AcABA :::.....

duman_yak

Üye
Tepki
8
aRKADAŞLAR BUGÜN bisikletimi aldım şööle bi baktım ve heryerini teker teker dağıttım size neler yaptığımı anlatim, eksiklerim veya eklemek istediğiniz şeyler varsa sööleyin lütfen ........

1.once arka artırıcıyı dağıttım ve mazotla yıkadım
2.zinciri ayırıp mazotla yıkadım
3.fren ayarlarını tekrar gözden geçirdim
4.ayna koluda mazotla yııkadım
5.ama ayna kolu yerinden çıkartamadım
6.ve arkadaki rublenin kendi etrafında 8 çizdiğini gördüm ve tekerleği öylece bisikletçiye gönderdim ( bu arada rubleyide çıkarmaya çalıştım ama çıkaramadım.
7.acaba yapmam gereken bişe daha varmıydı acaba....

bi yararım olduysa ne mutlu bana:)

• Beğen
Tepkiler: SerkanEriş
Scudo

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba bisikeltin bakımı kolay gelsin. seninki biraz temizleme faliyeti olmuş. tekerler gobekleri ve orta mil (kartuş göbek olmadığını düşünürsek) ve de furş yatağınıda temizleyip yağlaman gerekebilir. daha sonra vites ayarıda gerekebilir. frenlerin doğru ayardamı? forumu ayrıntılı incelersen bir çok konuda bilgi bulabileceğine eminim..

bisikletin bakımını kendim yapan biri olarak tavsiyem bir yerlerden başlaman lazım. başka türlü öğrenilmiyor..

• Beğen
Tepkiler: duman_yak

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
göbeklerin ve aynakol göbeğinin içine mazot kaçırmamaya dikkat et yoksa içindeki gresi gevşetip dışarı atıyor ve ömrünü kısaltıyor parçaların...Rube ve aynakolun kendine özel sökme aletleri vardır öle her anahtarla sökemessin hatta zorlarsan zarar verip hiççıkmamasınada sebep olabilirsin...benim başıma geldi gittim sora takım edindim söküp takmaya...

• Beğen
Tepkiler: duman_yak

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
Maşan elostomerlı ve dogal olarak yaylı bir maşaysa cokda pahalı bi maşa degilse onuda acıp temızlyebılırsın zamanla ıcıne camur dolabılıyor(ıslak arazı sartlarında kullandıysan tabı) hem zevklıde oluyo ustun basın gress yag kir tuy yumak :) :)