700x23c İç Lastik ve Yama

Scudo

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@dr_mrh

2 tur bant üzerine iç lastik sarmayı düşünüyorum. Elektrik bandını şeridin altından değil de üstünden sarsam bir şey fark eder mi? Şerit hala biraz tutuyorda boşu boşuna sökmeyeyim.

@Ersin savaş

Keşke ölçüsüne baksaymışsınız. Neyse sağlık olsun 1 iç lastikten bir şey olmaz. Yolda bırakmadığı sürece.

@Aydıntuncer

Beton değil yerler. Parke de yapar mı bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ersin savaş Bu tür durumlarda, lastiği şişirmeden önce sibobu içeri doğru bastırın. Daha sonra, dış lastiği aşağı doğru ittirdiğinizde sibop kısmı tam olarak oturmuş olacak.

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
@Berkay*
elektrik bandı dandik birşeyse yada sıcakta çok beklerse yanlarına yapışkanı çıkıp iç lastiğe yapışabilir diye öyle dedim
bir de lastikleri takarken talk pudrası ile iç dış lastik arasını sıva, iç lastik daha rahat hareket eder
lastiği takarken mümkün olduğunca levye kullanma ilk zamanlar biraz zor olur ama sonra alışırsın
bu arkadaş daha güzel anlatmış

• Beğen
Tepkiler: Berkay*

esesli

Üye
Tepki
0
İsim
ahmet erdoğan
Bisiklet
Geotech

proxyminee

Aktif Üye
Tepki
118
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana kırılmayan levye önerirmisiniz arkadaşlar :D ve iç lastik öneriniz ne olur pahalı olsun sorun değil..

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
475
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletlerinin lastiklerine yama yapılmıyor mu arkadaşlar? Bisikletçim yapmam tehlikeli olur diyor güzelim iç lastikler tek kullanımlıkmış gibi israf oluyor. Ben yamalama taraftarıyım ama o öyle dediği için hiç yamalamadım henüz. Eğer bir sıkıntı olmayacaksa kendim eski lastiği alıp yamalayacağım ve yedeğe koyacağım?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletlerinin lastiklerine yama yapılmıyor mu arkadaşlar? Bisikletçim yapmam tehlikeli olur diyor güzelim iç lastikler tek kullanımlıkmış gibi israf oluyor. Ben yamalama taraftarıyım ama o öyle dediği için hiç yamalamadım henüz. Eğer bir sıkıntı olmayacaksa kendim eski lastiği alıp yamalayacağım ve yedeğe koyacağım?
Yapılıyor tabi.
Benimkilerden bazıları yamalı boğçaya döndü.Artık onlara yamalı iç lastik değil de iç lastikli yama diyorum.

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
475
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ceyhun Özkan Ee kaç tane iç lastik çöpe gitti o zaman. Ben israfı hiç sevmem bu duruma çok üzüldüm. Gerçi suç ben de lastik değiştirmeyi bir türlü pratikleştiremedim gitti.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ceyhun Özkan Ee kaç tane iç lastik çöpe gitti o zaman. Ben israfı hiç sevmem bu duruma çok üzüldüm. Gerçi suç ben de lastik değiştirmeyi bir türlü pratikleştiremedim gitti.
Dış lastiğiniz telli ise lastiği janta oturtmak biraz pratik isteyebilir.Eğer katlanır ise çok çabuk alışıp söker takarsınız.

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
475
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 Yakında katlanır alacağım telliler cidden zor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yama var hatta MTB ye göre daha küçük oluyor. Benim arka tekerde 2 önde 1 tane var (700x23c).

OB_Tolga

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Tolga
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Yapılabiliyor ama pek sağlıklı olmuyor. Asfaltta sürerken yamalı kısım lastiğe baskı yaptıkça zıplama hissiyatı olduğu söyleniyor o kısımda.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yapılabiliyor ama pek sağlıklı olmuyor. Asfaltta sürerken yamalı kısım lastiğe baskı yaptıkça zıplama hissiyatı olduğu söyleniyor o kısımda.
Bende duydum aynı şeyi. Bunun içinde daha ince yapışkan yamalar var diye biliyorum.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimki gibi her tarafı yamalı olunca lastiğin zıplamaya, hoplamaya, dengesizleşmeye mecali kalmıyor bile. :ssrtcbya:
Bunun içinde daha ince yapışkan yamalar var diye biliyorum.
Ne ince yaması. :ssrtcbya: Bildiğin koskocaman sıcak yama yapıyorum:

IMG_20190819_113607.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet, o his bende de oluşuyor maalesef. Çok net olmasa bile hissediliyor. Acaba hız rekoru sırasında yamalar mı vuruyordu alttan 🤔

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet, o his bende de oluşuyor maalesef. Çok net olmasa bile hissediliyor. Acaba hız rekoru sırasında yamalar mı vuruyordu alttan 🤔
O hissiyat bende de oluyor bazen.Sonra nasıl oluyorsa geçiveriyor.
Ben yurtdışından yaptığım her alışverişte(Merlin, Bike24,Wiggle) ihtiyacım olsun olmasın sepete beşer tane iç lastik atıyorum.Türkiyedekinin yarı fiyatına daha kalitelisini almış oluyorum. Bir bisikletçi için iç lastik, ''reşat altını''gibidir.Reşat altını gibi her daim işe yarar, elimizin altında olsun yeter ki. :harika:

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İnanma o bisikletçiye, bir daha gitme oraya

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

Ekincan

Daimi Üye
Tepki
1.571
İsim
Ekincan Erol
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben tehlikeli bulduğum için yol bisikletimi yamasız kullanıyorum. Zaten 1 senede 2 defa patladı. O da jant kestiği için. Her ne kadar yamasakta o yama bazen yolda açılabiliyor. 45-50km hızlarda birden pıss diye inmesi büyük kazaya yol açar. 10-15 lira için sağlığımı tehlikeye atmaya değmez. Ha çok fazla patlatıyorsanız tubeless sisteme geçebilirsiniz.