Accell Bisiklet'in yardımcı oluyoruz imajı

Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Murat B.
KASK bitmiş hocam :D

• Beğen
Tepkiler: Engin er.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Hani kask görevini yapmış, sizin başınızı muhtemel daha kötü bir yaralanmadan korumuş gibi gözüküyor. Bana sorarsanız böyle bir ürünün yenisi ile değiştirilmesi ticari açıdan mantıksız. Diğer arkadaşların da yazdığı gibi İki teker bir adam ın sponsoru bu firma. Onun böyle bir ayrıcalığı normal. Ha yine ticari açıdan 2 yıl içinde kasta tekrar o firmayı seçmeniz için indirim uygulanması mantıklı. Bunun İngiltere'de olması bence firma pazardan pay kapmak istiyordur. İyi pazar olarak görüyor sanırım İngiltere'yi. ( Decathlon.co.uk , decathlon.fr den daha fazla ürüne sahip.. ) Türkiye'de yapmazlar, Türk halkı işin bokunu çıkarır. ( Bir ara Araf diye bir kitap okudum. Amerika'da yaşayan bir Türk gemcin psikolojisi üzerineydi. Şöyle bir şey hatırlıyorum. Arap arakadaşı, iki sene de bir Nike'ını müşteri tatmin politikasında bulduğu bir açık yüzünden değiştirip duruyor ve 10 senedir ayakkabıya para vermiyor. Bizde de birazcık bu ortadoğulu mantığı maalesef var. Yurt dışı ( batıdan söz ediyorum) insani nispeten daha dürüst olabiliyor. ) Saygılar. Geçmiş olsun..

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
(link)

Şu başlikta konusulmus "KASK crash replacement policy" meselesi. Kazaya karisanlar yeni kaski %50 indirimli aliyormuslar

Tam olarak @Edip Dinçer beyin dedigi gibi :harika:

Öte yandan sponsorluk meselesini goz ardi ediyorsunuz, diger arkadaslarin da bahsetigi gibi. Sponsor destegi alan kisilerin işi zaten dogal olarak firmayi ovmek. Cogu calismiyor, yani tek geliri sponsorlar ve youtube. 2T1A da aciklamisti zaten bir videosunda, artik calismadigini.

Yani cok normal bu tip paylasimlar yapip firmayi ovmesi. Turkiyede sponsoru olan insan sayisi cok az, ama hepsi her firsatta firmalarina tesekkur edip ovuyor, resim paylastiysa mutlaka firmayi da hashtagliyor.

Sonuc olarak isyaniniz accel'e degil sponsorsuzluga olmali :acpsnr:

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Your helmet is covered by a crash replacement policy whereby if you have an accident and your helmet is damaged you are able to return your damaged helmet to the KASK in distributor (in the UK this is VeloBrands Ltd) who will supply you a replacement model for 50% off RRP plus postage and packaging with a tracked, next day courier service.
Yani Kask firması kaskını kıranlara %50 indirim yapar diyor Serkan'ın dediği gibi. TR'de garanti şartları farklı olabilir ama merkez o nedenle sizi distribütöre yönlendirmiş bence.

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
Wiggle da ürünün UK distribütörü olduğu için yurtdışı (onların yurtdışı) işlerine karışmıyor bence. Zaten İtalya da distribütöre yönlendirmiş. Bilmiyorum.

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Bu konuyu kapatın bence, ilerde bir kaç yıl sonra bu konu hortlarsa millet bisikletlerini, kasklarını, ayakkabılarını bile kırabilir.

Çok zararlı bir konu, kulaktan kulağa yayılırsa sektör kepenk indirir.

1. konuyu açan arkadaşa cvp olarak; dostum kazada veya isterse durduğu yerde üstüne eşya düşsün ve malın kullanılamaz hale gelsin. Bu değişim yapılmaz. üst postlarda yazılmış %50 indirim olabilir. Bana kalsa bu bile yanlış.

2. İnsanlarımız çok garip, öyleleri var ki garanti kapsamına herşeyi sokmaya çalışıyor. Evde furş söküp, içinde ki pulu kırık diye dükkana götüren insanlar var.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Resmen kıskançlık yav böyle konu mu açılır:D carraro bisiklet de hediye edilmişti transcontinental için ondan da isteyin madem :D

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
Kırılınca yenisini veriyor olsa burda bu iş çok suistimal edilir gibime geliyo.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ingiltereye ucuyoz kaski indirimli alip gelcez.. ama degistirmiyorlar, cunku kask turkiyede kirilmis. yapistiralim getirip burda kiralim abi desen de bos.

19tunahan93

Daimi Üye
Tepki
485
İsim
Tunahan
Bisiklet
Fuji
Sorun galiba tam anlaşılmamış @Çetin Güzel 'in burada bahsettiği ikinci sınıf insan muamelesi görmüş olmak. Hem kazalar bence kullanıcı hatasına sınıflandırmasına girmemeli. Orada kaza yapıyor insanlar, hiçbir akıllı insan bilerek kaza yapmaz.Yenisini direk vermeseler bile bir şekilde kolaylık sağlayabilirlerdi. Yarısının veya çeyreğinin ücretini ödemek koşuluyla yeni kask vermek gibi..

• Beğen
Tepkiler: Çetin Güzel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@19tunahan93

İnsanlar telefonlarını da isteyerek yere düşürmüyorlar. Ancak ekranı kırdığınız zaman, kullanıcı hatası nedeniyle garanti dışı kalıyor ve ücret ödeyerek tamir ettiriyorsunuz. :)

19tunahan93

Daimi Üye
Tepki
485
İsim
Tunahan
Bisiklet
Fuji
@Erdal Yılmaz kesinlikle haklısınız ama terazinin bir ucunda ölüm riski var :) arabalarda kaza yaptığında ise kullanıcı hatasından dolayı aracınızı değiştiremiyoruz demiyorlar :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@19tunahan93

Kasko veya sigortanız varsa ücret ödemeden tamir ediyorlar, bunlar yoksa ücret ödeyip yaptırıyorsunuz! Konu uzar gider.

Yusuf_AZE

Üye
Tepki
221
Bisiklet
KTM
bence burda bir şeyi atlıyoruz arkadaşlar. tamam. kask kullanıcı hatasından kırılmış. eyvallah. tamam. ingiltere pazarından pay almak için sadece ingiltereye geçerli değişim ve ya indirim kolaylığı da sağlıyor. eyvallah. hadi. türk insanına ikinci sınıf muamelesi yapılıyor. gene eyvallah. türk insanı bu durumu kendi lehine kullanmanın bir yolunu mutlaka bulur. ona da eyvallah. ya bu 2teker 1adam kendi videosunu türk insanı için yapıyor. onu izleyenlerin eminim %99u türkler. reklamını türk insanı üzerinden yapıp KASK firma sponsorluğunu da türk insanını bu firmanin müşterisi olsun diye kapmış. ama madem bu firmanın ürünlerinin türk insanına reklamını yapıyorsa o zaman Türkiyede geçerli olan kampanyalardan, indirimlerden, ve ya kolaylıklardan bahsetmesi gerekmez mi?

eger Türkiyede geçerli olmayan kampanya ve indirimlerle firmanın reklamını yapıp müşteri topluyorsa o zaman bu olayın anlamı müşteriyi kandırmaktır. ve ya benim anlamadığım bir anlamı varsa lütfen yardımcı olup anlatınız.

• Beğen
Tepkiler: Kemal Koyunlu

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
Kaza sonrası yeni kaskı indirimli satma uygulaması polis raporu ile desteklenirse, ki yurtdışındaki de eminim öyledir, distribütör açısından sakıncası olacağını sanmıyorum. Keşke yapsalar. Tabi ki iyi niyet gözönünde bulundurulmalı. Bir kişi sahte (mahsus/anlaşmalı) kaza yapıp polise rapor tutturacak kadar düşmüşse zaten ilgi alanı bisiklet değildir, pis pis işlerle uğraşıyordur. (zincir yağını tenzih ediyorum)

• Beğen
Tepkiler: 19tunahan93

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
Hayret...
erdoğanlar bisikletten istenen iyi niyet garantisi burda istenmemiş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@amoush00 Hocam dürüstlükten değil, biz ona alım gücünden diyelim. Senin, benim 300 TL verdiğimiz bisiklet ekipmanlarını 40-50 £"A alıyorlar. Kırılsa ne olur, firmayla uğraşmak yerine akşama yenisini alır :D