Accell bisiklet iletişime geçti (bianchi marka çıktı kadro)

klawizell

Üye
Tepki
56
İsim
Emre
Yahu o kadar rezillikten sonra 100 tl icinmi beklendi,konusuldu,yardimci olundu bu kadar.Madem siz cebinizden odeyecektiniz niye bu kadar iyi niyet gosterdiniz firmaya.Anlamak guc.Madem siz halinizden,yapilan tekliften memnunsunuz bizim icinde sorun yok.Hayirli olsun kadronuz

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Akkaya Abisi mesele benim için karbondu sadece onu söyledim dünyanın en iyi markasıda olsa benim için asla bir reynolds etmiyor gözümde.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@klawizell
KDV+100TL desek daha doğru olur. Yapılan tekliften memnun olduğumu söyleyen oldu mu çok merak ediyorum? Aylardır memnun olmadığımı belirtiyorum, Accell Bisiklet yetkililerine de söyledim zaten bunu.
Kabul etmemin tek sebebi; 800TL fiyata herhangi bir karbon kadroyu 2 yıl garantili şekilde sıfır olarak alamayacak olmam. Kimseye; yapılan tekliften memnun olduğumu söylemedim, aylardır aksi istikamette konuşuyorum.
Firmaya rest çeksem bana bir faydası olacak mı? Hayır. Yeni açacağım konuda tüm bunlara zaten değineceğim. Ben KDV+100TL indirim için beklemedim aylarca. Bunun adı zaten mağduriyet gidermek değil

@biocyclist
Zaten bu gönderecekleri kadro da pek iyi bir naneye benzemiyor :) Bir sıkıntı yaşamamayı ümit ediyorum. Yaşarsam bile gereğinin yapılmasını ümit ediyorum.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Kadroyu ücretsiz verseler adak adardık ancak olanı da kadroya verdik :) Kurban bayramı da yaklaşıyor zaten. Tek temennim; gelecek olan kadronun problemsiz ve kusursuz olması.
Kargo görevlisi kapıma geldiği andan itibaren 4K video kaydına alacağım kutu içeriğini. En azından kusurlu bir kadro gönderilmesi halinde elimde delil olur.

Kurulum sonrası ilk frenlemeleri de kayıt altına alacağım, artık korkuyorum bir tarafları kırılır - yırtılır diye. Video kaydına alma gereksinimi duyar oldum.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Gökhan Akkaya yazık. Firma ufak bir hareketiyle hatasını telafi edebilirdi, müşterisini elde tutabilirdi , bir de üzerine "helal olsun " denilerek reklamını yapabilirdi. Böyle bir hatayı fırsata cevirememişler.
Konunu dağıtmadan kendi tecrübemi aktarayim. Nisan ayında amortisörüm arızalanmıştı. Bisikleti tam 2 yıl önce almıştım. Uğraşmamak için parca vb yada tamir önerisi için Asli bisikletle iletişime geçtim . Hemen bisikleti Seda Bisiklete getirmemi istediler.Sağolsunlar Seda Bisiklet ve Asli Bisiklet hiçbir ücret almadan sorunumu çözdüler. Bak nasıl reklam ama.
Sana da geçmiş olsun. Başına gelen bu durum emin ol çok kişiye faydalı olmuştur. Takipteyiz.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Eksik olmayın abi, baştan beridir destek oldunuz, yokluğunuzu hissetmedim yani hiç :) "Neden uzatıyorsun" diyenlerden taraf olmadınız. Accell Bisiklet'in kurumsallık seviyesini tekrar oturup düşünmeme sebep oldu bu olay.
Koskoca Accell Bisiklet sahte kadro satılmasına sebep olduğu, altında fren bacakları kopan müşteriye suna suna yalnızca 1 adet kadro sunabildi. Başka hiçbir kadroyu seçme imkanı vermedi. Bana 1 tane kadroyu dayattılar, boyu bile tam istediğim gibi değil. Hadi dayattınız bari para almayın, ama KDV hariç 100TL indirim yapmakla yetindiler. Mağdur olan müşteriye parayla kadro sattılar :)

Takipte kalın çünkü açılacak olan son konu değil bu. Kadro elime ulaşınca da konusu açılacak. Resimleri aktaracağım. Şuan için kadronun gelmesini bekliyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
accell'den boşuna uzak durmuyormuşum heleki kızıltoprakda olan mağazaları aman!!

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Gökhan Akkaya dediğim gibi , sana destek olan yada olmayan , kostek olan herkes ( her müşteri )için faydalı olacak. O yüzden fazla kafana takma .

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

N0YAN

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Noyan
Bisiklet
Canyon
Accel bisikletten uzak durma kararini bianchi slr500 aldigim ay vermistim.Muhatabim yurt disi olsun ama accell olmasin

• Beğen

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Ya şimdi Allah yukarıda, daha önceden Accell Bisikletin birisine yamuk yaptığına hiç şahit olmadım. Genel anlamda prestijli bir markaydı, dışarıdan bakıldığında bana güven veriyordu. Accell Bisiklet faturası yüzünden aldım bu kadroyu da.
Ama benim başıma gelen olayda; bizzat kendi fabrikalarından çıkan ve kendilerinin de kabul ettiği sahte bir kadro var, kullanıcının altında freni kopan bir kadro var. Ama eski Accell Bisiklet yok sanki karşımda, öyle davranıyorlar.
Sorunu çözmeye çalıştığım yetkililerin "Sürecin kendilerini yeterince üzdüğüne" yönelik sözler işitiyorum :) Bu adam kanser olmuş haberleri yok. Sanki birileri benimle dalga geçiyormuş gibi hissettiriyor.

@N0YAN
Bazı insanlar; "Neden yerli malına destek olmuyorsunuz" diye sitem ediyor. Neden ithal ediyorsunuz diye küplere biniyor. Çünkü elin gavuru benim hemşerimden kat ve kat fazla ilgileniyor kilometrelerce öteden.
Elin gavuru kat ve kat fazla önem veriyor insan hayatına, müşteri memnuniyetine. Carraro marka kadroyu elimden çıkardıktan sonra ben de yurt dışından kadro sipariş etmeyi düşünüyorum.
Aynı; Fox maşayı dışarıdan getirttiğim gibi kadroyu da dışarıdan getirteceğim. Veya kaliteli bir marka tercih edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: CeCeKa

Noeserd

Üye
Tepki
38
İsim
Ahmet
Bisiklet
Ghost
@Gökhan Akkaya
bu kadro konik bile değil :D

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Tam anlamadım ne dediğini :) Son olarak hidrolik disk frendeki problemi hallediyoruz. Sorunsuz aldığım SLX setin hortum değişimi sonrası kaliperi bozulmuş nasıl olmuşsa.
Bin bir zahmet ile anladık onu da, sağlam ön frenin kaliperini kullanarak arkayı düzelteceğiz.

Würt marka bir ürün bulduk bu arada, emniyet kemeri işareti falan var üzerinde. Ancak kadroyu inanılmaz parlatıyor ilgin şekilde. 20TL'ye yarın alacağım ondan da.

179609 dosyayı görüntüle

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökhan Akkaya

Kedi biliyor nerede durmasi gerektigini :D

• Beğen

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Abi kedi dükkana o kadar alışmış ki torç takımını getir desen kalkar getirir. Bizim, yukarıda hidrolik basıp sorunun kaynağını bulacağız diye canımız çıkmışken onun dünya umurunda değil :)

Bu konuya bilgilendirme yapmayı unutmuşuz; (link)

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Gökhan Akkaya Yeni bisikletiniz hayırlı olsun gerçekten çok güzel duruyor. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Baktım da donanım vs. ne kullandınız göremedim. Konusunu açacak mısınız?

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Tasarım olarak ben de çok beğeniyorum, sizin gibi çoğu kişi de beğendi sağ olsunlar. Mat bir boyası var ama bugün Würt Slikon Spreyi isimli bir ürünün inanılmaz parlattığını keşfettim :)
DT Swiss X1900 jant - DT Swiss OPM OL 120 maşa - XTR - XO - X9 ortaya karışık vites sistemi - SLX frenler mevcut. Crank.B boğaz - gidon ve Selle İtalia'nın bir selesi vardı galiba :)
Yalnızca 1X9 sisteme geçtikten sonra randıman alamaz oldum, tek sorunum o şuan. Konu açmayı düşünmüyorum çünkü nispet yapar gibi olur, Accell ile yaşanan bir süreç vardı. O süreci aktarmak için açmıştım yeni konuları da. Maksat ne oldu ne bitti herkes takip edebilsin. Hakkının peşinden koşmak isteyenlere bir cesaret, örnek olurum diye düşündüm.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Sana nacizane iki tavsiyem ve bir dileğim olacak;

ilk önerim olarak kadro parlasın, temiz görünsün vs. diye etkisini tam bilmediğin kimyasalları kadrona sürme, karbon reçinesine- yapısına zarar verebilirsin.

İkinci olarak ta eğer kullanmıyorsan ( madem donanımla bu kadar uğraştın) tam verim alabilmek için kilit pedala geç.

Dileğime gelince, İnşallah bu uzun maceranın sonuna gelirsin de tüm sorunlarını çözerek bisikletini doya doya, kazasız belasız sürersin.

Böylece sen de konuyu görüp okuyanlar da İnşallah artık rahatlasın

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Gökhan Akkaya
o ne güzel bir bisiklet standıymış markası ne acaba?

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@isosel
Markasını maalesef bilmiyorum :) Tekrar yolum düşerse bakarım mutlaka.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk