%70 şehir/tur, %30 toprak yol, patika, 1200tl bütçe ile bisiklet önerisi

burakbozan

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
Bisiklet
Fuji
Dostlar, genellikle şehir içinde kullanacağım, ama belli dönemler de sık sık şehirler arası tura çıkmayı da planlıyorum. %70 asfalt/şehir yolları, %30 patika, çok extreme olmayan toprak yollarda kullanacağım. Bütçem 1000-1400tl civarı, çok da zorlayamam. Heybe, kelebek gidon vb. donanımları daha sonra yavaş yavaş alacağım.
Ne tür, nasıl bir bisiklet almalıyım önerilerinizi bekliyorum :) Kafamda Giant Escape Air, Giant Escape 3, Carraro 227, Whistle miwok 1510, Rockrider 5.2 var şimdilik. Ve bisikletten pek anlamıyorum donanımlardan, o yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim :=)

Scudo

hufucu

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
kaan
Bisiklet
Sedona
b'orginal 520 alternatif olabilir üzerindeki vites sistemi çok üst seviye değil ama kullanışlı bir bisiklet

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Whistle ve rockrider modelleri 26 Jant ve dağ bisikleti hocam o yüzden mevcut kullanımınızda bu ikisini çıkarmak en mantıklısı.
Geriye 2 Giant ve 1 de Carraro kalıyor.

Giantlar komponent itibariyle çok zayıf. Ancak ağırlık 9.5 kg (+200,-200) bu muhteşem bir değer. AMa bana kalırsa ağırlık sizin için çokta önemli olmayacaktır. Sonuçta bisikletin ağırlığı da önemli olsa da siz ideal kilonuzda değilseniz bisikletinizde 1-2 kiloluk oynamalar bence çok önemli değil. Hem uzun turlar için bisikletiniz yüklü olduğunda vites geçiş başarısı çok daha önemli ve tabii frenlerde. Bunları göz önünde bulundurarak bana kalırsa en mantıklısı Carraro. Hem yürüyen aksam kalite olarak giantlardan daha üst seri hemde frenleri hidrolik disk fren olması itibariyle daha başarılı. Ben sziin yerinizde olsam Carraro alırdım.

• Beğen
Tepkiler: burakbozan

burakbozan

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
Bisiklet
Fuji
@M.Burak KARADAĞ Boyum 1.79, kilom 65 onu da söyleyeyim madem önemli :) Peki Carraro 227 uzun turlar konusunda nasıldır? Heybe konusunda hem arkasına hem önüne taktıktan sonra, ağırlıktan bisiklete bir şey olur mu acaba? Sorum belki saçma olabilir ama gerçekten anlamıyorum ve son 3-4 gündür deli gibi araştırıyorum :) Bu arada bu dediğim bisikletler dışında da öneriniz varsa alabilirim, bunlar sadece bana söylenilen öneriler çünkü.

@hufucu O bisikleti sevemedim nedense ya, kullanıcı sayısı az gibi, yeterince bilgi toplayamadım onun hakkında :)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ben sakatlık üni derken 2 sene bisiklete ara verdim maalesef o yüzden piyasadaki bisiklet fiyatlarından pek haberim yok. O yüzden şu model diyemem bana sunduklarınız dışında. Kilonuz ideal kilonuzun bile altında :D Uzun turlar konusunda da Carraro 227 incelediğimde sıkıntı çıkartacak bir bisiklet değil bana kalırsa. Öyle kırılma falan gibi şeyler aklınıza geliyorsa gelmesin bir şey olmaz. :)

• Beğen
Tepkiler: burakbozan

cumhursonmez42

PERFORMANS YOL GRUBU
Tepki
60
İsim
cumhur sönmez
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merida crossway kullanıcısıyım şiddetle tavsiye ediyorum o fiyatlara rahat bulursun