700 x 25 lastik seçimi

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Merhaba,

BTWİN Triban 3 bisikletimde kullandığım yolların çoğunluğunun killit taş olması nedeni ile üzerindeki lastikleri hiç kullanmadım. 700x28 Michelin Dynamic Sportlar konforlu fakat yol bisikleti performansından çok uzak kalıyor. Denemek için taktığım 23lük Rubenalar iyi hız, yol bisikleti hissi, kötü performans ve konfor verdi.

Aklımda uzun zamandır 700x25 lastik denemek var. aşağıdaki linkte Michelin Lithion 2 katlanır lastikler 25lik ve gri renk. İstediğim hemen hemen tüm özellikler var. Kargosu yaklaşık 13$ tutuyor.
(link)

Hem lastik hem de Wiggle ve fiyat hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.

Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Merlin'den almanızı tavsiye ederim. Hem takipli posta hem de sanırım daha ucuza geliyor: (link)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
@Ali K. Nickli arkadasimizda 25 lik lithion sifir lastikler vardi. Ulasin bence kargoyu beklemeyin.

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Önemli olan performanssa eğer, cüzdanı açmak gerekiyor.
Ucuz ve ağır lastikler maalesef sürüş zevkini götürüyorlar. Boyutunun önemi yok, kalitesi önemli :)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Performanstan kastım düşük basınçlı 28 lastiklerin kötü dönme dirençleri. Bisikleti günlük hayatımda her alanda kullanıyorum. Ciddi yüksek performans beklentim yok hem kendimden hem bisikletimden.

Yakın zamanda Triban3 aldım. Daha üst seviye donanımlı Salcano CYC02 bisikletimi satarak. Beklentim düşük fiyat / olabilen en yüksek performans + konfor.
Birleşik kaplar misali fiyatı alt sınırda tutup alabileceğim en yüksek performans ve konfor seviyesini yakalamaya çalışıyorum. Hiçbir zaman bisikletimi ve donanımları sınırlarında zorlamıyorum. Üzerinde gelen lastikler bana fazlasıyla yeterdi ama kullanım şeklim ve yol durumu nedeniyle 25lik lastikleri tercih ettim.

Tepki
71
Bisiklet
Orbea
Dün bende Wiggle'dan Schwalbe lastik alacaktım lakin 27 dolarlık lastiğin üstüne 31 dolar kargo ücreti eklenince vazgeçtim almaktan :)

Aspirin

Aktif Üye
Tepki
198
İsim
Eyüp BOZKURT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı sorun tam olarak bende de mevcut,merida crossway20'im var günlük hayattada kullanıyorum üzerindeki 40'lık lastikler fena değil ama kısa turlarda yorucu olacak o yüzden 28 veya 30'luk düşünüyorm bu arada her tür yola girebiliyorum (soğuk asfalt ve paket taş)
biraz bedavacilık olacak ama kirlilik yapmamak için konu takip :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Tolga Günsezer

Michelin Pro4 Service Course kullanıyorum. 25mm modelini. Ama jant üzerinde 28mm ölçülüyor.
24mm'lik GrandPrix'lerim kadar iyi dönüyor. Basınç daha düşük olduğu için, çok daha keyifli. Çok daha rahat.
O yüzden diyorum, boyu değil kalitesi önemli diye.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Be@Eyup Bozkurt
Ben de takip edeyim crossway 40v m için :D

Serdar Unalan

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
@Ali.K da bulunan Lithion2 25c lastikleri ben aldım (gerçi onda başka vardır:)) ve dün 70 km kullandım.Daha 25c kullanmadığım için olabilir veya lastik kalitesi ile ilgili olabilir ben beğenmedim. 23c ye göre konfor artışı tartışılmaz seviyede ama ciddi bir his kaybı var.Dün hava Ankara da yağmurluydu ve lastiğin bence en önemli artısı açığa çıktı o da ıslak zemin performansı harikaydı. Eve gelince baktım zaten kendi sitesinde de ıslak zemin için üzerinde desenler olduğu ve tavsiye edildiği yazıyor. Ancak Pro4 deki akışkanlık bu lastikte yok. Daha kaliteli bir 25c almayı düşünüyorum. 25c konusunu ayrı Lithion2 konusunu ayrı değerlendirmek gerek.25c kullanmaya devam edeceğim ama Lithion2 olmayacak . Lithion2 için konuşursak konfor ve daha kalın lastiklere göre yol bisikleti hissi için fiyat/performans olarak harika . Perforformans,akıcılık,his için kötü bir lastik diyebilirim.Bu arada jant üzerinde 28 mm ölçülüyor @Gökhan ın söylediği gibi.Ancak 23c lerde 25mm ölçülüyor zaten :) Lithion2 nin paketinde kiloya göre basınç aralığı var 78 kg için 80-84 psi hava önermiş yol bisikletinde ilk defa bu kadar düşük basınçta bir lastik kullandığımı da belirtmem gerek.

• Beğen

Aspirin

Aktif Üye
Tepki
198
İsim
Eyüp BOZKURT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Schwalbe marathon racer 700x30 lastik aldım,henüz tam anlamıyla deneyemedim ama akıcılığı gayet iyi gibi
Tabi 40 mm'den sonra konfor kaybı oluyor ama performans kazancına değer

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.914
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
4 yıl sonra hortlatmış olalım. Schwalbe Marathon Green Guard 700 x 32 kullanıyorum. Patlak koruması çok iyi.

Ancak biraz hızlanmak istiyorum. CST Caldera 700 x 25'e geçsem çok büyük bir fark hisseder miyim? Patlama koruması nasıldır? Kullanan yorum yapabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Green guard 5 seviye patlak korumasına sahip aynı patlak koruması ve daha hafif olsun istiyorsanız schwalbe one v guard tavsiye ederim. Ben henüz kullanmadım ama amerikayı yeniden keşfetmiyoruz sonuçta.
Sipariş verdim geçen gün, geliyor. Şuan schwalbe durano plus performance var smart guard 6 seviye ama ikisi çok ağır. Fabrika verisi 680 gr. One v guardlar 220 şerden 440 gr.
Screenshot_20190401-160416.jpg

• Beğen
Tepkiler: specific

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@specific
Tam tersi yavaşlarsın büyük ihtimal. Marathon green guardlar, diğer tur lastiklerine göre çok daha az yuvarlanma direncine sahip. orta seviye yol lastiklerine yakın yuvarlanma direnci var.
Fikir vermesi açısından.
schwalbe marathon green guard 32mm, 75PSI basınçta 22.8 Watt yuvarlanma direnci var.
schwalbenin durano 25mm, 100PSI basınçta 18.8 Watt yuvarlanma direnci var. arada sadece 4watt fark var.
CST, schwalbe duranonun yanına yaklaşamaz bile.
ciddi fark istiyorsanız schwalbe one, schwalbe pro one veya continental gp4000 lere bakın.

(link)
(link)

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gezgin gezer
Nerdeyse aynı şeyi yazmışız farklı açılardan geldiğimiz nokta aynı ?

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.914
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@

Lastiğe, bisiklet parası kadar vermek istemediğim için CST'yi sormuştum. :kötü:

Standart Durano aklımda, ama tavsiye ettiğiniz lastikler bütçemi aşıyor. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Luganolar çok mu kötü peki? Çok masraf yaptım bütçe bitti ardından lastik balon yaptı hafif değiştirmem lazım..

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@özgür duygu
Bulabiliyorsan Lugano endurance modelini al derim memnun kalacaksın, lugano kullandım 85+kilolarda çok çabuk patlıyor.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gördüm onu fiyatları da uygundu.. bakayım bi iyice..

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti