Accell bisiklet iletişime geçti (bianchi marka çıktı kadro)

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
@uslsy İlanı paylaşan kişi Accell Bisikletin sporcusu. Tahminime göre önceden elinde olan Battaglin Faster’ı Accell Bisiklet sponsoru olduğunu belli etmek amacıyla Carraro nun klasik renklere (fabrikada) boyadı ve amblemini bastı. Ama bunun yerine kendilerine maaliyeti 1000lirayı bile geçmediğini düşündüğüm kadroyu sporcunun altına verseler daha etik olacakmış.

Scudo

Watts Per Kilo

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
Ege
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uslsy
Battaglin markalı kadroyu fabrikada carraro diye boyamışlar. Sonra da sporcularına vermişler. Sporcuları da bisikleti satıyor.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@OnurÖzdağ Sadece etik olarak değil kanuni açıdan da bir sıkıntı olabilir. Tam olarak emin değilim ama izin almadan başka markanın üzerine kendi markanı basmak kanunen yasak olmalı. Forumda avukat veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa ve bilgilendirirlerse iyi olur.

chuck_schuldiner

Daimi Üye
Tepki
591
Ben bu Lapierre (Bianchi Equippe) Kadroyu nereden hatırlıyorum diye düşünüyordum. Corelli'nin eski FOX yeni Dusty Kadrosu'na benzettim. Ya sadece benzerlik kadro dizaynı olarak yada aynısı bilemedim şimdi :D

• Beğen
Tepkiler: Alprdnc10 ve uslsy

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@Ilter Elmas
Accell yetkilileri kabul ediyor zaten, bu prosedür ile kadro üretmek - alakasız ürünlere distribütörlüğünü yürüttüğü markaların isimlerini basmak kesinlikle yasal değil. Ama birileri çatlamış - kronik sorunlu kadroya boyayı basıp ahbaplık vesilesi ile faturasını da kestirebiliyor bir güzel. Sonra bu kişi "Alıcıya hiçbir bilgi vermeden, dolandırırcasına" satışını gerçekleştirebiliyor. Alıcının ise kadronun çakma olduğunu anlaması aylar - yıllar alıyor. Sonradan peşine düşersen hakkını ya alıyorsun ya alamıyorsun. Şuan ben de hakkımı alıp alamayacağımı öğrenmek için bekliyorum. İletişime geçmeleri bile umut verdi bana.
Yetkilinin ismini kapattım, gizlilik esas olduğu için.
d.jpg
Yani hem bu prosedür ile kadro boyanması - hem marka basılması - hem fatura kesilmesi - ve son olarak bu ürünün kusuru gizlenerek satılması başlı başına yasal değildir, suçtur.
Kusuru gizleyerek satmak ise ilk sahibine ait bir ayıptır, iade ile o ayıbı ne kadar kapattı sorgulanır.
Ancak bu yolun yöntemin önü kapatılacakmış bu saatten sonra, müşterilerden gelen rahatsızlıklar dikkate alınarak son verdiler. En azından bundan sonra böyle şeyler yaşanmaz.

@Noeserd
Ben de ona gülüyorum :) Aylarca Lapierre marka bisiklete bindiğimi zannetmişim :D Meğerse Bianchi marka kronik sorunlu bir kadro varmış altımda.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Firmayla anlaşmak - daha fazla uzamaması adına; Kadroyu kayda değer bir indirim karşılığında almayı teklif ettim arkadaşlar. Henüz belli değil satacakları kadro.
Accell Fabrikasındaki kişiler alternatifler sunacaklar, benim gönlümde Ghost Lector Carbon kadro var. Ciddi bir indirim yapmalarını bekliyorum, firmanın hatasını gidermekte daha hızlı davranacağını - olayın daha hızlı çözüleceğini düşündüğü için bizzat ben teklif ettim ciddi indirim seçeneğini. Onlar da anında kabul edip seçenekleri sunacağız dediler.

Güzel bir karbon kadroyu uygun fiyattan satarlarsa teşekkür etmekten geri kalmam elbet. Accell iletişime geçmişken, hazır ben de parasını verip indirimli şekilde almayı kabul etmişken güzellikle hallolur diye umuyorum :) Yaz geldi geçiyor, en azından son 3 ay tadını çıkara çıkara binerim diye umuyorum.

@Ilter Elmas @mariokaldato @Ahmet Bilge Kaan AKIN @el_Aksa_1903
Arkadaşlar firma "Elimde Lector Karbon kadro yok" dedi. Carraro model karbon kadro önerdi 26" jant boyutu.
Carraro - karbon deyince beklentim bir düştü ne yalan söyleyeyim :) Sizce bu kadro nasıldır? Ben 27,5 güzel - yeni serilerden bir kadro olsun gerekirse para vereyim diye düşünmüştüm ancak buna ne kadar ücret ödesem maduriyetim karşılanmış olur sizce?

(link)
Tam olarak modeli nedir belirsiz, bunda da RIGID MAN CARBON yazıyor, benim sahte çıkan Lapierre kadroda olduğu gibi.

20170102_133601.jpg

KADRO 26"RIGID MAN CARBON 1.1/8" 558mm CM08N-MTB-56 (20080829)

Ne yapayım sizce?

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
A marka ürünü komple boyayıp B markasına çeviren ve fatura kesen benmişim gibi davranıyorlar, anlamıyorum. Zaten uyguna bulduğumu düşünerek aldım, Lapierre marka dağ kadrosu neticede, pahalı olması gerekir.
Zaten ilk kazığı "Kadro Lapierre marka çıkmayınca yedim", ucuza aldığımı sandığım kadro zaten bu kadar etmezmiş bile. Kadronun sahte olduğunu bilsem zaten para harcamazdım.
Satıcı kusuru gizlediği için durumdan habersiz şekilde tamire yolladım, oradan da gitti 400TL + zamanım + emeğim. Daha sonra olay ortaya çıkınca 750TL iadeyi kabul ettim. Kaldı bana 350TL para :) Bu parayı da saymayın çünkü "Ürünü alırken Accell faturasına güvenip, Lapierre marka kaliteli bir dağ kadrosu olduğunu zannettiğim için" aldım. Yani benim param zaten çöp oldu. Bana yapılan iadeden fazlası zaten çöp oldu.

Param çöp olduğu halde Ghost Lector gibi düzgün bir kadro ayarlayabilirlerse bir miktar ücretini karşılamaya yine razıyım, yeter ki hızlıca hallolsun, alan memnun satan memnun olsun dedim. İyi niyet gösterdim.
Ama karşıma koyulan bu kadrolar bilmiyorum yani. Birde para verip alacağım bu içime sinmeyen kadroları? Modeli belli değil bir şeyi belli değil. Yurt dışından gelen adam akıllı bir model olsun istiyorum.
Aylardır bekliyorum, aylardır uğraşıyorum, aylardır bisiklet süremiyorum. Daha bu akşam Ortaköy'de büyük bir tur grubu geçti yanımdan, anca el sallamakla yetindim.

Tolga isimli bir bey ile görüşüyorum, firma iletişime geçmiş olsa bile elle tutulur bir yardımda bulunmadıkları sürece içime sinmeyen bir adım atmak istemediğimi söyleyeceğim. Hiç olmadı düzgün bir kadro bulunsun, yarı parasını yine razıyım vereyim, daha ben ne yapayım bilmiyorum.

Mağdur olan ben olduğum halde, firmanın vereceği atıyorum 2500TL'lik bir kadronun yarı ücretini ben vereyim diye teklifte bulunuyorum. Bir insan dolandırıldığı - mağdur edildiği halde daha ne kadar iyi niyet gösterebilir inanın bilmiyorum? Bu Carraro zaten benim kadro ile aynı seviyede, neden para vereyim diye sormadan edemiyorum. Düzgün bir kadro verseler aradaki farkı ödemeye yine razıyım; Halbuki Lapierre marka ile baştan sona kadroyu boyayan kendileri, aslında üst seviye bir kadro verseler bile ücret ödememem gerekiyor çünkü ürün sahte ve faturası var... Ben bunu Lapierre sanıp aldım, bana çıkarıp Lapierre dağ kadrosu vermeleri gerekirken Carraro eski nesil bir kadroyu ücretli alacağım diye uğraşıyorum :)

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Benimle neden iletişime geçtiklerini gerçekten anlayamıyorum. İnternette zaten 1300'e satılan kadro için aşağıdaki yorumları yazılar bana. 1300-1500TL arası fiyat istiyorlar. Biz neyi konuşuyoruz vallahi anlamadım.
Bu firma benimle neden iletişime geçti?

Kadro fiyatları bayi alış fiyatlarıdır bilgilerinize.

(link) 846,61 + kdv

(link) 944,06 + kdv

(link) 944,06 + kdv
(link)

bu şekilde mail geldi direk bayi fiyatından alabileceksin
1300-1500 TL bandında da son kullanıcı fiyatları var sanırım

Sahte kadroyu üretip fatura basan onlar, mağduriyet giderme altında piyasa fiyatındaki bir kadroyu piyasa fiyatına satan yine onlar. Ne bekliyorlar, Allah razı olsun Accell dememi mi?

Art niyetliyseniz vakit kaybetmeyelim dedim; Neden iletişime geçtiler hala anlamış değilim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

N.ÖZKAN

Aktif Üye
Tepki
244
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Akkaya Konunuzu başından beri az-çok takip ediyorum.
Sizin mağduriyetinizi gidermek isteyen firma şimdiye kadar işi çoktan çözmüş ve güzel bir kadro ile bunu telafi ederek gönlünüzü almış olması gerekirdi.Aynı zamanda kendi marka imajlarını korumuş olurlardı.

İlk konunuzun üstünden aylar geçti siz hala uğraşıyorsunuz helal olsun.
Kadronun yarı parasını verebilen birisi kendini biraz daha zorlar sıfır başka bir kadro alabilir. Sizin yerinizde olsam bu saatten sonra
Şikayet var, bisikletforum, Facebook v.b. sitelerde konular açarak Accell Bisikleti her ortamda rezil etmeyi, tercih ederdim.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Accell bisiklet bu yazilari okuyor mu. Bir aciklamalari var mi? Duyarsizlikla itham edip haklarinda kanaat olusmadan sormak gerek.
Degerli baslik sahibi arkadasim. Kendilerini bu basliktan haberdar edip sonrasinda tavirlarina gore buraya bir anket acmalisin.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@N.ÖZKAN

Şu bakış açısına aslında Accell Bisiklet'in sahip olması gerekiyor. Kaldı ki firmanın imajını zedelemek gibi bir amacım da yok, ben yalnızca "Olanı - gerçeği" söylüyorum.
Bana sahte Lapierre sattılmasına sebep olunuz, orjinalini verin desem firmanın cebinden kaç bin lira para çıkar kim bilir. Lapierre karbon dağ kadronun orjinali kim bilir kaç bin liradır. Mağduriyet gidermek aslında böyle olur. Büyük firmaysan budur.
Ama biz Carraro marka, modeli bilinmeyen bir kadroyu KDV'siz alma yoluna gitmeye çalışıyorduk. Kendilerine söyledim, güzel bir kadro bulmaya çalışacaklar, o kadroya mağduriyeti yok edecek bir fiyat çekerler umarım.

@Yusuf Z. Şipal
Kesinlikle okuyor, Genel Müdür seviyesinde takip ediyoruz mevzuyu dediler. Olay zaten tüm açıklığıyla kabul ediliyor. Yalnızca "Mağduriyeti giderme noktasında" hafif sıkıntı yaşıyoruz. İndirimli satın alma teklifim istismar edilmesin, mağduriyeti yok edecek oranda fiyat çekilsin, yüksek fiyat çekilmesin istiyorum. Benim 750-800TL param zaten çöpe gitti tamamen, konularda mevcut.
Geçtiğimiz konuda da mevcut, firma iletişime geçtiği için ümidi tamamen kesip, Allah'a havale edip bu kadroyu alma yoluna gidecektim tam; (link)
O esnada Accell iletişime geçti, aylar sonunda beklemediğim bir anda konuyla ilgileniyoruz dediler. Süreç biraz uzayınca "İndirimli almayı teklif ettim". Param yetse bile mağduriyeti yok etmeyen bir miktarı asla ödemem.

Ortada sahte bir kadro var, kaliper bağlantısı kopan bir kadro var. Başıma bir şey gelmediğine duacıyım ancak konu hak olunca kimse kusura bakmayın, hakkımı yedirmeye niyetim yok :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
Ne inatçı firmaymış arkadaş, verecekleri altı üstü 1 tane kadro, arkadaş zaten aylardır mağdur olmuş, üstüne para vermeye bile razı olmuş, öncesinde kendisi çözebilmek için günlerce tamir vs. ile de uğraştı.. yakında bisiklet sezonu bitecek, daha sorunu çözmediler, olacak iş değil.
Firma yüzbinlerce lira para harcasa, bu kadar kadar olumsuz reklamını yaptıramazdı. Firma yetkililerini de ayrıca tebrik ediyorum. Büyük başarı.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Gökhan bence boşuna bekliyorsun. Firmanın sorunu çözmeye niyeti olsa 1 hafta içinde yeni kadron elindeydi. Yüzbinlerce liralık halkla ilişkiler, reklam-tanıtım bütçesi olan bir firmadan bahsediyoruz; sana verecekleri birkaç yüz Euro'luk kadronun o bütçede okyanustaki damla kadar bile yeri yok zira.

Olayı zamana yayarak unutturmaya, seni de usandırıp "lanet olsun" diyerek vazgeçirmeye çalışıyorlar.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@Mehmet Altuğ
Gerçekten öyle, Şubat ayında başladı bu olaylar. 3. ay değil 4. ay değil 5. ay değil 6. ay değil 7. aya gireceğiz neredeyse, 1 hafta haldı 7. aya girmemize. Firma çok geç iletişime geçtiği için zaten madden zarara girdim, satıcıdan aldığım iade havaya gitti. Bunca süre beklediğim, çabaladığım halde iyi niyet gösterip "İndirimle alma yoluna gitmeyi teklif etmek zorunda kaldım". Çünkü iletişime geçtikleri halde süreç halen daha uzuyor, firma net bir yaptırımda bulunmuyordu.
Artık süreç sonlansın, şu beladan kurtulayım bahanesiyle indirimli alma teklifini ettim, ettiğime pişman ettiler. Bana "İstersen indirimle 850TL'ye carraro karbon satalım" diyorlar ancak benim çöpe giden param zaten o civarda. Ben ne anladım bu işten? Kaldı ki koskoca firma mağduriyet gidermek niyetindeyse benim 2 kuruş parama mı muhtaçlar. Çok mu zor ya adam akıllı bir kadro vermek? Hadi vermiyorsun, yarısını almasan ölür müsün? Resmen 2018 bisiklet sezonum çöp oldu. Benim boşa giden zamanım bu kadar değersiz mi? Dünya'ya 10 kere mi geliyoruz? Kaybolan zamanım geri gelecek mi?

Şuan daha düzgün kadro seçenekleri sunma arifesindeler. 3500TL'yi hak edecek, gerçekten kaliteli bir karbon kadro bulsalar bana ne denli indirim yaparlar orası da meçhul. Bedava vermeyeceklerini anladığım için bari güzel bir indirim yapın tarafına çekiyorum mecburen çözüm yolunu. Yalnızca; sıradan bir müşteriye indirim yapmadıklarını anlamaları gerekiyor. İndirim yaptıkları müşteriye sahte bir markaya boyanmış kadro satılmasına vesile oldular, canını tehlikeye attılar, aylardır bisikletsiz kalmasına sebep oldular, sinirimi - tansiyonumu tepeme çıkardılar - kaç tane konu açtım ben bile bilmiyorum zaten, yazdığım yazının haddi hesabı yok. Sanki yoldan geçen birine indirim yapar gibi bir hava var, ben yoldan geçen biri değilim bunu anlatmaya çalışıyorum herkese.

@Alptriatlon
Anlatmaya çalıştıklarımın özetini çıkartmışsınız resmen. Bir umut mağduriyetimi giderirler diye bekliyorum aylardır, daha bu olumsuz reklam yapmış halim değil; olandan bitenden bahsediyorum yalnızca.
İyilikten maraz doğar diye de boşa dememişler; İndirim teklifi elimde patladı resmen. Bu kadar düşük indirim beklemiyordum.

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Carraro 052 alalı bir ay oldu. Bu okuduklarımdan sonra ben de orijinal mi yoksa dandik birşeyi boyayıp Carraro diye mi satıyorlar diye şüphe duymaya başladım.

• Beğen
Tepkiler: Corsaidream

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
Yaşanan olayın başından beri takip eden biri olarak bu kadar buram buram rezillik kokan bir olay olamaz. Yapılan şey etik olmadığı gibi global olarakta suç. Aslında bastıkları markanın Türkiye'de resmi bir şubesi olsaydı olayı şıp diye çözebilirdiniz Accell'e de bunun faturası kabarık olarak gelirdi