860 fok katledildi..

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
http://www.eekle.com/img/80500214.jpg

Küresel ısınma yüzünden bölgedeki buzların erimesiyle fok nüfusunda azalmanın görüldüğü Kanada’da fok avı üç etapta yapılıyor. Ülkenin güneyindeki St. Lawrence körfezinde bu yıl 270 bin fokun avlanması planlanıyor.

Bu arada, av sezonunun yeni başlayan ikinci etabında da binlerce fokun katledilmesi bekleniyor.

kaynak : NTV

Haberi okuyunca tüylerim diken diken oldu,Bu katliamı yapanları ve buna göz yumanları Allah'a havale ediyorum...

Resimleri eklemek istemedim, vahşet'i görmek isterseniz.. (link)

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL
Scudo

güray

Daimi Üye
Tepki
84
hayvanları kabul edilebilir bi yöntemle de avlamıyorlar.hassas arkadaşlarımı beni affetsin kafalarına sopalarla vura vura öldürüyorlar.öldürdüklerini sandıkları hayvanları kancalarla tutup sürüklüyorlar.ve bunu yapan ülke kongo,nijerya falan değil kanada.bu nokta da ibret vericidir...acaba aranızda bu konuya tepki gösterebileceğimiz bi internet linki falan bilen var mı?forumumuzdan bu girişime yüksek katılım olur.sesimizi çıkarmadıkça dünyada it ürüyor kervan yürüyor fokun beyni de dağılıyor...

• Beğen
Tepkiler: Murat EVGİN

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Savunmasız zavallı fokları Kanada'lılar resmen katlediyorlar:mad: Ben resimlere bakarken tahammül edemedim.İlk resimdeki fok'un bakışları hala gözlerimin önünde.Eğer bu kepazeliği Türkiye yapsa neler olurdu acaba düşünmek bile istemiyorum.Elimden gelen birşeyde yok sadece...:boese157: :boese157: :boese157:

• Beğen

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
ya gerçekten bu tarz haberleri okudukça, bu dünyada hayvanlara acı çektirenleri inşalah bir taraf vardır da, orada hesabı sorulur diyorum. şu masum canlılara yapılan katliama nasıl göz yuman insanlarla aynı dünayadayız bilmiyorumm...

• Beğen
Tepkiler: güray

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
ben vahşete dayanamadım için fotograflara bakmıyorum.ama zalimlik eminim çok üzücü boyuttadır:( .keşke dicem yine.ama dünyada artık insana bile deger verilmiyo.neye keşke diyecegini sapıtıyo insan.malesef:( :( ...

• Beğen

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Dünyada, insan dediğimiz yaratık kendi soyunu da tüketeceğini bildiği halde yaşadığı habitatı yok eder, kendi yarattığı değer yargıları uğruna dünyayı dahi yoketmeye hazırdır, sırf zevk için kendi türünü ve diğer canlıları yok eder, sırf dış görüntüsü yüzünden kendini türünü öldürür, çıkarları uğruna kendi türünü ,diğer canlıları ve yaşadıkları ortamları bir daha geri dönmeyecek şekilde yokeder. Ondan sonra da birini aşağılamak için hayvan der!
Fok avı hakkında çok bir şey diyemem ancak Kanada Hükümetinin soylarının tükenmesini göze alamayacağından eminim, bununla beraber aşırı korumanın da doğal olarak kurulmuş olan besin zincirini bozacağını düşünüyorum. Hiç şüphesiz kullanılan yöntem çok vahşice görünüyor. Biz dışarıdan bakarak duygusal yaklaşımlarla onları yargılarsak haksızlık etmiş oluruz diye düşünüyorum. Ayrıca bir yabancı gözünden Kurban Bayramı zamanında İstanbul sokaklarını, oto yol kenarlarını görmeye çalışın!

• Beğen