700x23 lastik sıkıntısı

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Uptown Cyclist

Bana daha çok bu uci ve yarışlarda 25-28 lastik kullanılacakmış söylentisini takıntı yapmışsınız gibi geliyor. Uci 25-28 lastik kararı aldıysa demek ki en iyi ölçüler bu diyerek 23 ten soğuma durumu. Yol bisikleti için en ideal lastik ölçüsü var elinizde. Lastiğin hamuru deseni nasıldır,hıza etkisi ne derece anlaşılır buna yorum yapamam ama 23 hızlanma açısından 25 ten her zaman için bir adım önde benim görüşüm. Yere ne kadar az temas var ise konfor azalır ama hızlanma artar. Ayrıca yol bisikletinde lastik kalınlaştıkça görselliği bana kalırsa kötüleşiyor bu da benim takıntım. Daha ince ebatlara geçme durumum söz konusu araştırıyorum bakalım.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
Scudo

savaszengi

Üye
Tepki
69
23c lugano kullanıyordum 110-120 psi ile kış için maxxis detonator e geçtim 28c birde z-liner yaptım 3 ayda 1 kere patladı :) yol tutuşu şahane konforu daha iyi ama hızlanma ve hızı koruma konusunda daha hantal. 20c cst kullanmıştım bi ara 23c lugano ondan çok daha iyi her konuda sadece kalınlığa bakmayın lastik yapısı sadece kalınlıktan ibaret değil ağırlıkta önemli. lastiğimi değiştirmem bisikletin 600 gr ağırlaşmasına neden oldu.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni konu açmiyim diye buraya soruyim dedim. Bilimin açıklayamadığı bir sıkıntım var:) 23c ultremo aqua latiklerim vardı marathon 25c aldım kış için. Daha hızlıyım. Anlam veremiyorum. Marathonlar çok ağır,dişli ama daha hızlıyım. Çok garibime gitti.

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
schwalbe ultremo aqua kuru da gitmiyor olabilir mi?