95 Model Bertone

Tepki
12
Bisiklet
Sedona
Merhabalar arkadaşlar 1995 yılında ailemin almış olduğu ilk ve tek bisikletim kırmızı bertoneme yıllar sonra tekrar kavuştum ve bisikletimi restore ederek evladiyelik hale getirmek istiyorum elim bu tip işlere yatkındır öncelikli hedefim bisikleti tamemen dağıtıp kadroyu beyaz aliminyum folyo veya fırın boya ile boyatmak istiyorum sizce hangisi mantıklı ve daha estetik? attırıcı ayna kol fren takımları paslanmış ve deforme olmuş bunları tamamen yenileri ile değiştirmeyi düşünüyorum birde ön jant ve tekeri kim ne yapacaksa almış götürmüş yıllarca apartmanımız bodrumunda beklerken sonrada babam bir ara heves edip 2 lastik ve bir jant almış jantın biri siyah biri alaşım şimdi akortları söküp plasti dip yapmayı düşümüyorum sizce cok zahmetli olurmu şimdilik aklıma gelenler bunlar en kısa zamanda görüşlerinizi almak için fotograflarını ekleyecegim

• Beğen
Tepkiler: fadıl pala
Scudo

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Klasik bisiklet bölümünü incelemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca arama bölümünden restorasyon kelimesini girip çıkan başlıkları incelemeniz fikir edinmeniz açısndan iyi olur. Bizde resimleri eklediğiniz de bisikletin durumuna göre yorum yapabiliriz.Şimdi görmeden birşey denmez dimi .;) Şuanlık konuşacak olursak evladiyelik istiyorsanız astar + boya +vernik en sağlamıdır. Folyo ilk başta güzel görünür fakat zaman ve hava şartları(su,çamur,sıcaklık...)sonradan bozulmalarıa sabep olabilir. BU seferde sökmek için uğraşırsınız.Altdan çıkanı beğenmezsiniz boyamak istersiniz.Uğraş olur. Ama önce fotografları görsek daha güzel incelenir.

Tepki
12
Bisiklet
Sedona
tekrar merhabalar bisikleti tamami ile bitirdim sayılamaz ama cok sey yaptım gecen sürede 0dan jant örmeden tutunda tüm kadroyu kaplama vs vs ama sonuc olarak kadro folyo kaplama hic iyi bir fikir degil denedim olmadı yalnız jant örme ve akort cok zevkli ve bir o kadarda mesakatli bir iş ama sonucta azmin elinden birsey kurtulmuyor parca konusunda pek sıkıntı cekmedim netten gayet uygun fiyata çeşitli sitelerden alhonga v fren takımı akort telleri shimano marka aynakol attırıcı ruble aldım fakat rublede cok sıkıntı yasadım eski 6 ruble yerine 7 hyperglide ruble koydum olmadı arka masaya sıgmadı cok ugrastım 7li ruble ayarı ve teker icin ama faydasız pes edip eski rubleyi takayım dedim onunda bilyelerini dagıttım o da olmadı aldıgım 7li rubleyi cok fazla kullanamadan (100km) 6lı ruble ile değiştirdim bu seferde ses yapıyor ama sanırım eski zincirimden kaynaklanıyo furc takımını ve göbekleri tamamen yeniledim folyo işinde pes ederek kadronun da eski boyasını sökerek fırın boya yaptırdım bisikleti ve tamamiyle geri topladım hala kafamda oturmayan noktalar var zaman zaman binerek eksiklerimi aksaklıkları tespit ederek bisikleti hayata döndürmeye çalısıyorum en önemlisi de cocukluguma dair cok hatırayı ve özgürlük hissini keşif tutkusunu cocuklarıma miras bırakmak icin bu 21 yıllık 24 jantla ugrasmak bana paha bicilmez bir zevk veriyor

Dosyalar