800-900 TL Yol/Şehir içi Bisikleti Önerisi

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar,

Geçen yaz dağ bayır gezerim diye Salcano NG650 V aldım. Tabi öyle bir şey olmadı. Yaz okulu sebebiyle gidebildiğim en engebeli yol üniversite yoluydu.

NG650 bisikletim çalındığı için yeni bir bisiklet alacağım. Bu sefer dağ bayır gezme amacında değilim. Okula giderim (10km~), şehir içi gezerim düşüncesindeyim. Isparta'da olduğum için belki Eğirdir'e de (30km~) gidebilirim.

Bisiklet konusunda pek bilgi sahibi değilim. Hangi model ya da marka vites, fren, maşa hatta bisiklet iyidir bilmem. O yüzden buraya konu açma gereksinimi duydum. Çünkü bisikletleri kıyaslamak için bakıyorum ve neredeyse aynı gibi gözüken iki modelden birisi daha pahalı oluyor. Mesela birisinin fren sisteminin modeli farklı, diğerinin vitesi gibi. Ayrıca yol bisikletlerine şöyle bir göz gezdirdim ve HD frenli bir model göremedim. Acaba yol bisikletlerinde HD kullanılmıyor mu? Kullanılıyorsa bir artısı var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Not: Güvenlik kamerasına ya da polise güvenerek benim gibi bisikletinizi dışarı kilitlemeyin. Hatta gözünüzün önünden ayırmayın :) Aşağıdan çalınma hikayesini de okuyabilirsiniz :(

Kendi çapımdaki araştırmalarım sonucunda karar verdim gibi. Salcano CS 30V düşünüyorum. Btwin Fit 300 de düşündüm ama düz maşa olmasından dolayı vazgeçtim. Kilitlenebilir maşa şu anda daha çok işime gelir gibi. Yine de tam emin olmamakla birlikte Carraro 224, Salcano CS 30V ve Btwin Fit 300 arasında kaldım. Eğer sizlerden bir cevap gelmezse, yarın bayi ile yapacağım pazarlığa bağlı olarak CS 30V alacak gibiyim.

Teşekkürler.

Scudo

hakankurt

Üye
Tepki
18
Bende aynı senin gibi arayistayim ama ben seceneklerimi sadece salcano cs 30 ve 40 a indirgedim.bu tercihi yapmamda cs 40 ve 50 kullanan iki hocam etkili oldu:)birisi cs 50 ile 20 bin km yapmış:) hal boyle olunca vede kullanma fırsatından olduğu için hoşuma gitti.
Carraroya nedense çok fazla isinamadim ve fiyat olarak cs lerden bira daha pahali ve csler donanım olarak biraz daha iyi yanlış bilmiyosam.ancak yapacağın pazarlık önemli tabi.ben cs öneririm.(hala kendimde pazarlık ve karar aşamasında olduğum için alamadım ama olsun:) uygun fiyata alabilirsek al.fikir vermek acisindan söyleyim cs 20 un 2014 modeli internette 790 TL ye görmüştüm.2015 te 850 filan..eğer daha iyi bi fiyat alırsan banada haber verwbilirsen sevinirim bende alirim:)

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Bisikletcim de 2014 model City Sport 40 buldum 750 liraya. Yazan özelliklere göre 2015 modeli ile Arasında bir fark yok ya da ben göremedim. Bilgili arkadaşlar bu konuda ve bisikletcim in güvenilirliği konusunda beni bilgilendirirse sevinirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletcim.com dan almadan önce arayın ve ürünün stokta olup olmadığını öğrenin. Bazen ellerinde olmayan ürünü satıyorlar; bekleyip duruyorsun üretici firmadan tedarik edilecek diye. Ayrıca aramışken fiyat konusunda pazarlık yapın, işe yarıyor. Ama ben olsam fit3ü tercih ederdim; daha hafif ve 700x23 tekerleri ile daha akıcı bir sürüş sağlayacaktır.

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Arayıp stok bilgisi almıştım zaten ve ellerinde varmış. Fit 3 için ise çoğu parçası kendi üretimi olduğu için ve benim bu konuda yeterli bilgim olmadığı için kafamı karıştırıyor. Gerçi herhangi bir bisiklet konusunda pek bilgi sahibi olduğum söylenemez. Ama yabancı forumlarda şöyle bir şeye rastladım ki Fit 3'deki Shimano Sora yol bisikletleri için olup Salcano ve çoğu markanın kullandığı Altus modelinin ise MTB için olduğu yazılıyor. Ki ikisi de giriş seviyesi olarak gözüküyor doğal olarak. Şu da var ki 11 kg olması Fit 3'ün gerçekten çok iyi. Tabi decathlon un world kredi kartlarına taksit yapmaması ve çoğu yerde kargo bedava iken burada yaklaşık 30-50 lira arası bir kargo bedeli çıkması benim açımdan kötü oldu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@GULERYUZ Bu durumda bisikletcim'den almanız gerekecek. CS40 ta fena değil, forumda kullanıcıları var.
not: fit3 te sora değil sram x3 3x7 vites var.

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
850 liraya Isparta Toker Ticaret'ten Sedona 300-S 2015 model almış bulunmaktayım. Sanırım 2014 modellerinde olmayan maşa kilidi 2015 modelinde var. Ki bu durum benim 300-S modelinden uzak durmama sebep idi.Gidip görünce gerçekten de maşa kilidinin var olduğunu gördüm :) Sedona'nın kendi sitesinde bu durum belirtilmemiş olsa bile.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
@GULERYUZ okuduklarıma göre bu firma bayağı sıkıntılıymış, dikkatli olmanızı öneririm

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Hocam açıksa Isparta'daki tek Salcano ve Sedona bayisi bunlar. O yüzden pek alternatifim yoktu. Yine de teşekkür ederim uyarınız için.

Tepki
0
İsim
İlyas
Bisiklet
Salcano
Merhaba ;

Ben aranıza yeni katıldım. Daha önce bisiklet tecrübem çok azdır.

Kullanacağım bölge İstanbul-Küçükçekmece ve civarı. Yani genellikle hep asfaltta spor amaçlı tabiki keyif amaçlı kullanacağım. Ulaşım vs. gibi bir amacım yok.

Fakat şehir bisikleti mi , yol bisikleti mi alacağıma karar veremedim. Bütçem 800-900TL(ekipman hariç)'dir.

Ben internette araştırdım fakat karar veremedim. Salcano Cityfun 60 - Salcano xrs 070 gibi modeller var ama karar veremiyorum. Lütfen yardımcı olun.

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@CokGezenBilir carraro 225 i inceleye bilirsin kullananlar genelde memnundur

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
@CokGezenBilir Carraro Sportive 224 öneririm.Sportive 225le tek farkı V fren olması.Zaten çok bisiklet tecrüben olmadığı için disk fren eksikliği göreceğini sanmıyorum.Ben 2-3 aydır kullanıyorum memnunum :harika:

Tepki
3
Bisiklet
Castello
Nacizane fikrim, madem sadece asfalt surusu yapacaksiniz ikinci el temiz 350-400 liraya cok temiz ve guzel bisikletler bulabilirsiniz, hatta daha bile azina amortisorsuz bile sizin icin cok yeterli, sadece alacaginiz bisikletin iyi ve cok agir olmayan bi kadrosu olsun yeter.

idris0189

Üye
Tepki
0
herkese hayırlı günler. yeni üyeyim forumda yaklaşık 2 aydır şehir bisikleti arıyorum. öncelikle mersinde yaşıyorum devlet hastanesi civarında oturuyorum mersin geniş değil fakat uzun bir şehir. dağlar kıyıya yakın olduğu için yokuşu fazladır (en azından bizim ora öyle) bisikleti arada çarşıya inmek için kullanacağım inmek diyorum çünkü oturduğumuz yer yukarıda. çarşıya giderken pedal çevirmeme bile gerek kalmayabilir ama çıkarken baya çevireceğim. kullanım amacım böyle. aradığım özellikler öncelikle hafif olması sonrası pek önemli değil fiyat olarak 800 diyelim ama bunu rahat bir şekilde esnetebilirim. amatör olarak ara ara bineceğim için uçuk fiyatlı birşey düşünmüyorum. şimdi iş size düşüyor üstadlar. bi yardım edinde güzel bi bisiklet alayım.
not: salcano ve kron düşünmüyorum.

nanotech

Üye
Tepki
10
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Son zamanlarda boşluktan içimde bir bisiklet tutkusu başladı. Hem boş zamanları değerlendirmek hem spor yapmak hemde iki tekerlek tutkusunu motorsiklet yerine bisiklet ile bastırmak amacıyla bir yol bisikleti almaya karar verdim. Aldıktan 2 gün sonra bir köşeye atıp vazgeçecek değilim içimde ki tutku iki teker diyebilirim.

İlk başta dağ bisikleti almayı düşünüyordum ama gerek yaşadığım yer olsun gerekse de kafamda ki performans takıntısı yüzünden yol bisikletine dönüş yaptım. Genel olarak kullanacağım yer şehir içi ve şehir dışı olan asfalt yollar.

Birçok bisiklete baktım ama bisikletler ve donanımları konusunda bilgim oldukça kısıtlı. kadro boyu olayını tam anlayamadım forumda ki konulardan 18 yaşındayım, boyum 180-182cm civarı. boyuma uygun 1000TL' yi geçmeyecek şekilde sıfır veya ikinci el bisiklet önerebilirmisiniz?

Tepki
0
İsim
Ömer
Merhaba şehir içi kullanma amacı ile yarın bisiklet almayı düşünüyorum.2 sorum var:

1.'si 700-1000 tl arası hibrit güzel bir bisiklet önerebilir misiniz?(salcano cit fun 60 nasıl sizce ?)

2.'si okula bisikletle gitmeyi düşünüyorum 15 km git , 15 km gel yapabilir miyim?Yollar yokuşsuz sigara felan da içmem kilom normal sizce çok zorlar mı?

Fatih Elma

Üye
Tepki
5
Bu güzerhagta evden işe sahilden bisikletle gitmeyi planlıyorum arada. Carraro flexi 21 vites katlanır bisikletim vardı, denedim, tam 1 saat 10dk sürüyor. Hem yorucuydu hem de çok uzun sürdü. Farklı bir bisiklet öneriniz olur mu? 1000tl civarı bir ürün bakıyorum.

Tepki
0
İsim
Yiğt
Bisiklet
Kron
Merhabalar Arkadaşlar,
1500 TL civarında bir bütçem var.Yol veya şehir bisikleti almak istiyorum, biraz ikilemde kaldım aşağıdaki seçeneklerden hangisi almalıyım veya sizin önerebileceğiniz modeller varsa onları da duymak isterim.
Çok teşekkürler.
İyi Günler.

2015 Scott Sub Sport 30 Men City Bike
Sedona 410 (2015-2016)
CARRARO SPORTIVE 225 ERKEK ŞEHİR 24-V HD
TRIBAN 500-520 FB

Tepki
0
İsim
Mustafa Taylan
1 saat kullanılmış Sedona 610 satabilirim geçen hafta aldım bazı sıkıntılardan dolayı satmak durumundayım 56 kadro 1300 tl son fiyatı sıfırdan farksız