Adalara gitmek için neden ek ücret ödüyoruz?

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Herkese merhaba
Geçtiğimiz hafta sonu forumdan birkaç arkadaş ile birlikte çok keyifli bir Büyük Ada turu yaptık. Vapura Bostancı'da binerek geçtik. Şehir hatları vapur saatleri geç başladığı için hemen yada bulunan teknelere binelim dedik. Daha önce bisikletimle gitmediğim için ek ücret alındığını da binerken öğrenmiş oldum. Forumda bu konu ile ilgili bir başlık aradım ama bulamayınca açayım dedim. Şehir hatları ücret almazken özel kuruluşların ücret talep etme sebepleri nedir? Bilen var mı?
Bisikletli Ulaşım Platformu'nun bu konu ile ilgili bir çalışması olmuş muydu daha önce?

Scudo

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
"para kazanmak" düşüncesi altında her şeyi mübah gören zihniyet.

• Beğen
Tepkiler: pandelis

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
Keyifli bir turdu... :) eminönü motörleri bile ek ücret almazken neden bu arkadaşlar alıyor anlamıyorum ? bu konuda ne yapabiliriz ? Adalar belediyesine mi yazsak durumu acaba ?

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@Emre Örsel orası kesin zaten, diyecek bir şey yok :)

Tur o kadar keyifliydi ki @MTE ilk başta dedim acaba yazmasam mı konuyu diye heheh. Şaka tabii, iş yoğunluğundan ancak fırsat bulabildim. Adamların sorumlu oldukları yer Adalar Belediyesi ise orayla görüşmek gerek sanırım..

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
prensesime tam 1 adam parası aldılar :(

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
aynen @eren cerciz 3.80 alıyor git gel :kötü: etti mi 7.40 :harika: :(

ayıp ya

ama gerçi şimdi çıkar birkaç arkadaş 3 - 4 ay çalışıyorlar zaten onda da alsınlar falan der

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
baktım şimdi internetten de resmi tarifede 3,85 tl olarak görünüyor. Bisikletle git gel yapsan 15,4 TL

Valla @MTE adalar bisiklet kiralama lobisi devrede sanırım :)

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
Arkadaş zatiii @eren cerciz herkesin ya lobisi ya da pip.si

adaya git 15 lira yola bayıl eeee manzara güzel iki çokonat ... e hadi bir de bira canın çeksin ... etti mi şöyle böyle 30 lira

gitmem daha da adaya ... zaten ahırı da kondurmuşlar güzelim büyük adanın arkasına

ciğerime sinmiş kokusu 3 gündür her nefes alışımda sanki p.k kokusu geliyor... :bsmagryr:

Ama bu olaya bir dur demek lazım .

Pek kimseyi enterese etmedi gibi ama sanki ? E söyleyelim zam yapsınlar o_O

• Beğen
Tepkiler: lealtad

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
Adalar vapurlarının da fiyat tarifesi farklı sanırım. Normal vapur ve motorlardan daha pahalı olması gerek. Aylık akbil de kabul edilmiyordu en son. Bisiklet kiralama ücretleri ne kadar olmuş?

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
tamamdır işte zam yapsınlar :krnz:

ben olsam adadaki bisikletçilerle anlaşır motörden inen her bisikletliye kızgın yağ döktürüdüm. :mad:

zaten sallandırcan :hihi: iki tanesini.... bak bakalım konuşabiliyorlar mı daha yok indirim yok adalet ... anarşik alayı canım...

şöyle de yapabiliriz bak şimdi aklıma geldi...

foruma sponsor olsun adalar motörcüler derneği.... biz de buna istinaden 3 adam parası verelim...

bir faydamız olsun di mi ? yoksa bu memleket batar motörler vallah batar... boğulur gideriz :eek:

• Beğen
Tepkiler: lealtad

BF Okuru

Üye
Tepki
2
benim merak ettiğim bebek arabalarına veya başka yüklerede ek ücret alıyorlar mı

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Şehir hatlarıyla giderseniz ücret ödemezsiniz.
Mavi Marmara özel bir şirket olduğu için kurallarını da kendisi koyuyor maalesef ve para alıyor.

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@Çağrı Soylu zaten şehir hatlarının saatleri uymadığı için bindik. Adamlar özel de şimdi özeller diye yağ dökmesinler üstümüze :)
@MTE

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@eren cerciz
Özel şirket olunca doğal olarak kuralları da kendileri koydukları için "işinize gelirse" mantığı işliyor. Ben de adalara giderken eğer şehir hatlarını yakalayamazsam bunlara istemeye istemeye binip o parayı veriyorum. Her verdiğimde de koyuyor açıkçası. Önemli olan çok büyük bir para olması değil. Lüzumsuz yere veriliyor olması . Sonuçta eğer benden bisikletim için de bir adam parası alıyorsan o zaman bisikletime de bir koltuk vermen lazım içeride :) En azından zahmet edip adam gibi konulacak bir yer ayarla. Bir tane 5'li park yeri koy ön tarafa sağa sola dayamak zorunda kalmayalım. Ama tabi denetim yok. Denetim olmayınca da istedikleri gibi at koşturuyorlar. Yapacak bir şey yok.

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
bunlar yarın başka kurallarda kayar prd koyar :D

tayt mayt giyip binmeyelim derim ;) ( tavsiyedir )

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@Çağrı Soylu aslında güzel fikir ya.
Böyle birkaç kişi gidip, özellikle de en yoğun oldukları saate, bisikleti de içeride koltuğa koyacaksın :D
Haa sonra adalara varınca kızgın yağ mı dökerler, çıkışa çivi mi dizerler bilemedim :)

Tayt için ne desem bilemedim @MTE :) En iyisi adaya falan gitmesek mi ne yapsak o_O

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@eren cerciz

gitmeyelim hımh

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
şehir hatlarını bilmiyorum arkadaşlar ama mavi marmara 1 biniş (5 tl) ücreti alıyor, eee malum dönüşte de 5 tl, 10 tl ücret ödüyorsunuz. Zaten adada 10-15 tl'ye 2 saat bisiklet kiralayabiliyorsunuz. sanki bisiklet koltukta oturup seyahat ediyor ya da martılara simit atıyor, gidiyorsunuz seyir esnasındayken kimsenin alınmadığı ön bölüme koyuyorsunuz bisikletinizi. bebek arabaları ya da benzer şeylerden alınmazken neden bisikletten alınıyor?

• Beğen
Tepkiler: olympos