7 yaşında bisikletle Fransa-Viyetnam

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tebriklerrr...
Aile müthiş bir aile...
Yaptıkları çok özel bir gezi...
Çocuklar çok ama çok şanslılar...

Çocuklar baskı altında mı? :):):):) :)
Çocuklar sosyalleşemeyecek mi? :koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:

Scudo

hasangul

Üye
Tepki
17
İsim
Hasan Gulsen
Bisiklet
Lapierre
Bende 4 ve 8 yaşlarında 2 cocuk sahibi biri olarak bayildim bu vizyona. Gezerek te, okuyarak ta hem ogrenilir hem eglenilir.

Burada bir dramdan bahsedeceksek; okul siralari yetmedi simdide beyinleri sanal alemde hapsedilen cocuklarimizdan bahsetmeliyiz bence. Aksam eve yorgun argin donen, çevresi, yasam kalitesi ve gelecek kaygisi nedeniyle yasadigi depresyondan kendinden baskasini gor(e)meyen, kitap dahi okumayan, hayati facebook, instagram, maç, dizi, Acun medya takibinden ibaret olan yetiskin cocuklardan bahsetmeliyiz. Bu sistemin urettigi toplumda insana, hayvana, dogaya, birbirine ve kendisine öz saygısı olmayan cocuklardan bahsetmeliyiz.

Kisacasi ben cocuklari ile birlikte boyle guzel bir tur yapan aileye kaygilanmamizi cok luks buluyorum. Benim cocuklarim da en cok benimle zaman gecirmeyi, birlikte oynamayi istiyorlar, en cok bundan zevk aliyorlar inanin.

Not 1: Aile su an nerede bilmiyorum, Gaziantep tarafindan gececeklerse tanismak, misafir etmek isterim.
Not 2: Yazdiklarim benim kisisel perspektifimdir, herkesin gorusune saygim var. Surcu lisan ettimse affola..

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.285
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet cocuklar sosyallesmek konusunda sikinti yasayabilirler ancak sosyallestiklerinde de bence on numara idol olacaklar. Adam sekiz yasinda bikeyle vietnama gitmis, sen kimsin bro demezler mi adama?

Ne kadar zor olsa da bizim oglanin hayatindan daha guzel bir hayata sahip olduklari cok acik. Adam 7de kalkiyor, servisle 3 kmdeki okula gidiyor, aksama kadar sisteme bir köle olmak icin efor sarfediyor, geldigi gibi yemek ve ardindan yine ders, kalan 15 dakikada da oyun ve ardindan uyku.
Adam 15 dakika mutlu olabilmek icin tum gununu heba ediyor.
Herseyin basinda o cocuklar oksijen soluyor oksijen. Egsoz dumani degil.