8 Nisan Tandır - Mayıslar Orman Gezisi (Eskişehir)

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Merhaba Arkadaşlar;

8 Nisan sabahı Serkan Bülent ve Ben saat 10:00 da Eskişehir Terminalinde buluştuk. Bisikletlerimizi Parçalayıp Iveko marka münübüse bisikletlerimizi zor bela sığdırabildik.. Başlangıç biraz zor oldu ama zoru başardık....

Eskişehir den uzaklaşıp Bozdağ mevkiine doğru 45 dk bir yolculuktan sonra Yarımca köyüne ve buradaki tandır kavşağına ulaştık...

Tandır kavşağında bisikletlerimizi toparladık tan sonra tandıra doğru yol almaya başladık 4 km.. bu arada rakım 1100 civarı
tandıra ulaştık dan sonra toprak yola kavuşuyoruz yaklaşım 100 150 mt sonra sol tarafa giren stabilize bir yoldan saptık ve ormanlık araziye girmiş olduk..

Bülent seyir halinde

yaklaşık 10 km sonra uygun bir yerde mola verdik ...

Mola yerinde Serkan ve Barbaros

Yolda gördüğümüz Ayı izi

Yanlışlıkla saptığımız ve bizi 1 saat oyalayan iniş etabı (tabi çıkışıyla beraber)

Yanlışlıkla saptığımız yolun sonu çıkmaz yol ... yolun isminide ben koyuyorum geyik çıkmazı yolu...:)) çükü bu yolda ilerlerken büyük bir geyik gördüm arkadaşlar superdi...

İlerleyen etaplarda Serkan

Zirve düzlüklerinden birinde Barbaros , Serkan .... altımetre 1400 rakım gösteriyor ama 1300 civarı olsa gerek ....

Yol üstünde bize, doğru yolda olduğumuzu hissettiren şifalı çeşmeye gider tabelası

ilerleyen etaplarda ben :)))

Tabi bazı etaplarda bisikleti elimize almadık değil...

Derelerdende geçtik tabi.... muha ha ha...:)))

Yolda rasladığımız bir ağaç,,, tahminimiz çam ağaçı,,, çevresi 5 mt 100 cm .. üşenmedik ölçtük....

Bülentin tatlı tatlı çıktığı rota.........

Uzaklardan iki bisikletçi geliyor ....

Bület ve arkada görünen sivri kayalarda bozaniç kayalıkları... mayıslara yaklaşıyoruz .. iniş super 14 km .......:))

Serkan and Barbaros .....

Bu faaliyet Bülentin geçen sene ekim ayında tersten yani mayıslar köyünden eskişehir gidiş faaliyetinin ... bir başka versiyonu oldu... yalnız burada bülente şaşkınlık ve hayranlıkla söylemek isterim büyüksün abi....... yalakalık değil büyüksün abi....

Toplam faaliyet 56 km sürdü bunun son 14 km si sırf iniş. önceki etaplarda inişli çıkışlı oldu... geldiğimiz mayıslar köyünün rakımı 300 mt ...dir .. yaklaşık 1000 mt lik bir iniş oldu diyebiliriz..

Faaliyete katılan ve beni sabah sabah uykumdan zorla kaldıran arkadaşlarıma teşekkür ederim... siz biziklet sevenlerinde iyi seyirlerine sunarım fotoğrafları...

sevgiler

Barbaros

Not: Fotoğraflar Bülent YILDIRIM , Serkan ERİŞ , Barbaros AYDOĞDU

Scudo

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
ellerinize sağlık.güzel br gezi olmuş.zaman ayırıp bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

bugün bizde kısa bir tur yapalım dedik.8. km de rüzgara mağlup olup geri döndük.

tekrar tşk ler.

• Beğen
Tepkiler: barhay

Lancer

Daimi Üye
Tepki
79
çok güzel bir gezi olmuş.. paylaştığınız için teşekkürler..

• Beğen

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
zaten bugün binememiş olmanın sıkıntısı var. bide sizin resimler... kaslarım gerildi. :)

güzel bi tur olmuş. teşekkürler.

• Beğen

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
ellerinize ve tabiiki pedallarınıza sağlık güzel bir gezi olmuş...
ortam ve grupta güzel..

saygılar

Said

• Beğen

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Parkur muhtesem.. Fotograflar da bi o kadar guzel:) Bu hos fotograf ziyafeti icin emegi gecen herkese tesekkurler!!!!

Saygilar
Tugberk

• Beğen

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
arkadaşlar pedallarınıza sağlık çok güzel bir gezi olmuş ayrıca otec bugün fatihden kartala yarışma için bir gitmem vardı geri dönerkende öldüm rüzgardan ama zevkli bir gezi oldu allah için :D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
vay vay vaaayyy

bensiz faaliyet!!! hadi bensiz olması neyse de hem de habersiz...
peki...

güzel etapmış,
elinize ayağınıza sağlık.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir etap. Dağ taş dinlemeyip devam. Grup halinde olması ise bir harika. Ayaklarınıza Sağlık. Sevgiler...

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
HArika bir gezi ve harika resimler. Eskişehirden bir iyi bir kötü haber aldık bugün. Şehirde bisikletleri topluyorlar, ama bisiklet dostları dağ bayır geziyor işte buna inat.
İyiki bugün, kapalı havaya rağmen, hem de öğlene kadar bekleyip, moda kartal bisiklet sürdük eşimle. Tam geri döndüğümüzde günaş açtı, kartal a doğru gök gürlüyordu gidişte. ( makinam tamirde olduğu için resim çekemiyorum )
Bunu neden belirttiğime gelince. özellikle pazar günü bisiklet sürmediysem ve akşam forumda harika gezilerinize rastlarsam , evet itiraf ediyorum kıskanıyorum. :) :) :)

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

sensiz olmaz tabi faaliyet ....dedim ya sabah sabah arkadaşların gazıyla gitik ..doğaçlama oldu bekardeş.... ama rota yı önümüzdeki günlerde beraber yaparız ...yada bursa yolları taşlı ....taşlı .. yada oylat da kaplıca keyfi.....:)

tito

Aktif Üye
Tepki
47

bu ne demek?
nasıl yani?

sorum anlaşılmaz görünebilir ama en basit anlamıyla sordum: belediye filan mı yasaklıyor? ya da neden toplanıyor?

hhtatar

Daimi Üye
Tepki
102
Güzel gezi, güzel resimler.
Ellerinize, ayaklarınıza sağlık.
Bileniyorum, bileniyorum...

• Beğen

tito

Aktif Üye
Tepki
47

sağol murat, bu başlığı okumayı atlamışım...
sabır!

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
teşekkür ederiz güzel paylaşım için
bir de bir konuda merakımı gideririseniz çok mutlu olacağım..
eskişehir den yaklaşık 40-45 km uzaklıkta bozüyük yakınlarında dürbün adlı piknik|ormanlık alanı ve cevresine giden yok mudur bisikletle?
yoksa kötü bir parkur olduğu için mi gidilmiyor(sanırım öyle çünkü çok da düzlük bir yer değil:))
ben olsam oraya da gitmeyi denerdm..
güzel bir şelale falan da var hem:)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

bozüyük türbünlerinden bahsediyorsunuz sanırım. rota istanbul yolu üzeri olduğu için tercih edilmiyor sanırım.asfalt yol boyu seviyesiz şoförlerin tacizlerinden korunmaya çalışmaktansa "ya karşıma ayı çıkarsa" endişesi ile ormanda bisiklet sürmeyi yeğlerim, ekip olarak yeğleriz ;)

velhasıl yolu biraz sıkıntılı olduğu için sanırım pek giden olmuyor bizim çevreden..

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323

Bozdağ benim çok gitmek istediğim bir yer...kıskandım...

Ben aynı saatlerde eşankara taraflarında tek başıma turluyodum,meğer siz neler yapıyormuşsunuz...

Valla barbaros tebrik ederim... çok güzel gezi olmuş,fotoğraflar harika...

En kısa zamanda bizde isteriz yalnız...

• Beğen

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

Tabiki kardeş yalnız ben mesaiye başladım yani çalışmaya başladım artık.. 2 aylık boş bir zaman dan sonra çalışma hayatına start verdim ...sadece pazargünlerim tatil.. artık bu haftamı olur öteki haftamı gittiğimiz parkura sizleride götüreceğim.....

teşekkürler

sevgiler