Acısız kıllardan ve tüylerden nasıl arınıyorsunuz?

Scudo

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
bende allahtan pek yok ama olsada almam heralde bi acaip geliyo ne biliim ama genede bencede en iyisi şu bişeyler yapıştırıyolar galiba o olsa gerek :D:D:D:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
nie kıllarınızı alıyorsunuzki yarışlarda ve antremalarda uzun ve vücudu sıkan yani pro die tabir ettiğimiz giysilerden alıp giyseniz hem tüylerinizle kalırsınız hem de bacaklarınız üşümez :);)

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selamlar arkadaşlar,

hernekadar bazı arkadaşlar bacaktaki kılların kas gelişimini etkilediğini yazsada bece tamamen bir hurafe bu. sporcuların özellikle futbolcuların bacaklarını almasının asıl sebebi sürekli masaj yapılıyor olması ve kıllı bir bacaga yapılan masajın zor olmasından kaynaklanmaktadır. tabi yaralanmalara müdahalede de kılları alınmış bir bacakta daha kolay olacaktır. psikolojik etkisinede bişey diyemeyecegim zira yarışlara katılma gibi bir durumum yok.

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

Murat Altinbasak

Daimi Üye
Tepki
216
Tavsiyem:
1. Fusion kalem pilli cilet kullanin
2. Pantene sac kremi (tras krem yerine) kullanin
Haftada bir kere almaya aliskanlik yaratin, yaris'tan 1-2 gun once mesela. Her 2-3-4 gun alinca cok yipraniyor cilt.
Sicak dus'un sonunda almak en iyisi.
Sac kremi deneyin! Inanilmaz rahat oluyor.

poibra

Üye
Tepki
19
Bacaklar pro bisikletçiler ve yüzücüler için olmazsa olmaz. Basketbolcular içinde bence kolaltı temizliği çok önemli , gerçi center oynayan adam belki reboundda kışkırtıcı etki olarak rakibe karşı kullanabilir :D

• Beğen
Tepkiler: MertSayın

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Eski ev arkadaşım Bioder kullanıyordu ve çok faydasını gördüğünü söylemişti, fakat eski (kıllı) halini göremediğim için onun yorumunu aktarmış oluyorum.

Bioder'in etkisi için ağda veya cımbızla alındıktan sonra deriye sürülmesi gerektiği yazıyor ki zaten bu yöntemle kıl kökleri zayıflatılmış oluyor.Fakat Bioder de ucuz bir ürün değil ve bazılarımız için 5-6 aylık uygulama süreci beraberinde lazer epilasyon yaptırmak kadar yüksek bir maliyeti gerektiriyor.

Vucudumda denemediğim şey kalmadı, yorumlarımı aktarayım;
Jilet; artırıyor, sert çıkartıyor, 2.ve 3.günlerde batma yapabiliyor.Özellikle alınan bölgenin üzerine bir kıyafet giyiliyor ve çift yönlü sürtünme yaşanıyorsa, kıl batması ve tahriş/kızarma görülüyor.
Tüy dökücü krem; artırıyor, jilete göre çok az da sert çıkartıyor ama yine sert çıkartıyor.Jilete göre avantajı, alırken tahriş edici uygulama olmadığı için 2. ve 3.günlerdeki batma ve acı hissi daha az olabiliyor.
Ağda; artırmıyor, yumuşak çıkartıyor.Fazla ve uzun tüylü erkekler için tavsiye etmiyorum.Acıdan kıvrandırıyor.Tabi kısa ve seyrek ise tavsiye ederim.Geç çıkartıyor.
Epilasyon aleti; cımbızla aynı yöntemi kullandığı içi artırmıyor, yumuşak çıkartıyor.Uzun ve yoğun tüylülere tasiye etmiyorum.Kıllarınız aletin içinde takılıp kalabiliyor, aleti kullanım dışı bırakabiliyor :) Can acısı da cabası.
Cımbız; artırmıyor, geç çıkartıyor, yumuşak çıkartıyor.Fakat tek tek uğraşıldığı için çok büyük zaman kaybı.Ancak çok küçük bölgelerde kullanılabilir, yanak, burun üzeri, kaş ortası gibi.
Makas; artırmıyor, normal sürede ve sertlikte çıkartıyor.Sadece kısaltmış oluyorsunuz, yine uygulayabilme yüzeyi geniş olmadığından zamanı çok harcatabiliyor.Yine de medeniyetten uzak yerlerde kullanılabilir :)
Traş makinesi; bölgeye ve kişisine göre artırabiliyor.Normal sürede ve sertlikte çıkartıyor.Kısaltma ve yoğunluğu azaltma yapılabiliyor.Hızlı işlem sağlıyor.Favori/ense düzeltme kısmı ile alınmasını tavsiye ederim.

Performansa katkısı psikolojik.
En büyük getirileri, estetik görünüm, yaralara müdahale ve masaj kolaylığı, motivasyon.
Kas dokusunda kıllar üretilmezmiş yalanına en büyük tezat örnek benimdir :)

FSH (Folikül Uyarıcı Hormon - Kılları çıkartan hormon) zaten Testesteron (erkeklik hormonu - kas üretimine yardımcı hormon) ile doğru orantıda salgılanır.

Sanırım tüm sorulara cevap verdim, sorusu olana yine yardımcı olurum.

R4UF

Aktif Üye
Tepki
33
kıllarımla çok mutluyum ama kas gelişimine faydası oluo almanın bunun için bioder kullanıolar bazıları ii oldunu biliorum bizzat gördüm çünkü ama eğer ki jilet kullanırsan hem cildin yıpranır hem zorlanırsın

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
@R4UF

Miktarı yaşla orantılı olarak artıyor...:D Bizim yaşımıza gelindiğinde pek de az olmuyor..

• Beğen
Tepkiler: gültekin

Yiğit

Üye
Tepki
14
Mantık şöyle... Kıllar gelişim için proteine ihtiyaç duyar. Eğer ki kıl olmazsa protein kıllar yerine kas dokuda kullanılır. Bu yüzden Jiletle almanın hiç bir faydası yok kas gelişimi için. Ancak ağda ile almak çözüm olabilir. Kökünden..

Ben sadece bu konu ile ilgili olan psikolojik baskıardan şikayetçiyim. Neden "Gay" lerle karıştırılıyoruz ??? Bacak kılı alıyoruz diye?? Bu işi gizlemek için yapmadığım halt kalmıyo...

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Yiğit

Sana tamamen katılıyorum Yiğit cim . .Bıkmadan usanmadan anlatmak lazım bilmeyenlere ! . .Kendini baskıda hissetmene hiç gerek yok , rahat ol !

Sevgiler,
Tolga Gürgün

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yiğit

Daha dün akşam " Breaking Away " isminde bir film izledim, bisikletçi bir gencin hayatıyla ilgili. O da bacaklarındaki tüyleri temizliyor; ama babası tarafından son derece yadırganıyordu. Ve bu film Amerikan yapımı. Gerçi yapım yılı 1979; büyük ihtimal zihniyet değişmiştir; ama bu tür yadırganmalar yalnızca ülkemizde olmuyor. Bizim memlekette kıllı olmak, erkek olmanın göstergelerinden biri olduğu için buna şaşmamak lazım. Kıl da bir ölçütse...eh artık şempanzeler yaşadı desenize. :D

Bu arada, kılların proteinlerden beslendiği doğru. Bu yüzden şahsi fikrim onlardan kökünden kurtulmak şeklinde. Bu da ağda yöntemiyle mümkün oluyor ne yazık ki. Ama şahsen ben bu yöntemi fazla kullanmamaya çalışıyorum: çünkü sürekli ağda yapılan bacaklarda varis riski yükselir arkadaşlar. Gerçi erkeklerde varis olasılığı daha düşük. Tüylerden kurtulmak için epilasyon, sir ağda ve bioder yöntemi şimdilik etkili görünüyor; ama ağda veya epilasyon yapmadan önce tüyler uzunsa muhakkak kısaltın. Yoksa son derece ızdıraplı olur. Erkeklerin acı eşiği kadınlara oranla hayli düşük. Bu yüzden acı çekeceğinizi peşinen kabul edin derim ben. Ama sonucun mükemmel olacağına da şüpheniz olmasın. ;)

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
bende mutluyum onlarla ama her eczaneden 3-4 lira arasına temin edebiliyosun bir tüy dökücü krem adı lapiden miydi ama ağda değil bitkisel özlü bir dökücü döküm döküm döküyo valla :D

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
bi kadın olarak sırıtmadım desem yalandır şu topic i okurken:)
öncelikle jilet daha çok kıl çıkartmaz ama kıl köklerini dejenere etti için daha sert kıllar çıkar..
epilatör etkili sayılabilir ama batık yapar,haberiniz olsun..
en temiz yöntem ağda tabi,veet filan da deniyebilirsiniz kendinize yapıcak cesaretiniz warsa:)
tüy dökücü krem de jiletle aynı özelliğe sahip olabilir..

bence kıllarınızla barışın,yok ben taktım kafaya iice ya da profosyonelim diosanız ağda en temizidir derim..

rcw

Üye
Tepki
7
beyler reçine yi deneyin
bende kürekciyim 2 yıldır alıyorum ve azalma gözlemledim .bunun sebebide reçinenin içindeki bir madde , bu madde kılları seyreltiyo biraz acıya dayanabiliyosanız reçineyle alın.ayrıca bu konuya sırıtan arkadaşlar aslında bu ortamda nekadar geri kafalı ve gereksiz kaldıklarını anlasınlar.

Murat Altinbasak

Daimi Üye
Tepki
216
tras krem yerine bir kaliteli sac krem kullanin, sicak bir dus ve keseden sonra, cok rahat edersiniz. Arti, kaliteli bayanlar icin yapilan "Venus" jiletlerden alin..
Haftada bir kere yeterli, ne kadar ara verirsen o kadar yavas cikar killar. ve o kadar daha rahat edersiniz. 2-3 gunde bir alirsan, kasinti ve cile cekersin. Jilet'le almadan once sabun/kese cok onemli. Donmus olan killari kurtarip kan dokmeyi onliyor. 20+ yildir aliyorum. Trust me..

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
mehmet aradığın cevaba buradan ulaşabilirsin sanırım.umarım yeterli olur senin için.

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
3 ytl civarında satılan rolonlu sir ağdalar bulunmakta ben onlardan kullanıyorum acı fazla olmuyor. Ve azaltıyor tüyleri. Alalı iki ay oldu ama bende hala cıkmadı belkide bende bir sorun vardır hı :)

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
bu arada bisiklet için tayt giyilmesiyle oluşan bir sorun gözlemledim kendimde. kıl dönmesi oluyor ve bir noktadan sonra taytın kapadığı her yer kırmızı noktalarla kaplanıyor, iyiki pek kıllı değilim yoksa hakkaten acırdı sanırım. özellikle günlük kullanım sırasında (okula giderken vs) içime tayt giydiğim için oluyor sanırım bu, acilen kıllardan arınmam gerekiyor. ilk denemem ağda olucak... hayırlısı : )