800 tl'ye kadar şehir bisikleti önerisi

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Merhabalar. Günlük gidiş geliş toplamda 5 km yol yapacak belki daha fazla bir şehir bisikleti arıyorum. 2. el düşünmüyorum. Ng650 den geçiş yapacağım. O çok eskidi. 24 vites veya üstü olursa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
2011 den beri üyeyim. İlk defa forumu bu kadar sakin gördüm. Uzun süredir girmiyordum foruma. Forum ölmüş resmen.

Tepki
10
İsim
özgür cem yurt
Bisiklet
Salcano
kron tx150 ve 250 sine bakabilirsin veya bütçeni arttırıp sedona 300 s

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@onur6115 Teşekkürler. 2. el bisiklet alırken nelere dikkat edilmelidir peki?

cihangir

Aktif Üye
Tepki
164
İsim
Cihangir
Bisiklet
Scott
@Ahmet A.

Gece saat 02:33 te konu açıyorsunuz bir de cevap gelmemiş forum ölmüş diye serzenişte bulunuyorsunuz. İlginç doğrusu. :D bu arada btwin veya salcano modellerine bakın. çünkü bütçeye uygun bu iki markadan başkası zor.

hamidgf

Üye
Tepki
41
İsim
Hamid Fidan
Bisiklet
Dahon
Bikeandoutdoor da %30 indirim var sedona 300s 814 lira gibi bir fiyata geliyor bir bakınmanızı öneririm . 24 vites kısmı tutmuyor çokta bisikletten anlamam sadece öneri :uzgnm:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mesela mosso legarda 1521 mdm modeli bildiğin düz maşalı şehir bisikleti, fitness bike.

Tepki
6
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar merhabalar. Foruma Yeni üye oldum. Eskişehirde yaşıyorum. 33 yaşındayım ve neredeyse 16 -17 yaşımdan beri bisiklete elim değmedi. 10 yaşında alınan pinokyo marka bisikletim ilk ve son bisikletimdir. Evden 200 metre uzaklıktaki markete bile otomobille gidip geliyorum. Türkiye de bisiklete binmek için en güzel şartların olduğu güzide ilimiz ESKİŞEHİR de, böylesine güzel bir hobi, spor veya eğlenceden uzak olmanın büyük eksikliğini hissettim. Bisiklet almaya karar verdim. Bisikletler konusunda fazla bilgim yok. Ama yaklaşık 1 haftadır internetten araştırmalar yapıyorum. Başlangıç olarak bana hangi marka modeli önerirsiniz? Bütçem en fazla 800 TL. Eskişehirden saygılar sevgiler...

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
@Jacquelinecoltbende senin gibiyim. Salcano city sport 10hd modelini aldım 2 gündür aracı yerinden çıkarmadım. Zorlanıyorum işin aslı ama belli bir noktaya kadar böyle dayanmak zorundayım. Başlangıç adına çok fazla yorma kafanı şu bu diyerek boşuna zaman kaybetme, ben 2. El aldım 700TL ye (sahibi 100km dahi yapmadığını söylüyor ki gerçek sanırım keza nokta kadar boya darbe vs yok) memnunum, birkaç profesyonel arkadaşıma gösterdim f/p açısından çok güzel dedi hepsi. Başlangıç için seçeneklerinin arasına girmeyi hak eden bir bisiklet.

Polatyanar

Üye
Tepki
0
İsim
Polatyanar
Merhaba Saygıdeğer arkadaşlar
Salcano city fun 60 ve Claud Butler Explorer 700c modeli Arasında kaldım iki markanında Özellikleri aşağıdaki gibi ;

CİTY FUN 60 V

700C TREKKING
KADRO : Alüminyum kadro"
MAŞA : Zoom 700C amortisörlü maşa
ARKA VİTES : Shimano RD-TX35 Tourney 21 vites
KADRO ÖLÇÜLERİ : 18" - 20"
ORTA GÖBEK : Chin Haur CH-51 kaset
AYNA VE KOL : Sr Suntour XR178 48t/38t/28t krank takımı
FREN TAKIMI : Alüminyum V fren sistemi
VİTES KOLU : Shimano STEF41
RUBLE : Shimano MF-TZ21 Tourney 28t/14t ruble
ÖN DEĞİŞTİRİCİ : Shimano TZ31 ön değiştirici
GİDON : -
BOĞAZ : -
SELE BORUSU : Zoom C208 alüminyum sele borusu
SELE : Salcano logolu jel takviyeli sele
FURÇ TAKIMI: Chin Haur CH-9280TBW
TEKER SETİ : TREKKING COMFORT reflektörlü lastik
JANT SETİ : Salcano XPRO HB 32h jant seti
AĞIRLIK : 13,32 kg

Bu da Hepsiburada sitesinde satılan yine salcanonun İngiltere'den getirttiği CLAUD BUTLER EXPLORER 700 C CITY BIKE
olarak geçiyor lakin markanın kendi sitesinde yer almayan bir model ve Hepsiburada sitesinin yazdığını Özellikleri aşağıdaki gibidir

MODEL İSMİ
EXPLORER
TİP
TREKKING
KADRO
700CX20”
ARKA VİTES
SIMANO TX35 21 VİTES
VİTES KOLU
SHIMANO SLRS36
ARKA DİŞLİ
SHIMANO MFTZ21
FREN SİSTEMİ
ALÜMİNYUM V FREN
LASTİK
TG 37-622 LASTİK
MAŞA
ZOOM AMORTİSÖRLÜ MAŞA

Arkadaşlar işte bu iki model Arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum..

Tepki
0
İsim
Buğra
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1-1,5 haftadır araştırdım ve dağ bisikletine karar verdim sebebi ise görünüş,hafiflik ve bütçe ye daha uygun olması. 3 bisiklet arasında akrarsız kaldım.
- Mosso Wildfire V turney 26 jant(655₺) Bu bisikleti bu yaz tatile gittiğimde kullanmıştım gayet güzel çok hoşuma gitti
- Kron xc 150(Bulunduğum şehirdeki bisikletçide kampanyada 650₺) Bu bisikleti ise geçen sene okulun düzenlediği bisiklet turunda kullandım çok güzeldi ama forumda hakkında kötü yorumlar çok fazlaydı
- Salcano ng 750 Bunu ise hiç kullanmadım.
Çok uzun oldu ama hangisini almalıyım?