9-10 mayıs 100. yılda şehitlere saygı bisiklet turu Çanakkale

varol bisiklet

Daimi Üye
Kayıt
3 Eylül 2008
Mesaj
292
Tepki
297
Şehir
ÇANAKKALE
9-10 MAYIS 100.YILDA ŞEHİTLERE SAYGI BİSİKLET TURUabide.jpg

*** 100.YILDA ŞEHİTLERE SAYGI BİSİKLET TURU ÖZEL***
09 Mayıs 2015 Cumartesi 1.Gün Programı
08:00 -09:30 arası gelecek olan konukların ECEABAT’ da karşılanması, kayıtlarının alınması forma - buff dağıtımı ve ikramlar (kahvaltı vs .) OTELE YERLEŞME
9:30 -10:00 da 100.Yıl Şehitlere Saygı Turunun startının verilmesi.(Cumhuriyet Meydanı)
GELİBOLU YARIMADASI MİLLİ PARK TURU (1.GÜN)
ECEABAT - BİGALI KÖYÜ (Ata’mızın 1915 yılında konakladığı evi ve savaş kararlarının alındığı çalışma odası ve gezilecek müzeler.) REHBERLER EŞLİĞİNDE ANLATIM VE ACIKLAMALAR.
BİGALI KÖYÜ –BÜYÜK ANAFARTA KÖYÜ’nden direk geçiş.
BÜYÜK ANAFARTA KÖYÜ - ANZAK KOYU ( Rehberler eşliğinde anlatım, öğle yemeği ve dalış yapacak katılımcıların hazırlanması.)
ANZAK KOYU – KABATEPE SİMİLASYON MERKEZİ ( 11 Hareketli odadan oluşan ve 1915 Çanakkale deniz ve kara savaşlarının anlatıldığı ve canlandırıldığı 60 dakika süren muhteşem bir anıtın gezilmesi ve müzenin tanıtımı. )
SİMİLASYON MERKEZİ’nden - ECEABAT’a dönüş (Gelecek olan misafirlerimizin konaklama yerlerine dağılımı dinlenme ve akşam yemeği – 1915 den bu günümüze gelen Çanakkale’yi anlatan müzik dinletisi ve 1 .gün sonu )
10 Mayıs 2015 Pazar 2.Gün Programı
04:00-04:30 (Belirtilen saat aralığında kişilerin uyandırılması ve sabahın ilk saatlerinde Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Atatürk Anıtı’na pedallama ve günün ilk ışıklarıyla güneşin doğuşunu seyretme, atalarımızın ve dedelerimizin içtiği kırık buğday çorbasını ve üzüm hoşafını içerek kendimizi 100 yıl geriye gitmiş gibi hissedip o atmosferi biraz olsun yaşamak ve ruhlarına dua etmek istiyoruz.)
08:00 – 57 Alay’dan ECEABAT’a hareket ,(Eceabat’ta çay kahve ve ikramlar.)
10:00 – ECEABAT’dan KİLİTBAHİR KALESİ’ne haraket, KİLİTBAHİR KALE’si ve NAMAZGAH TABYASI’ndaki müzelerinin gezilmesi –SEYİT ONBAŞI ANITI’nın gezilmesi ve fotoğraf çekimleri, rehberlik hizmetleri.
ALÇITEPE KÖYÜ’ne hareket (Köy içinde belirlenen bir noktada mola verilmesi, müzelerin gezdirilmesi, öğle yemeği, içecek ikramları ve rehberlik hizmetleri )
ALÇITEPE KÖYÜ’nden- SEDDÜLBAHİR TABYALARI’na(Yahya Çavuş) hareket (Savaşın ilk kurşununun atıldığı ve ilk şehitlerimizin verildiği tabyalar, siperler ve rehberler eşliğinde anlatımlar.)
SEDDÜLBAHİR KÖYÜ’nden turun son noktası olan, bu vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden veren tüm şehitlerimiz için yapılan ŞEHİTLER ABİDESİ’ne hareket (İkramlar, rehberler eşliğinde anlatımlar, video çekimleri, resim kareleri, Fatiha okunması, sürprizlerle dolu olan 2 günün tamamlanması ve konuklarımızın ECEABAT’ta kadar eşlik edilmesi ve uğurlanması.

1 - 09-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacak olan 100.Yılda Şehitlere Saygı Bisiklet Turunun tüm hizmetleri (Otel, konaklama, yiyecek, içecek, rehberlik hizmetleri, teknik destek ekipleri, araç hizmetleri, müze girişleri, basın ve medya duyuruları tamamıyla Çanakkale'nin önde gelen tur şirketi olan AQUA TÜRSAB Turizm firması tarafından yapılacaktır. Bu organizasyonda hiçbir sponsor firmadan destek ve yardım alınmamıştır, müracaatlarımız yapıldığı halde hiçbir devlet kuruluşundan destek ve yardım verilmemiştir, bu organizasyonda sağlık hizmetleri ve güvenlik önlemleri tamamıyla AQUA tarafından yapılacaktır. Çanakkale’ye ve bisiklete gönül vermiş, bu camia için yüreğini ortaya koymuş dostlarımız da yardımlarını esirgememiştir.)
2- Gelecek olan katılımcılarımızın dalış hizmetlerini uzman ve profesyonel ekipler tarafından sunulup ehliyetli ve PADI+TSSF sertifikalıdır.
3- Siz değerli katılımcılar; 7 yıl önce başlattığımız, bu günlere dişimizle tırnağımızla birçok fedakarlık ve özveride bulunarak getirdiğimiz ve 3 yıldan buyana resmi olarak 1. 2. 3. şehitlere saygı turunu düzenlediğimiz, 2015 yılında siz katılımcılarımıza daha iyi bir hizmet verebilmek için ve 100.yıla yakışan bir tur organizasyonu olmasını dileyerek, tecrübelerimizi ortaya koyarak, sizlere 100. yılda akıllardan silinmeyecek bir tur organize etmek istedik ve çalışmalarımızı sonlandırdık.
4- Bildiğiniz üzere 100. yıl kutlamaları nedeniyle Gelibolu yarımadasında oteller, konaklama hizmetleri çok yoğun ve kısıtlı olduğu için gelecek olan misafirlerimizi sadece 300 kişilik kontenjan ile sınırlandırmak durumunda kaldık. Bunun içinde siz katılımcılara sunulacak hizmetler ve verilecek olan promosyonların tümünü 300 kişi ile sınırlı tuttuk .
5- 100. Yılda Şehitlere Saygı Bisiklet turuna katılacak konuklarımıza kayıt sitesi açılmayacaktır, AQUA şirketi tarafından sizlere sunulan 2 günlük tüm hizmetler aşağıda yazılmıştır.
Otel konaklama, yiyecekler, içecekler, rehberlik hizmetleri, forma, buff, anı promosyonları, güvenlik hizmetleri, sağlık hizmetleri, yol önlemleri, basın, fotoğraf, video, dalış hizmetleri, müze girişleri, vs. gibi tüm hizmetler için istenilen *200 TL*Sizlere verilecek hesap numarasına yatırıldığı taktirde kesin kayıt sitesine girmiş olacak ve turun tüm imkanlarından faydalanacaktır. Tur bedelini yatıran katılımcılar her hafta 100.yıl şehitlere saygı bisiklet turunun sitesinde isim listesi paylaşılacak ve duyurulacaktır.
6- Forma beden ölçüleri siz katılımcıların organizasyon bedelini yatırdıktan sonra vereceğimiz tlf numarasından bire bir iletişim içinde olarak beden ölçüleriniz ve oda rezervasyonlarınız yapılmış olacaktır
7- Tura gelecek olan tüm katılımcıların ön far, arka çakar ve güvenliğiniz için mutlaka kask getirmelidir.
8- 17 şubat salı siz katılımcılarımıza hesap numarası ve konaklama sorumlu muzun tlf numarası bildirilecektir
UNUTULMAZ ANLARLA DOLU İKİ GÜN GEÇİRECEĞİNİZ BİR BİSİKLET ORGANİZASYONUNDA BULUŞMAK ÜZERE SONSUZ SEVGİ ve SAYGILARIMIZLA…
SORUMLU YETKİLİ KİŞİLER VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

TEKNİK SORUMLU :MURAT VAROL GSM: 0 543 336 31 37

 
  • Beğen
Tepkiler: qlsh
Scudo