Acell grubundan neyi almalıyım?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar daha önceleri salcano ng 255 srd alacaktım ama bianchi-carraro-whistle satan bir yerden bisiklet almayı düşünüyorum taksitle.bu üç firma içinden hangisini önerirsiniz.yarışlara katılmayacağım şimdilik en fazla danadaki yarışa belki katılırım.benim için bisikletin dayanıklı olması gerek ve dış görüntüsünü beğenmem gerek(orasını ben hallederim zaten).whistlelerin dış görüntüsünü pek sevmedim.bianchi ile carrraro arasında kaldım.Bisikletler MTB ve hidrolik disk frenli olacak.bu iki firma manisada üretiliyor bildiğim kadarıyla.ama aralarında ne gibi farklar var?bisikleti hard kullanmıyacağım ve en fazla uzun yol yapacak olursamda şimdilik adana-mersin arası olur.Adanadaki tek satıcı Gizerler.buradan üst seviye bisiklet alan arkadaşlar var mı ve nasıl gizerler?gizerlerden daha önce çok alışveriş yaptım ama bisiklet almadım.Şimdilik bir kaç model arasında kararsız kaldım.haftaya gidip sormayı düşünüyorum ama bisikleti bu ay içinde almayacağım.lütfen başka firmalardan tavsiye etmeyin sebebi bende kalsın :)
1)473 H RACE 27V (link)
2)TROY (link)
3)AFX8500 (link)

eğer para konusunda bir soun çıkmazsa 1. sıradaki bisikleti almayı planlıyorum öncelikle.Troy konsunda dış lastikleri pek sevmedim ayrıca dış görüntüsüde çok hoşuma gitmedi, troyun farklı renk seçenekleri var mı?Bianchinin sitesinde çok fazla teknik özellikler yok bianchiler hakkında daha detaylı bilgide verirseniz iyi olur :)

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Carraroyu al patron.Büyük ihtimaz bende J racesini alacağım.Takırılık :D
Frumda carrocular arttı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
J seriside çok güzel ama H serisi bile beni baya bir zorlayacakken onu hiç düşünemem :D bisiklet şu ülkede artsında hangi marka olursa olsun :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Teknik özellik olarak deore daha iyi ama diğer yandan aynı fabrikada bunlar üretiliyor aynı şirkete ait neden böyle farklılıklar var(kadro dayankılılığı olarak)?forumda bir yerde tubeless lastik yazmişlar carraro hakkında doğru mu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bizdekilerin isimden başka ortak yanı yok mu? ama orjinal sitedeki görüntüler aynı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar geçen süre zarfında tekrar tekrar karşılşatırmalar yaptım ve şöyle seçeceğim bisikletleri 2 gruba ayırarak sizden yardımlarınızı bekliyeceğim.her iki grubuda ayrı ayrı değerlendirip her iki grupdanda bisiklet öneririseniz sevinirim.ilk yazıda nasıl kullanacağım hakkında detaylı bilgi var genede sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım :)Ayrıca daha önce whistlenin dış görüntüsü çok hoşuma gitmemişti fakat artık hoşuma gidiyor :D Grupları ekonomiye göre sınıflandırmaya çalıştım eger 1. gruptakiler maddi yönden beni sıkıntıya sokarsa 2. gruptanda alabilirm.bu arada bisikleti gelecek ay almayı düşünüyorum çünkü bu modeller yazın pek bulunmuyor :(
1. GRUP;
Carraro 473 H Race: (link)
Whistle MIWOK 1160 D: (link)
Bianchi Troy: (link) (troy en son düşüneceğim bisiklet pek bir bilgi yazmıyor sitesinde ve görüntüsü çok hoşuma gitmedi)

2.GRUP;
Carraro 436 D DAYTONA 27V: (link)
Whistle MIWOK 1161 D: (link)
Bianchi AFX8500: (link)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1. grup:Carraro derim Whistle'den 600 g daha hafif ama Whistle'nin maşa artısı var.Kesin bir şey söylememekle beraber ben Carraro derim.
2. grup:Whistle ve Carraro hemen hemen aynı donanımlarda.600 g daha hafif olmasından doları Whistle derim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu firmalar kendileri mi üretiyor kadrolarını?yoksa çin işimiler? Carrao daha hafifse neden daha ucuz whistleden?bunun sebebi sadece maşamı?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Batuhan Keleş

Whistle kadroları genelde 1900 g civarında geziyor.Carraro'nun İtalyan sitesinde 473 H kadro ağırlığını 1550 g veriyor.XCM ve XCR arasında da hiç değilse 300 g fark vardır.
Bu arada 473 H'nin lastikleri tubeless değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için :) umarım şu euro düşerde bisikletler biraz daha ucuzlar :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu arada 1. ve 2. grup arasında çokda performans ve dayanaklılık farkı var mı hissedilir derecede?Çünkü çokda profosyonel şekilde yarışlara filan katılmayı pek düşünmüyorum bu sıralar :D

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Batuhan Keleş

Kullananlar Alivio ve Deore arasında çok fark var diyorlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
hmm evdeki bisiklettin sadece fren kolları alivio gerisi acera.kullanan arkadaşların yorumlarını beklemek gerek o zaman.