A.S.U.S. Pedal Grubu İznik Gölü Çevresi Turu(10.07.2010 Cumartesi)

Tepki
3
hocam saolsın :) kaskım var kasksız binmem bende :) eldiven de bakarım ayarlarım. desteğiniz için hepinize çok teşekür ederim :)

Scudo

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@Orhan Kılıç

Üstad,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, anlattığınız gibi, O yol pek mantıklı görünmüyor.
Rampalı olduğunu ben de duymuştum ama çok ciddi rampalar olduğunu bilmiyordum.
Galiba doğru yol yine hepimizin bildiği yol.

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Engin YILDIZ

Sevgili Engin yanılmıyorsam seninle bir kez Yenikapı feribot iskelesinde karşılaşmıştık. Ben İznik turu için Yalovaya geçerken sizde Sudeşen turu için geçiyordunuz.

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@Orhan Kılıç

Evet Üstadım hatırladım, Siz tecrübelisiniz O yollarda, İznik turumuza katılmayı düşünmezmisiniz? birlikte pedallarız.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Engin YILDIZ

Bu hafta sonu Kumbağa annemi ziyarete ve çamaşır makinesi ile bulaşık makinesini götüreceğim. Bir başka turda görüşürüz.

• Beğen
Tepkiler: Goflet

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Orhan Kılıç

herzaman bekleriz

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar;

Cumartesi sabah feribotunda yer kalmayabileceği bilgisi aldım.Bu durumda biletlerimizi birkaç gün önceden almak mantıklı olacak.Aynı şekilde akşam feribot biletinide alırsak sorun yaşamayız.

Kemal Gül

Üye
Tepki
12
Geçen hafta cumartesi günü, sizin planladığınız tur rotasını pedallamak istemiştim. Hafta sonu akşam düğün organizasyonu olduğundan malesef gerçekleştirememiştim. Bu cumartesi gününe işlerimi ayarlayabilirsem size katılmayı düşünüyorum. En geç cuma akşamı durumum belli olacaktır.

Selim Leylak

Forum Bağımlısı
Tepki
677
@Goflet

Evet kaptan haklısın biletleri erkenden almak lazım. Aramızda bir kararlaştıralım da bugun yarın alalım.

@Kemal Gül

Tabi bekleriz Kemal bey Cuma akşamına kadar burdan haber verirsiniz.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selim Leylak

en geç yarın akşama kadar alalım biletleri kararlaştırıp

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@Goflet

o zaman yarın akşama kadar kaç kişi gidecegimizi kesin olarak belirlesek iyi olur

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aziz Özkan

ben kesin.

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
Listemizi bir güncelleyelim

A.S.U.S. Pedal Grubu İznik Gölü Çevresi Turu(10.07.2010 Cumartesi)
Değerli Arkadaşlar;

10.07.2010 Cumartesi günü İznik Gölü ve çevresi turu yapıyoruz

Pazar günü feribot seferleri geç başladığından dolayı bu turumuz Cumartesi olacak.

Sabah Yenikapı'dan feribota binerek Yalova'da ineceğiz.Ufak bir hazırlıktan sonra Orhangazi üzerinden İznik Gölüne varacağız.

Gölün güney kısmından başlayarak doğu istikametini takip ederek çevresini komple pedallayacağız.

Daha sonra tekrar Orhangazi üzerinden Yalova yaparak feribot ile Yenikapı'ya döneceğiz.Son feribot 19:45 de olduğundan biraz yüksek tempo çevireceğiz

Mesafe yaklaşık olarak 140 km dir. Parkur düz olup ortalama 24-25 yapmayı düşünüyoruz.Bu durumda 10 saatlik turun 6 saatini pedallama 4 saatini de dinlenme yemek vs olarak planlıyoruz.

Buluşma Yeri: Yenikapı Feribot İskelesi

Tarih Saat: 10.07.2010 Cumatesi 07:30

Hareket: Feribot 08:00'da hareket edecektir

Dönüş: 19:45 Feribotu ile yapılacaktır

Katılımcı Listesi:

1.Selim Siliğ
2.Selim Leylak
3.Aziz Özkan
4.Adem Ay
5.Engin Yıldız
6.Umut Yıldırım
7.Recai Ertaş
8.Kemal Gül (Cuma'ya Kadar Belli Olacak)
.....

katılmak isteyen arkadaşlar listeye isimlerini ekleyebilirler

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
bilmeyenler varsa diye yazıyorum İDO bisiklet için dış hatlarda 5TL ücret almakta .

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar emin olunki güzel ve keyifli bir but yapacaksınız biz gemlik bisiklet grubu olarak2 hafta önce iznik gölü etrafını dolaştık çok fazla rampa yok düz sayılır.geçen pazar da yalova turu yaptık ve trafik o kadar etkilemiyor 5-6 km gidip tepeye vardıktan sonra size yetecek kadar güvenlik şeridi var.eğer trafik olacaksa gölün etrafını dolaşırken olacaktır oradaki yol çok geniş değil ama herkes saygı gösterecektir sizlere...eğer bişeyler yiyeceksenizde iznik te ıslama köfteyi tavsiye ederim...

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
Arkadaşlar,

Cuma akşamı anadolu yakasında olacağım için Cumartesi sabah 08:15 Feribotuna Recai Ertaş arkadaşımızla birlikte Biletlerimizi aldık, Anadolu yakasında oturuyor, kendisiylede tanışıyoruz zaten.

Bildiğim kadarıyla 45 dk. sürüyor, bu durumda Saat 09:00'da kısmetse sizleri Yalova'da bekliyor olacağız.

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
Günaydın,
Arkadaşlar iyi çalışmalar, hayırlı işler.

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
off bea süper bi tur gerçekten sırf köfteci imrenin köfteleri ve kaymaklı ekmek kadayıfı için bu tur tekrar tekrar yapılır :) kuzenin düğünü olduğu için gelemiyorum ben size iyi turlar ;)

orhangazi üzerinden giderseniz çok fazla tır kamyon otobüs ve otomobil trafiği olacaktır yolda çalışma var yol dar siz bazı yerlerde toprakda gideceksiniz bunu unutmayın ilk rampa yalovadan sonra başlıyor yaklaşık 13 km uzun olduğu için eğimi fazla değil ama son 5 km eğimi fazla olan rampa başlıyor. diğer istikametten giderseniz 2 rota var yine biri altınova diğer karamürsel çıkışı yalovadan izmite doğru devam ettiğinizde ilk çıkış altınova ikincisi karamürsel çıkışı olacaktır. hangisinin rampası eğimi az onu bilmiyorum ama altınova için çok eğim söylememiş zaten burak abi demekki eğimi uzun kolay rampalar var :)

engin abi benim yerimede köfte ve bol bol kaymaklı ekmek kadayıı ye abi :)

• Beğen
Tepkiler: Goflet

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@samet_özdemir

Samet'cim kuzeninin düğünü olduğunu biliyordum konuşmuştuk, yoksa bu turda kesin olurdun biliyorum.

Yol güzergahı hakkında bilgiler vermişsin teşekkürler, biz yine birlikte gittiğimiz Orhangazi'den gideceğiz, diğer yolları keşfetmeye fazla zamanımız yok gibi.
Köfteci Yusuf'a senden selam götürücem, tatlıyla pek aram yok ama senin için tadımlıkta olsa ekmek kadayıfından biraz yerim.