı bu clima cool yada lite ürünü alabilirim?

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
nike dri fit gündelik kullanım içinde yakalı urunler tercih edilmeli bence bu sıccaklarda :)

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
climacool serisi için koku yaptı gibi yorumlara şaşırdım bende mi bir sorun var istediğim kadar terleyeyim koku ile karşılaşmadım tek sorunum beyaz olduğundan sık yıkamam gerekiyor. verdiğim paranın hakkını verdi

erim yıldırır

Daimi Üye
Tepki
75
bnce bu koku olayı kişinin bünyesiyle doğrudan ilgili sonuçta teriniz hormon dengeleri vb HAKKINDA bilgi veriyor(hayvanlar aleminde:p) neyse bnde nik e fit dry kullanıyorum bAZEN KOKUYOR BAZEN KOKMUYOR AMA İÇİ PÜFÜR PÜFÜR ESİYOR:D:D

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Yaz için bundan sonra sadece bu tarz ve kumaştan tshirt ve short alacağım. Büyük rahatlık sağlıyor. Pamuklu tshirt'ler teri hem emiyor hemde kötü bir görüntü veriyor ayrıca makineye atıp hemen yıkamanız solmasını ve ter izi kalmasını önlemek için şart. Clima-cool, dri fit tarzı tshirt'ler de bu tür sorunlar yok. Elinizle yıkayıp sıkın ve asın deterjana falan hiç gerek yok gerçekten büyük rahatlık.

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Spor olmasına rağmen yakalı modelleriyle günlük-hafif klasik giysi olarak herkesin kullanabileceği bir tişört.

Tepki
8
Yorumları okuyup, Nike dri fit ürünleri inceledim. Umbro marka dri-fit ürünler % 50 daha ucuz deneyen oldu mu acaba?

Ahmet Turan BABACAN

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Colnago
Bu tür ürünler geliştirilmiş sentetik ürünlerdir...
Özel elyafları ve örgü veya dokuma konstrüksiyonları sayesinde teri pamuk gibi emerek hapsetmezler tenden ayırıp dış yüzeye iletirler. Bu size kuru bir his sağlar ve ayrıca çabuk kurumayı beraberinde getirir.

Kokunun ana sebebi bakterilerdir. Ne alaka diyebilirsiniz..
Bildiğiniz gibi bakteriler nemli ortamları çok severler.
Ve üremeleri bu ortamlarda kat kat daha yüksektir.
Pamuk gibi teri tutan naturel elyaflar bu sebeple koku yapmaya çok daha müsaittir.

Climacool climalite ve drifit gibi ürünler hepsi aynı mantıkla ve temelde aynı malzemeden üretilirler. BU ürünleri mutlaka yıkama talimatlarına uygun yıkamalısınız. Ve kesinlikle yumuşatıcı kullanmamalısınız.

Eğer koku yapan buna benzer bir ürün varsa, ya orjinalliğinden şüphe edin ya da yıkama şartlarına bakın. Çünkü bu ürünlerin taklitleri özel sentetik micro lifler yerine bildiğimiz polyesterden yapılıyor. Görüntü olarak hiçbir farkı yok. Ama taklit ürünlerde kullanılan boyar maddeler, kimyasallar ve verilen apreler vs. vs. herşey ucuza yapıldığı için koku yapması gayet normal.

Birde ben tchibodan kırmızı gri bir sweat almıştım.. Çok şaşırmıştım. İlk giyişim de dışarıdan sırılsıklam görülmesine karşın içine dokunduğumda tek bir ıslaklık hissi yoktu. Tchibo gibi global tedarik firmaları tüm ürünleri dışarıdan alıp mağazalarına koymadan önce bir çok uygunluk testinden geçiriyor ve çok güzel ürünler sunuyor. Aradığımızı illa ki pahalı markalarda bulacağız diye bir şey yok.

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Konu açmadan önce araştırmanın faydaları, bugün decathlon'a gittim ve bisiklet formalarıhiç hoşuma gitmedi Nike'ta 60 TL bandında çok güzel dri-fit t-shirtler var. Takım formaları mesela GS'nin siyah forması bisiklet üzerinde giderken çok sırıtacakmış gibi durmuyor, etek boyu da uzun olduğu için eğilme durumunda çirkin görüntüler de yaşatmaz en azından..
Bisiklet için bütçeyi yukarı taşımadıkça estetik olarak güzel ürün bulmak zorken, spor markaların clima cool, dri-fit gibi ürünleri sanırım her açıdan işimizi görebilmekteler..