9 Ocak Pazar Tuzla Köfte turu

Tepki
85
Sevgili arkadaşlar..

Mert Kaptanın iş ile ilgili toplantısı olduğu için bu görev tarafından bana bırakıldı (sen nerden çıktın diyenler için).

Uzun zamandır görüşemediğimiz,rampa çıkmayı sevmeyen ve birlikte olmak isteyen arkadaşlar,Varmısınız Tuzlada köfte piyaz,çiğbörek ve bilumum sağlıksız yiyecek yemeğe.

Eyer varım diyosanız Pazar sabah 10'da Bostancıdan hareket Dragos belediye tesislerinde kahvaltı molası(arzular doğrultusunda)Pendik iskelede çay ve ihtiyaç molası ve Tuzla.

Sevgili arkadaşlar;kask,eldiven güvenliğimiz için mecburi diğer ekipmanlar olmasada olur çunkü ben ve gelirse İlhan arkadaşımız yanımızda taşıyoruz sorun olmaz.

Sevgilerimle,sağlıklı ve bol pedallı günler dilerim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
tuzla köfteniz hayırlı vede uğurlu olsun.............

:in: :in: :in:

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Kudret Kurtcebe

İhsancığım iyi eğlenceler diliyorum. Seninle birlikte köftelere yumulmak isterdim ama aldığım kiloları vermek için bir süre boğazımı tutup daha fazla kalori harcayabileceğim etkinlikler yapmam lazım. Görüşmek üzere.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

orhan bey....
benim mesajıma alıntı yapmışsınız sizi takip ediyorum özellikle uludağ maceranızı izledim tebrikler....evet bence bol bol uludağlar vede kartepeler yapmakta fayda var...
daha fazla kalori harcama konusunda size katılıyorum...
aynı yaşlardayız ....süleyman şatır dostumu hatırladım bir an ...evet benden 3 yaş büyüktü ve kalp krizi geçirmesine anlam veremedim acaba bi ara bisikleti boşladı ondan mı acaba ... açıkçası ürkmeye başladım eğer bisikleti uzun bi zaman bırakırsak kalp krizi bizi bekliyor olabilir çünki kalbe giden damarlar genişledi eğer bu damarlarda daralma olursa bu bizim için iyi olmayabilir onun için pedala devam............

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Kudret Kurtcebe

Kudret bey el alışkanlığı ile alıntı yaparak cevaplama tuşuna bakmışım. Sizin bu mesajınızı koyup yazdığıma bakınca farkına vardım. benim endişem yazın yapacağım turlarda zorlanmak. Muğla Antalya turunda çok iyi dürümdaydım. Onun için kışı az hasarla atlatmalıyım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

teşekkürler orhan bey gerçekten sizi takdir ediyorum malum yaşımızı aldık artık ...genç değiliz...ben bu aralar beslenme olayına çok dikkat etmeye başladım yanlış bi şey yaparsam yollarda kalabilirim...herkesin metabolizması farklı tabi...
yaz aylarında evet özellikle konaklamalı turlarda sıcak son derece dez avantaj bu durumda sıvı kaybı fazla olur tabi...yalnız aşırı su içilmesininde zararlı olabileceğini zannediyorum vücut şişebilir...
günü birlik turlar olsun yada iki günlük turlar olsun en tehlikeli saatler öğlen saatleri ....en tehlikeli aylar ise ağustos ve tenmuz ...
pro bisikletçiler bile sabahın köründen kalkıp saat 05.30 gibi ,turu saat 09.00 da noktalıyorlar ve sıcak 10.00 deyince başlamakta ...şile turu temmuzda yapıldı müthiş bir sıcaklıkta gittik aşırı derecede su kaybı oldu ...ve dönüşümüzü saat 16.00 da yaptığımız halde gene kavrulduk....

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi bu yeme içme konusunda sana katılıyorum en iyisini sen yapıyorsun.Maşallah Çakı gibisin.Bizler ne yapıyoruz tura çıktıktan sonra ye babam ye ondan sonra kilo veremiyoruz.Can boğazdan gelir ama bu yeme içme konusunda dikkat etmemiz hafif beslenmemiz gerekiyor.:in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Zafer Ünlü

valla zafer dost doğru dersin ama onunda zevki başka tabi ..
şimdi mangal yapılır bisiklete binilir ama yavaş tempo yapılır ..nitekim garipçe dönüşü herkes bi yüklendi yemeğe bir saat sonra bisiklete binildi ama tabi tempo düşük oldu ...ağır yemek yenilirse tempoyu yavaş tutmakta fayda var ...
ha yağlar erirmi o konuda şüpheliyim...

allylic

Üye
Tepki
117
@Kanat Yelken

abi hava da güzel görünüyor büyük ihtimalle hacer ile biz katılırız
gelsin köfteler:D

• Beğen
Tepkiler: Yunus YILMAZ
Tepki
11
Yağmurda olmayacak gibi gorunuyor suan . Kuru, soğuk ve guzel bir pazar daha olabilir...:)

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Ruhsal problemleri olan birileri konularımızı (gerek bu başlığı , gerekse benim Kayabaşı başlığımı) tek yıldız olarak işaretliyor.

Kendilerinden 5 yıldızlı tur yapmalarını rica ediyorum, hem biz de katılırız o 5 yıldızlı turlarına.

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç
Tepki
85
@allylic

İlkercim katılımınız için teşekkürler.Bostancımı,Maltepemi guruba intikaliniz.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@krankmili

Bu konudaki sıkıntımı bir tur anlatımımda dile getirip konuyu izleyenlerden yıldız vermemelerini rica etmiştim. Şimdiye kadar gördüğüm bazı arkadaşların turlarına veya anlatımlarına birisi 5 yıldız verdiğinde 1 yıldız vererek yıldız sayısını azaltmaya çalışıyorlardı. Bu duruma yani hiç yıldız verilmeden 1 yıldız verilmesine ilk kez rastlıyorum. O arkadaşları da o şekilde kabulleneceğiz. Bırakınız kendi kendilerini tatmin etsinler. Önemli olan yıldız vermek veya almak değil. bir emek verilerek hazırlanan her tur değerlidir. yine aynı şekilde katıldığım veya yaptığım bir turu ben beğendiysem, zevk aldıysam verilen veya verilecek yıldızlar hiç umurumda değil. Bu tür davranışlar sadece tur fotoğraflarının ve anlatımlarının paylaşılmasını azaltır. Artık çok fazla emek harcamayı gerektiren bol fotoğraflı uzun tur anlatımlarını yapmak konusunda açıkçası çok hevesli değilim. Bundan ben bir şey kaybetmem. Ben yine güzellikleri görürüm. Heyecanı yaşayıp daha çok tecrübe kazanırım ve keyif alırım. Bu güzelliklerden ve tecrübelerden haberdar olmayacak bisiklet severler kaybeder.
Bu tür etkinlikleri düzenleyip bisiklet severleri yollara döken tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

katılıyorum ....ben yönetimden bu oylama konusunun kaldırılmasını talep edeceğim ulaş beyden ....
kötüye kullanılmakta ve ayrıca turlara tek yıldız berbat iki yıldız kötü üç yıldız normal diye bir genelleme yapılması ayrıca çok saçma bu konuyu ulaş beye ulaştırmak niyetindeyim...

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Bu gruba bende bir sürpriz yapabilirim.. Nasıl olsa aheste gidilcek sanırım..

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Boran

allylic

Üye
Tepki
117
@Kanat Yelken

evet biz maltepeden katılırız