800-850 Ytl

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
ya çok feci aklım bulandı dün herkes corratec dedi bugün herkes sedona diyo,
bugün gittim corratec'e baktım şekil olarak renk olarak beğendim boy 4 var bana uygun biraz bindim güzel geldi ve ikisinin arasında pek fazla komponent farkı yok.Ayrıca benim için görünüş ve renk de önemli seonanın rengi hiç hoşuma gitmiyor bu nedenle soğuk bakıyorum ama 2 kg da önemli bi unsur..
Ama bugün bu yazıları okumadan corratec'e kesin olarak karar verdim x-vert motion'a.

Of offf. Yorumlar için teşekkürler..

yine fikrimi değiştirdim o renk kadroya nasıl razı oldum bilmiyorum ama başka konularda da yorumlar okudum ve o gzl görüntü hariç ii yanı olmadığını gördüm ama sedonanın amortisör ii deil dediler amortisör konusundan hiç anlamıyorum, sedonanınki yaylıymış peki corratec'inki nasıl??

ya peki inernette niye 13,4 kg yazıyo bu corratec için??

Son mesajınızdan itibaren yarım saat içerisinde yeni mesaj yollamak isterseniz lütfen sağ alttaki düzenle butonunu kullanınız.

Scudo

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@fatihgüven

Corratec bisikletlerin çeşit çeşit kadro ölçüleri var 1/2, 4, 5 Ağırlık olayı da doğal olarak kadro boyuna göre değişiyor. Kadro boyu 4 olan model 13,4 kg oluyor diye kadro boyu 5 olan model de 13,4 kg olacak diye bir şey olamaz değil mi. Ayrıca bisiklet firmaları genellikle ağırlık beyanına pedalleri ilave etmiyorlar. Sen en iyisi bu bisikletin ağırlığını almayı düşündüğün Corratec modeline sahip olup bu foruma üye olan arkadaşlardan sor. Corratec sayfasına mesaj yazarsan bu bisiklete sahip olan arkadaşlardan yardım gelecektir.

borab

Forum Demirbaşı
Tepki
146
MERHABA
scud aslı bisiklette %20 indirimli bence kaçırılmayacak fırsat

bide bu yazıyı oku (link)

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
ya 14,5 kg falan dediniz corratec'e ama deltayı aradım tam 13 kg dediler,
sedonayıda formda 12,3 yazdılar 700 gramı renge tercih ederim yani

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
@fatihgüven

manitou maşalı 2006 corratec x-vert motion 14.5 kg dir. pedalları ile birlikte. delta bisiklet ankara ile konuştum ve bu fark neden yanlışsınız dedim bana pedalsiz olduğunu söylediler.

2007 nin maşası rst gila, o da manitou nun maşası gibi yaylı fakat daha kötü bir maşa.

aynı tartıda ölçtüğüm 3 bisiklet sedona sd 761, sd 711(axon d-rl maşalı) ve x-vert motion sırasıyla 12.3kg , 13.8kg ve 14.5kg gelmişlerdir. sedona ya d-rl değil s-rl amortisör taktığımda 12kg ye düştü. corratec bisikletin kadro boyu sanıyorum 3, 761 in 18" 711 in de 16" tir.

kilodan problemin yoksa axon d-rl güzel bir amortisör ve yaylı amortisörlere göre hafif ayrıca gidondan kilitlemesi mevcut.

benim ölçümlerim ve tecrübelerim bunlar, karar ise tabiki sizin.

• Beğen
Tepkiler: Fatih Buzgan

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
@Semih Temiz

hangisi bilmiyorum dedi ama 200 gram oynar en fazla dedi ben de çok deetaylı konuşmadım

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
bizim evdeki corratec x-vert motion'ın kadro boyu 4 imiş, az önce belirttiğim gibi 3 değil.

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
17,5 xc 4000 kadro, suntuor xcm maşa ve deore setten oluşan bir bisiklet topladık..
Cevap yazan herkese, ömer yıldırım'a ve wolfret'e çok teşekkürler.
Henüz tartamadık ama hafta içi hallederm fotoğrafları yakında foruma eklerim

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
hayırlı olsun fatihcim fotoları sabırsizlikla bekliyorum