Adam olsa bisiklete binip gezmez

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yaşı kırkın üzerinde olanlar bilir. Sigara içmeyene adam demezlerdi. Evlerde çocuk mu var yaşlımi var denmez fosur fosur sigara içilirdi. Hastane koridorunda bile sigara içildiğini hatırlıyorum. Misafir sigarasi diye bir kavram vardı. 90 yıllarda bile çocuğumun yanında sigara içirtmediğim için çoğu akrabam arkadaşım tarafindan kinandığımi hatırlıyorum. Şimdi sigara içenler ikinci sınıf insan oldu.
Şu an bisiklet yükselen bir trent oldu. 10 sene sonra bisiklete binmeyenler ikinci sınıf insan olacak.

Scudo

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Geçen sene katlanır bisikletimle 4-5 senedir görmediğim bir arkadaşıma denk gelmiştim. (bisikletle veya başka bir sporla alakası olmayan birisi) ''Bu ne lan böyle çocuk bisikleti almışsın'' demişti. Aklıma bu olayı getirdi.

murat16

Aktif Üye
Tepki
152
Bisiklet
Sedona
Anlaşılmamak kötü. :(
@Bigpatron

Anlaşılmak iyi. :)
@OnurÖzdağ

• Beğen
Tepkiler: OnurÖzdağ

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
4-5 sene önce kasksız bisiklete bindiğim bir gün kaza yaptım. Kafama 5 dikiş atıldı. Kaza sonrası kayınpeder benim için "koca adam olmuş ne işi var bisiklet üstünde" gibi bir yorumda bulunmuştu. Adam okumuş, yüksek lisanslı kültürlü bir tarihçi. Mesele okumuş olmak değil bakış açısı. Bisiklet bu toplumda bir çocuğun belli bir yaşa kadar binip oynaması gereken bir oyuncak konumunda. Bu konumda olan bir şeye binip de tayt giyenlere tepkiler de apayrı oluyor tabi ki. Mecazi ve temsili olarak söylüyorum; bu ülkeyi, bisiklete binen bir siyasi karakter ve destekçileri kurtaracaktır. Ama sadece bisiklete binen değil bu bakış açısına sahip, bu vizyondan dünyaya bakabilen bir lider.

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@Mehmet Altuğ

Aynen haklısınız, Düşünmeden konuşunca sonuç bu oluyor. Beyin var ama kullanmada çekingen davranma biçimi.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Kimsenin ne dediği veya ne düşündüğünü umursamamız lazım adam olmak bisikletle falan olsa misalen Hollanda da devlet başkanı dahil bi tane adam yoktu bazıları toz kondurmaz ama kıyaslayınca sonuç ortada ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Buna sebep engebeli arazi yapımız. Gidin Ege sahillerinin düz kesimlerinde orta yaş üzeri amcalar camiye bisikletle gider. Cami avlusunda bazen onlarca bisikleti yanyana görürsünüz.

Doğu Karadeniz'in dik tırmanışlı vadilerinde bisiklete rastlayamazsınız.

Aynı şekilde Bağdat caddesi sahil kesiminde görebileceğimiz bisiklet kullanımı Kayışdağı, Aydos dağına, Ümraniye, Çekmeköy gibi yüksek semtlere tırmandıkça dramatik olarak azalır. Siz mesela bisiklet aşığı bir bayanı her gün Üsküdar-Ümraniye arası irtifa farkı olan güzergahta işe bisikletle gidip gelmeye nasıl ikna edebilirsiniz?

Hollanda, Belçika gibi preslenmiş, dümdüz arazisi olan bir ülke olsak başka türlü olurdu.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Konu dinle ve siyasetle ilgili ama girmeyelim o konulara..Yoksa abuk mesajlar yazılıp,can sıkıntısı yaratılıyor..
Şöyle yapacağım..Bakın şimdi:krnz:

Bilim adamları spor yapan insanların daha sağlıklı olduğunu söylediğine göre,bisiklet binen insanların arabaya binen insanlara göre daha sağlıklı olduğu sonucunu söyleyebiliriz/belirtebiliriz..Bu sağlık konusu içinde,muhakkak cinsel sağlıkta olacaktır..
Yani ben sağlıklı bir kadın olsam,bisiklete binen bir adam bulurdum kendime..Land Rover'e binip,iktidarsızlık yaşayan bir adamı ne yapacağım:D
Bu tip kadınlar vurdu mu oturtan adam seviyorlar ama istikametleri yanlış..

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla dolu bi ülkede yaşıyoruz..
kamera mikrofon görünce de düşünmeden konuşan konuşana..
tabi biraz soru-cevap şeklinde ilerleyince ne kadar saçmaladıklarını sonradan farkediyorlar..
mesela bakın bu videodaki eleman önce "ekonomi çok iyi" diyor ama sonra ne oluyor bi izleyin..

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teyzeye göre adam olmak sabahtan akşama kahvede okey atıp, sövüp sayıp eve gelmek. Erkek adam bisiklete mi binermiş?

maksim

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
maksim ünal
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
"Hiç hiç bir şey bilmiyorlar, bilmek istemiyorlar
şu cahillere bak, dünyanın sahibi onlar
onlardan değilsen eğer, sana zalim derler
onlara aldırma hayyam "

siya siyabend

hsynzltn

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Hüseyin Özaltun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tamam teyze kendinden olmayana adam değil diyor ve bunu cahilliğine veriyorsunuz da arkadaşlar teyzenin yaptığını yapmıyor musunuz? Yani teyze bizden değil biz de burada teyzeye demediğimiz koymadığımız vakit teyzeden farkımız ne oluyor? Ben bisikletle işe giderken Muharrem beyin partisinden bir arkadaş bana çocuk musun mal mısın insan sabah akşam o kadar yolu bisikletle gider mi diye soralı 3 ay oluyor ama aynı arkadaş o mitingden beri lider dediğin bisiklete biner diyor. İnsanlar bir şekilde onlara yap denileni yapıyor söyle denileni söylüyor ideolojik olarak. Bu arada ramazan bayramınız hayırlar getirsin inşallah.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Atasoy

Sınıf ayrımı dışında katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@hsynzltn

Çok haklısın. Mesela bir örnekte ben vereyim buna kesinlikle dikkat edin haklı olduğumu göreceksiniz. Bisiklet grubunda, bisiklet forumda “ülkede akonomig griz var” diyenlerin %99 luk kısmının altında karbon bisiklet var. Bisikletçiler dışında avm ler tıka basa dolu insanlar üretmeye üşeniyorlar hazır yemek cazip geliyor restoranlar kafeler tıka basa dolu giyim mağazalarında 300-500metre kasa kuyrukları ve bu ekonomik kriz var diyenlerin hepside bu arkadaşlar.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana mesela mahalledeki koca karı takımı dışında kimse değişik tepkiler vermiyor. İş yerimdeki ağabeylerim ve kardeşlerim destek oluyor, mahallede arkadaşlarım destek oluyor, hatta mahalle bakkalı bile bana destek oluyor. Bisikletle gittiğim çoğu yerde insanlar güler yüzlü davranıyorlar, yolda giderken özellikle kamyonet ve tır kullanan kişiler selam veriyorlar. Bence ülkemizde böyle bir algı yok. Ablamız tamamen karşı tarafa (!) laf atmak amaçlı böyle bir söylemde bulunmuş.

Ayrıca yanlış anlaşılmasın kesinlikle niyetim aşağılamak değil, hanımefendinin konuşma tarzına bakarsak zaten çok kültürlü birisi olmadığını, yukarıda bahsettiğim koca karı takımına daha yakın bir insan olduğu da rahatlıkla anlaşılabiliyor.